Jak často se věnovat šestitýdennímu miminku?

1452
17.5.16 11:17

Jak často se věnovat šestitýdennímu miminku?

Ahoj maminky, prosím o radu. Našemu chlapečkovi bude pozítří 6 týdnů a přes den je většinou zlatíčko ve smyslu, že spinká, pak mu dám baštu, nechám krknout, přebalím a dám zase spinkat, a většinou sám od sebe usne a nepotřebuje k tomu mojí asistenci. Při krmení i přebalování na něj samozřejmě mluvím a mazlím se s ním. Můj dotaz ale zní, jak často se takhle malinkému miminku věnovat? Občas totiž mám provinilý pocit, že ještě nespinká a já ho dávám do postýlky a jdu buď trochu poklidit, nebo se najíst, nebo i třeba jen chvilku vypustit na pár minut u seriálu. Jdu ho párkrát zkontrolovat, a kolikrát ještě nespinká, ale je potichoučku, a mě úplně píchne u srdce, jestli bych se mu teda neměla spíš věnovat, mazlit se nebo dělat nějaký interaktivní záležitosti pro něj, aby se dobře vyvíjel…Hrozně bych chtěla, aby se vyvíjel správně a tak, a nevím, jestli dělám dobře, když ho nechávám takhle samotnýho…Baštíme po 3 hodinách, a většinou tak ty 2 hodinky nebo hoďku a půl spí. Díky moc za každou radu nebo zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6354
17.5.16 11:20

@Wisha když tak spinká, tak bych dělala co nejvíc, když zrovna spí a ne když je vzhůru, věnuj se mu co nejvíc, co to jde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9345
17.5.16 11:20

V 6 týdnech rozhodně nepotřebuje žádné interaktivní rozvíjení. Potřebuje být blízko u mámy, nakojit, přebalit a spinkat ;-). Pokud máš špatné svědomí, že leží sám v postýlce a nespí, tak si ho dej někam, kde na něj uvidíš a on na tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6554
17.5.16 11:25

Hele a co si ho místo do postele vzít do náruče, pololehnout si a koukat se na seriál? Teda v ty chvíle kdy nespí. Je to takový divný že ty sedíš koukáš na seriál a dítě do stropu, můžeš si ho vzít na sebe, pohodlně se uložit a pro něj to bude lepší protože bude cítit tvoji blízkost. Žádný aktivity potřeba nejsou, na to je ještě malý, potřebuje hlavně tělesný kontakt s tebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
17.5.16 11:30

Ahoj, ja mám teď deseti týdenní mimčo, a režim mám tak nějak stejný jako ty.. Po krmení dam krknout a když pořád kouká tak s ním buď chodím po domě, nebo si ho dám na sebe mazlim se s ním a k tomu zapnu seriál, nebo ho dám na deku na bříško ať zkouší zvedat hlavičku a ukazuju mu hračky a pouštím mu různé melodie :) A když hned po krmení usne, tak ho dám jen do postýlky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1452
17.5.16 11:31

Já právě jsem zmatená, protože na netu jsou různý názory - na jednu stranu nechat usínat samotnýho, aby si na to zvykl a nevyžadoval mě u každýho uprdnutí, a na druhou stranu co nejvíc tělesnýho kontaktu, aby nebyl sám. Je pravda, že svědomí mě z toho trápí, takže instinktivně asi tuším že spíš ten kontakt. Ale všichni známý mi říkají „Buď ráda, že tě k usínání nevyžaduje a usíná sám.“. Takže jsem z toho trochu zmatená a nevím jak se zachovat správně, aby to bylo pro něj nejlepší a zároveň abych ho nějak nenavykala na rozmazlenost a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
17.5.16 11:32

@Wisha
Myslím, že není třeba mít jakékoliv výčitky, očividně je takto naprosto spokojený, protože jistě víš, jakým stylem miminka nespokojenost vyjadřují. :mrgreen: Ještě na ten klid budeš ráda vzpomínat. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
17.5.16 11:36

Dát dítě samotné do pokoje do postýlky a jít se koukat na seriál neo uklízet, když vlastně dítě pořád spí mi fakt přijde divné. Proč ho teda máš? Nech si ho na hrudníku ať jste spolu, nemyslím to s ním dělat kraviny, zbytečně ho podněcovat, ale mít ho u sebe, cítít ho, hladit nebo mu zpívat… Předpokládám, že ani nekojíš? Jinak je to velmi nepravděpodobné, že by v 6 týdnech jedl po 3 hodinách.

• Citovat
  • Upravit
1452
17.5.16 11:37

@hehehe A to je právě ono, tohle mi právě říkají - buď ráda, že je v klidu a užívej si to :-) :think: Já už jsem pak ale natolik zmatená a vystresovaná, že tomu dávám za vinu i to, že se hrozně málo směje, opravdu třeba jen 2× za den se na mě usměje. A já si pak říkám „Má mě rád? Ví vůbec, že jsem jeho máma? Opravdu ho kontakt se mnou uklidňuje?“ Protože on se docela nerad chová, já ho bezmezně miluju a když ho chovám, tak ho hladím a mluvím na něj jemně, a on mi dává najevo že by si radši lehnul než byl u mě v náruči…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1452
17.5.16 11:40

@CokeLady Narodil se o trochu dřív, takže jsme se to v porodnici nenaučili protože byl unavenější, a tady doma ho kojím jen když si o to vyloženě řekne nebo má po lahvičce ještě hlad, a snažím se pomalu ho to kojení naučit (byla bych ráda, kdybychom přešli z lahvičky JEN na kojení). Moje mlíko mu odsávám. A jak jsem teď psala, on se chová docela nerad…Ne vždycky samozřejmě, ale většinou se po chvilce začne kroutit a vztekat a jakmile ho dám do postýlky, tak je ticho a klid…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7623
17.5.16 11:42

@Wisha jé, tak nenáročné dítě bych taky chtěla, na chvíli :-). Dítě v tomhle věku potřebuje nejvíc blízkost mámy. Pokud je v postýlce spokojený, i když nespí, tak bych z toho špatné svědomí neměla, on by se ozval, kdyby se mu něco nelíbilo. Ale osobně bych ten čas, kdy je vzhůru využila k mazlení, včak na telku můžeš koukat i s mimčem na klíně, když je v klidu.
S dětmi se v tomhle věku stejně moc hrát nedá, zádnou velkou interaktivitu nepotřebují. Ale třeba moje děti vyžadovaly pozornost a co je nejvíc bavilo bylo, když jsme si spolu lehli, mimčo co nejméně oblečené a já se ho dotýkala různými materiály - plyšová hračka, froté ručník, peříčko, vlněná merino dečka, saténová stuha, silikonové korálky na šňůrce, dřevěné korálky… prostě různorodé materiály. Vždycky to upoutalo jejich pozornost, soustředili se a zklidnili. Prý to stimuluje a rozvíjí smysly miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
17.5.16 11:43

@Wisha
Já bych to fakt vůbec neřešila a nechala, jak to je, jak jste zvyklí. I to nejmenší miminko se umí ozvat, když mu maminka chybí. Je ještě maličký na to, aby se na tebe celý den smál a vyžadoval nějaké hry a podobně. Každé miminko je jiné, má jinou povahu, někdo je mazel a klíště a jinému to stačí takto. Pokud ho stimuluješ při tom přebalování, koupání, krmení, tak to stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9345
17.5.16 11:43

@Wisha dělej to, co cítíš že máš dělat, vyprdni se na chytré řeči okolí. Miminko potřebuje mámu, je dobře, že usíná bez pláče, ale jak jsem psala, zkus ho v době, kdy nespí dát někam, kde na sebe vzájemně uvidíte. Každopádně zatím je opravdu malinký, nepotřebuje žádné velké „věnování se“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
17.5.16 11:44
@CokeLady píše:
Dát dítě samotné do pokoje do postýlky a jít se koukat na seriál neo uklízet, když vlastně dítě pořád spí mi fakt přijde divné. Proč ho teda máš? Nech si ho na hrudníku ať jste spolu, nemyslím to s ním dělat kraviny, zbytečně ho podněcovat, ale mít ho u sebe, cítít ho, hladit nebo mu zpívat… Předpokládám, že ani nekojíš? Jinak je to velmi nepravděpodobné, že by v 6 týdnech jedl po 3 hodinách.

To jsou teda kecy 8o

• Citovat
  • Upravit
1452
17.5.16 11:45

Tak všem moc děkuju, pokusím se udělat nějaký kompromis a zvládat to všechno :-) Je náročný být máma - být neustále unavená, ale přitom pořád myslet na to, aby člověk dělal to, co je nejlepší pro to miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama