Jak často si vezmete něco na uklidnění?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lana25
Závislačka 3901 příspěvků 9 inzerátů 26.08.19 16:54
Jak často si vezmete něco na uklidnění?

Lidi, vy co se léčíte s depresema nebo úzkostí, panikou, prostě s psych. poruchou, jak často si jestě k antidepresivům vezmete prášek na uklidnění? Myslím Neurol nebo Rivotril. Odhadem :think:
děkuju a klidně anonymně.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 17:03

Nikdy. Neberu ani antidepresiva. Mám úzkostnou poruchu a sklony k depresím. Antidepresiva jsem brala někdy v 16, pak mi je matka vyhodila (nevěří na psychické problémy, všechny takové úzkosti apod. vychází pouze z toho, že člověk málo maká a má proto čas na blbosti :roll: ), tak jsem se rozhodla, že je už brát opravdu nechci. Není to dobré. V době, kdy jsem je brala a bylo mi fakt zle, jsem si vzala větší dávku. Asi bych se tím neměla chlubit, ale docela to pomohlo. Prala jsem se s tím potom ještě dlouho, ale bez léků. A šlo to. V těhotenství se to ale zase hodně zhoršilo a opět povzbuzování matky - měla bych víc makat, protože nic nedělám, a to mám 3 týdny do porodu :lol: A pak chce po mně ještě omluvu za to, že se jí svěřím, že se prostě cítím zle a ona po mě akorát začne ječet.
Omlouvám se, že jsem se sama trochu vypsala - prostě nic na uklidnění jsem nikdy nebrala, antidepresiva jsem vysadila a zvládla to sama. I když to bylo náročné, ale brát už bych je nechtěla. Je to pro tělo ohromná zátěž.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 17:10

Taky jsem se rozhodla nebrat nic. Není to pro mě cesta a myslím si, že to ve skutečnosti zase tak nepomáhá, má to spoustu vedlejších účinků. Moje potřeba řešit příčinu a ne důsledek mě donutila pracovat na tom, proč se to děje a jak to změnit. A taky čas ledasco otupil, ale neříkám, že tohle je řešení pro každého nebo že sama to mám vyřešené, ono se to pořád hlásí o slovo a já se každý den učím, jak tu saň zkrotit.
Promiň, asi to není úplně odpověď na tvou otázku..

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 26.08.19 17:19

Lexaurin, tot muj denni chleb.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 17:20

Neberu ani antidepresiva. Chodila jsem několik let na terapii a v současné době to celkem zvládám. Když ne, tak dělám jen to nejnutnější a prostě odpočívám.

Lana25
Závislačka 3901 příspěvků 9 inzerátů 26.08.19 17:39

A myslítě, že jsem feťák když beru tak 1× do týdne? :think: Jako jasně, terapie :roll: naučit se s tím pracovat, nepoddávat se tomu a tak dále, znám a vím. Kéž by to šlo :roll: Prostě tu berličku potřebuju.

Verun83
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 17:53
@Lana25 píše:
A myslítě, že jsem feťák když beru tak 1× do týdne? :think: Jako jasně, terapie :roll: naučit se s tím pracovat, nepoddávat se tomu a tak dále, znám a vím. Kéž by to šlo :roll: Prostě tu berličku potřebuju.

Nezkousela jsi prejit na alternativni veci?

Beru dlouhodobe homeopatika, kdyz mi je hur, pridam i bachovky a aromaterapii. Zabira mi to.

Edit: ted jsem uz dlouho nic nemela

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30829 příspěvků 26.08.19 18:01
@Lana25 píše:

od toho léky obecně, psychofarmaka též, existují. Aby pomohla ve správnou chvíli. Každý to má v sobě nastavené jinak, takže nejsi nijak méněcenná nebo slaboch.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 26.08.19 18:07

@Verun83 tak ono se vi, ze pouzitim placeba jde oblbnout mysl atd. jen za ten „cukr a vodu“ davate spousty penez

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 18:14

Antidepresiva naposledy pred 20lety. Ale kazdy den kus cokolady-totalni zavislost, bez ktere jsem opravdu na nervy. Nekdy si rikam, jestli by leky nebyly zdravejsi:-(

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 26.08.19 18:17
@Anonymní píše:
Nikdy. Neberu ani antidepresiva. Mám úzkostnou poruchu a sklony k depresím. Antidepresiva jsem brala někdy v 16, pak mi je matka vyhodila (nevěří na psychické problémy, všechny takové úzkosti apod. vychází pouze z toho, že člověk málo maká a má proto čas na blbosti :roll: ), tak jsem se rozhodla, že je už brát opravdu nechci. Není to dobré. V době, kdy jsem je brala a bylo mi fakt zle, jsem si vzala větší dávku. Asi bych se tím neměla chlubit, ale docela to pomohlo. Prala jsem se s tím potom ještě dlouho, ale bez léků. A šlo to. V těhotenství se to ale zase hodně zhoršilo a opět povzbuzování matky - měla bych víc makat, protože nic nedělám, a to mám 3 týdny do porodu :lol: A pak chce po mně ještě omluvu za to, že se jí svěřím, že se prostě cítím zle a ona po mě akorát začne ječet.
Omlouvám se, že jsem se sama trochu vypsala - prostě nic na uklidnění jsem nikdy nebrala, antidepresiva jsem vysadila a zvládla to sama. I když to bylo náročné, ale brát už bych je nechtěla. Je to pro tělo ohromná zátěž.

Vstup do psychoterapie a najdi si dobrého psychiatra a vhodné léky.

Nesmírně se ti uleví a i tím, že zjistíš, že léky skutečně pomáhají se it podaří odstřihnout se od tvé psychopatické matky.

Léky nejsou pro tělo ohrmná zátěž - léky zachraňují životy, vztahy, zákaldní příčetnost.

Naopak dlouhodobě dekompenzované psychické poruchy vedou k trvalým následkům.
@Lana25 píše:

Pokud se něčeho neumíš vzdát, víš že ti to nedělá dobře a ignoruješ cesty jak to řešit jinak, protože prostě chceš to čeho se neumíš vzdát - tak ano, tak to je závislostní chování a vzhledem k tomu že na benzodiazepinech vzniká reálná fyzická závislost, tak pokud s tím nezačneš něco dělat a nezařneš to v terapii řešit, tak tak je reálná situace, že ti i tvé doktorce dojde o co jde a příští krabičku už ti prostě nenapíše a ty to budeš muset začít řešit jinak a postupně víc a víc zdvihat dávky a nebo to kombinovat s chlastem. Není to neobvyklý příběh a je to dost častý příběh právě žen ze střední třídy. A nekončí to dobře.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 18:54

Úplně asi nemá smysl se ptát. Každý je na tom i přes stejnou diagnózu trochu jinak, jsou lehčí i těžší deprese a uzkostne poruchy. Já jsem se lecila s uzkostnou poruchou, brala jsem antidepresiva a žádné další léky na uklidnění jsem nepotřebovala. Klasická léčba mi stačila a byla jsem díky ní v pohodě. Brát neurol a podobné oblbovaky 1×tydne mi přijde dost. Dokáži si to představit v počátku léčby než zaberou antidepresiva a nebo než se vyladí jejich dávky, případně jejich kombinace s jinými léky. Nebo i pri nějakých akutnejsich remisich a propadech navazanych např. na obtížnější životní období. Ale užívat je tímto způsobem dlouhodobě mi přijde jako balancovani na hodně tenkém ledu a dost bych se bála vzniku závislosti. Co na to tvůj lékař? Bere to ještě jako udržitelne uzivani?

Lana25
Závislačka 3901 příspěvků 9 inzerátů 26.08.19 18:58

No ja ted jaksi těžký období mám a asi jsem teda prostě zavislej slaboch no. Doktorka mi řekla, že to vůbec nevadí, že můžu kkidně denně, když bude zle.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 19:04
@Lana25 píše:
No ja ted jaksi těžký období mám a asi jsem teda prostě zavislej slaboch no. Doktorka mi řekla, že to vůbec nevadí, že můžu kkidně denně, když bude zle.

Jestli je to jen kratkodobejsi období, tak to není nic hrozného. První příspěvek vyznel, jako bys tak fungovala trvale. ;)

Lana25
Závislačka 3901 příspěvků 9 inzerátů 26.08.19 19:08
@Anonymní píše:
Jestli je to jen kratkodobejsi období, tak to není nic hrozného. První příspěvek vyznel, jako bys tak fungovala trvale. ;)

tak to ne :palec: a ani to nezapíjím flaškou vodky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama