Jak často se počůrává vaše 15měs batole....

Anonymní
20.8.20 21:06

Jak často se počúrává vaše 15mes batole....

Hezký večer, jen bych se ráda zeptala maminek s podobně starými batolaty (15 měs), jak často se vaše dítě počůrává. Dneska jsem naší malé měnila plenku snad 10×. Přijde mi to nějak moc… Tak si říkám, jestli neni třeba nastydlá… V noci se taky občas počůrá, vždycky ji to vzbudí, takže přebaluju… Přitom zase tak moc nepije…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16611
20.8.20 21:24

U nás to docela šlo. Malá v noci často vydržela suchá, když před spaním moc nepila, a od toho, kdy si sedla, jsem ji vysazovala na nočník. Takže ráno a po odpoledním spaní se vyčůrala tam. Občas se povedlo i jindy přes den. Průměrně asi 7× - 9× denně.

Klidně může být nastydlá, třeba pokud se koupe v bazénu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4248
20.8.20 22:18

Tak záleží jak moc tu plínu necháš mokrou… já třeba v noci nepřebalovala nikdy. A v 15m tak asi 4 za den. Až to fakt bylo ta plína těžká naducaná. A po jednou vyčurání v noci přebalovat si neumím představit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1608
20.8.20 22:28

Ty jo, to se mi zdá hodně. Taky je otázka, jake plenky používáš, ale mám 18 měsíční a uz možná ty 3 mesice davam 4-5 plin a to pocitam i noc. Davame pampers premium care a noci neprebaluju uz hooodne dlouho a v pořádku, ale 10× je vážně celkem hodně. Ma ty plinky fakt nacucany? Možná telefon mudr by nebyl od věci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16611
20.8.20 22:37
@Veru1987 píše:
Tak záleží jak moc tu plínu necháš mokrou… já třeba v noci nepřebalovala nikdy. A v 15m tak asi 4 za den. Až to fakt bylo ta plína těžká naducaná. A po jednou vyčurání v noci přebalovat si neumím představit…

Fakt si jednu papírovku nechala 6 hodin naducanou?? Ty jo, chudáci kyčle. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4248
21.8.20 07:38
@P4ja píše:
Fakt si jednu papírovku nechala 6 hodin naducanou?? Ty jo, chudáci kyčle. :(

6hodin?? Kde píšu o 6ti hodinách???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16611
21.8.20 08:15
@Veru1987 píše:
6hodin?? Kde píšu o 6ti hodinách???

Píšeš, že 4× denně. To je tak 6 hodin, ne?? A i kdyby za den víckrát, když v noci necháváš celou dobu spát. Tak to může být přes den plná i za hodinu?? Jinak těžká nacucaná plína je i tak fakt zátěž na kyčle a dělá to balík, který dítě omezuje v pohybu. A to nemluvím o tom, že si dítě zvykne, že může postupně učůrávat a je to v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4248
21.8.20 08:41
@P4ja píše:
Píšeš, že 4× denně. To je tak 6 hodin, ne?? A i kdyby za den víckrát, když v noci necháváš celou dobu spát. Tak to může být přes den plná i za hodinu?? Jinak těžká nacucaná plína je i tak fakt zátěž na kyčle a dělá to balík, který dítě omezuje v pohybu. A to nemluvím o tom, že si dítě zvykne, že může postupně učůrávat a je to v pohodě.

4× denně. tzn. že ráno v 7-8 dostala čistou plínu a pak třeba v 10,13,17 hod… a pak na noc čistou. Spávala celou noc od narození. Takže cca po 3hodinách jsem přebalovala. Hoooodně těžká bývala hlavně ráno po té noci. A o tom že by si nějak zvyklo dítě na učurávání a je to v pohodě slyším poprve. Dcera je od asi 20-22m bez plín přes den. Od necelých tří bez plín na noc. Nyní ve čtyřech letech vypadá že ma i kyčle v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16611
21.8.20 09:00
@Veru1987 píše:
4× denně. tzn. že ráno v 7-8 dostala čistou plínu a pak třeba v 10,13,17 hod… a pak na noc čistou. Spávala celou noc od narození. Takže cca po 3hodinách jsem přebalovala. Hoooodně těžká bývala hlavně ráno po té noci. A o tom že by si nějak zvyklo dítě na učurávání a je to v pohodě slyším poprve. Dcera je od asi 20-22m bez plín přes den. Od necelých tří bez plín na noc. Nyní ve čtyřech letech vypadá že ma i kyčle v pohodě.

To učůrávání funguje tak, že pokud reaguješ hned, když se vyčůrá, tak dítě ví, že se něco stane, takže rychleji zvládne čůrat v dávkách, takže pak i líp odplenkuješ. My třeba v těch 15ti měsících vysazovali na nočník. Takže ráno nečůrala do plíny, ale do nočníku. A v noci to většinou vydržela suchá, takže jsme do dvou let dávali plenu na noční a odpolední spaní jen na jistotu. Od roku a půl ji neměla na den, max pro sichr na delší cesty autem.

A na kyčle na to kamarádku upozorňovali na neurologii. Dostala kartáč, protože dítě rozbalila a měl plínce asi dvakrát načůráno :(. Že dítěti každé deko navíc takhle brzo vadí, protože se učí chodit. A kyčle se musí dostat do správného postavení. Ono se to může projevit špatným držením těla, chůzí atd. Jsou to dost spojené nádoby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4248
21.8.20 10:50
@P4ja píše:
To učůrávání funguje tak, že pokud reaguješ hned, když se vyčůrá, tak dítě ví, že se něco stane, takže rychleji zvládne čůrat v dávkách, takže pak i líp odplenkuješ. My třeba v těch 15ti měsících vysazovali na nočník. Takže ráno nečůrala do plíny, ale do nočníku. A v noci to většinou vydržela suchá, takže jsme do dvou let dávali plenu na noční a odpolední spaní jen na jistotu. Od roku a půl ji neměla na den, max pro sichr na delší cesty autem.A na kyčle na to kamarádku upozorňovali na neurologii. Dostala kartáč, protože dítě rozbalila a měl plínce asi dvakrát načůráno :(. Že dítěti každé deko navíc takhle brzo vadí, protože se učí chodit. A kyčle se musí dostat do správného postavení. Ono se to může projevit špatným držením těla, chůzí atd. Jsou to dost spojené nádoby.

Tak my to nezvládli v roce a půl ale o 2-4m pozdějí. A pokud vím dokud dítě nedozraje tak prostě učurává, a přece nebudu přebalovat co hodinu přes den :nevim: :nevim:
Určitě měla dcera v plíně i dvakrát třikrát načuráno. Tohle slyším poprve…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16611
21.8.20 11:34
@Veru1987 píše:
Tak my to nezvládli v roce a půl ale o 2-4m pozdějí. A pokud vím dokud dítě nedozraje tak prostě učurává, a přece nebudu přebalovat co hodinu přes den :nevim: :nevim:
Určitě měla dcera v plíně i dvakrát třikrát načuráno. Tohle slyším poprve…

No, ono je to právě tom, že děti se nerodí s tím, že učůrávají. Ale tím, jak v klidů čůrají do plínek, tak to vymizí. Já přebalovala pokaždé, a pak už jsem věděla, kdy se vyčůrala a kolikrát i chytla dřív. A opravdu se ty intervaly prodlužovaly, a pak se vyčůrala najednou. V noci byla suchá poměrně brzy. Jak byla navyklá, že se hned po spaní vyčůrá do nočníku. Ale chápu, že je to pohodlnější a lacinější, když ta plínka delší dobu vydrží. Ono toho jsou plné reklamy, že klidně 12 hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4248
21.8.20 11:38
@P4ja píše:
No, ono je to právě tom, že děti se nerodí s tím, že učůrávají. Ale tím, jak v klidů čůrají do plínek, tak to vymizí. Já přebalovala pokaždé, a pak už jsem věděla, kdy se vyčůrala a kolikrát i chytla dřív. A opravdu se ty intervaly prodlužovaly, a pak se vyčůrala najednou. V noci byla suchá poměrně brzy. Jak byla navyklá, že se hned po spaní vyčůrá do nočníku. Ale chápu, že je to pohodlnější a lacinější, když ta plínka delší dobu vydrží. Ono toho jsou plné reklamy, že klidně 12 hodin.

jako i roční dítě po každém čuraní jsi přibalovala??? takže fakt i co půlhodinu hodinu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16611
21.8.20 12:05
@Veru1987 píše:
jako i roční dítě po každém čuraní jsi přibalovala??? takže fakt i co půlhodinu hodinu?

Jj. V pohodě. Jen v autě nebo u doktora, jak to vyšlo. A ona nečůrala každou půlhodinu nebo hodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4248
21.8.20 12:15
@P4ja píše:
Jj. V pohodě. Jen v autě nebo u doktora, jak to vyšlo. A ona nečůrala každou půlhodinu nebo hodinu.

nenapadlo by mě přebalovat po každé čurání an nevím jak bych poznala hned že se právě počurála… :nevim: :nevim: každopádně plíny už jsou dlouho za námi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16611
21.8.20 12:23
@Veru1987 píše:
nenapadlo by mě přebalovat po každé čurání an nevím jak bych poznala hned že se právě počurála… :nevim: :nevim: každopádně plíny už jsou dlouho za námi.

Tak ono to v té látce poznat jde a hlavně to poznáš na tom dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama