Jak často si hrajete na mateřské s dítětem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lopenana
Stálice 98 příspěvků 30.11.18 11:19
Jak často si hrajete na mateřské s dítětem?

Zajímalo by mě, kolik času odhadem věnujete denně hraní s dítětem? Mam 14mesicni a hraju si s nim v podstatě cely den, pokud zrovna nevarim, nebo neuklizim. Ale to se snažím zvládnout neco taky když spi. Jak to mate vy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 11582 příspěvků 30.11.18 11:24

V tomhle veku syna jsme si dělala svoje - domácnost, vaření apod a dítě se motalo kolem mne a snažilo se pomáhat. Az když jsem měla hotovo, tak jsem si cilene hrála s ním. Ale i to jen chvíli a pak jsem ho nechala ať si hraje co nejvíce sám. Jednak mne to nebavilo a druhak jsem nechtěla, aby si uměl hrát jen s někým.

PHV
Kecalka 467 příspěvků 30.11.18 11:25

@Lopenana Tak záleží na stáří dítěte. Do jejího roku a půl jsem se nezastavila a věnovala se jí taky celý den a sotva stihla uvařit. Teď jsou jí dva a půl a klidně na hodinu a půl se zavře v pokojíčku a staví si sama kostičky, tak si pustím třeba seriál a prostě se valím :lol: Nicméně čekám druhé, takže leharo brzy zase skončí :lol:

zudina
Ukecaná baba ;) 2317 příspěvků 30.11.18 11:26

Muj 15 ti mesicni si hraje sam, nepotrebuje me k tomu, kdyz napr varim nebo uklizim tak si neco najde, napr varecku a hrnec a hraje si na michani apod… kdyz sedim u tv tak si hraje treba s autickem na koberci

kacakaca
Závislačka 2644 příspěvků 30.11.18 11:29

Co povazujes za hrani? Ve 14 mesicich se mnou deti delaly vse, i u vareni, uklizeni, prani pradla,co zvladly. Kdyz po obede vytuhly, byl to cas na kafe a slofika. Takze cely den.

zudina
Ukecaná baba ;) 2317 příspěvků 30.11.18 11:32

Jinak samozrejme porad chodi za mnou a chce asistovat u vseho co delam ja, ale to je normalni

KaterinaDo
Povídálka 22 příspěvků 30.11.18 11:34

Mám 9,5 holčičku. Začala lozit, takže ji zajímá vse a ja porad kontroluji, do toho se snažím vařit, uklízet, prat , ale moc mi to nejde :-) ona ted ale sama byt nemůže, protože vse objevuje a potrebuje stále hlídat. Takže se ji snažím mit porad u sebe, ať mužů jak fungovat doma, tak ji byt na blizku. Myslím, že hra je pro ni momentalne téměř vše, I když si s ni rovnou cilene nehraji. Každopádně občas mne mrzí, že domácnost zabere tolik času, ráda bych mela více času jen ciste na dceru. Třeba kouleni si s balónem je momentalne číslo 1 :pankac:

ka2ka
Extra třída :D 13478 příspěvků 30.11.18 11:34

nehraju, pomáhají se vším a pokud si chtějí hrát přinesou si hračky za mnou, neučím je že maminka si bude jen a jen hrát tak jak oni písknou pleteš si na sebe bič

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9262 příspěvků 30.11.18 11:37

Syn 2 roky a teda neodhadnu čas prostě když mám hotovo co potřebuju tak si vyloženě hrajeme, ale teď začíná být hodně samostatný že si jezdí v pokojíčku s vláčky nebo si prohlíží knížky apod a pak jsou dny kdy mě potřebuje u všeho, tak mu třeba dám hrnec s trochou vody a vařečku ať vaří se mnou nebo ho vezmu s sebou věšet prádlo at si pohraje s kolíčky a když by to bylo jooo neúnosné tak ho hodím do nosítka na záda a je klid :D :)

Lopenana
Stálice 98 příspěvků 30.11.18 11:40

@kacakaca jako hraní beru,čtení,bás­nicky,zpívání,,sta­vení lega/kostek,ježdění s autíčky,kutaleni s míčem,učení názvu těla,zvířat a tak dále.

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 30.11.18 11:42

Mam to jako ty. Hraju si s nim, kdy muzu. Jeho hrani me neotravuje. Je to jen „par“ let. Chci si s nim uzit kazdou chvili. Do 18 to urcite trvat nebude.

luckaa85
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 30.11.18 12:00
iiiv
Extra třída :D 11045 příspěvků 30.11.18 12:01

tý jo, asi jsem si s nima nikdy moc nehrála, maximálně stavěla komíny z kostek. :think:

luckaa85
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 30.11.18 12:01

@Elephantka asi tak jak píšeš. Nechápu ty maminy co prostě píšou že si s děckem vůbec nehrajou.Je to fakt smutný

ka2ka
Extra třída :D 13478 příspěvků 30.11.18 12:07
@luckaa85 píše:
@ka2ka :zed:

copak? nelíbí se ti že za dítětem neběhám a nevymýšlím aktivity? hele ono dítě se krásně zabaví a vyhraje i u věšení prádla a když chce skládat kostky tak si je přinese

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >