Jak často se zdražuje nájem?

82
13.4.17 22:51

Jak často se zdražuje nájem?

Holky zajimalo by me, jak casto nebo po jak dlouhe dobe v najmu se zdrazuje najemne? Ac je mi uz skoro 40let, tak fakt s manzelem nevime. Do ted jsme bydleli ve svem, ale po pristehovani do Prahy jsme v najmu - necely rok a premyslime, jestli nam po roce majitel zvedne najem nebo ne. Uz ted platime docela dost, takze neradi bychom davali vic. Jinak bych rekla o nas, ze jsme slusni najemnici, nic nenicime- ani nase tri deti-, najem platime vcas a nikdo si na nas nestezuje. Diky za radu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1849
13.4.17 23:07

Nájem stávajícím nájemníkům nezvyšujeme. Pokud jsou spolehliví a platí pravidelně a včas, tak mají několik let po sobě stejný nájem. Zvýšíme pouze pokud se nájemník vystěhuje, má přijít nový a poptávka převyšuje nabídku, tak dáme novému nájemníkovi třeba o 2-3 stovky víc, ale to vyjímečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27590
13.4.17 23:30

Pokud nemáte ve smlouvě nějakou doložku o zvyšování najmu, tak by se zvyšovat neměl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12034
14.4.17 07:25

To neni nijak dane. Ale moji sestre ted zvysoval najem, ptz ceny najmu v Praze rostou a ona tam byla leta za stejne penize a dal
Ji to vedet 3 mesice predem a chtel souhlas. Takze by to urcite nemelo byt z mesice na mesic. Joo bydleni v Praze je kapitola sama o sobe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.4.17 07:39

My teda mame najem uz 4 roky porad stejny- jako jedini, ostatnim zvysoval uz 2× za tu dobu, co tady bydlime- myslim, ze o 2stovky. Ale vzdycky to oznamil a nasledujici mesic uz platili vic. On celkove nas domaci je takovej prapodivnej pan :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1382
14.4.17 07:49

Já jsem nájem nezvedala 2roky, ale teď budu muset protože dochází k zateplení a výměně výtahu tj. Vyšší náklady na byt. Oznámila jsem 3m předem aby měl nájemník možnost se odstěhovat pokud nebude souhlasit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11259
14.4.17 08:23

Nájem máme už tři roky pořád stejně malý :-) majitel ho zvyšovat nebude :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82
16.4.17 21:30

Tak diky holky, tak jsem zvedava u nas. Mame smlouu na rok, s moznosti prodlouzeni, tak aby nas pak necekalo prekvapeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama