Jak často topíte přes den - dřevem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
soleile
Ukecaná baba ;) 1396 příspěvků 16.10.14 13:58
jak často topíte přes den - dřevem?

Ahoj:)
Kdo musíte doma topit dřevem, jak často denně zatápíte? Třeba v dnešním počasí.. Já jsem doma na mateřské s dvouleťačkou, já jsem těhotná. Dneska okolo 10 jsme přišli z venku a byla tady šílená zima (dvougenerační barák), tak jsem šla zatopit a už je tady samozřejmě teplo, ale nechce se mi to nechat vyhasnout a třeba v 5 topit znovu na večer :roll:
Zatápíte taky třeba 2× denně, nebo to necháte když už tak přes celý den? Přijde mi to zbytečné, ale zase se mi nechce :mrgreen: :think:

Reakce:
Corie
Kecalka 291 příspěvků 16.10.14 14:01

Když topím topím celý den. Dvakrát by se mi zatápět fakt nechtělo…kdyžtak to udržuji jen lehce…

lovesmile
Kelišová 6583 příspěvků 16.10.14 14:02

Jak kdy. Ale v tomhle počasí zatápíme většinou 2×, někdy i jen jednou, protože to stačí a teplo se tady dlouho udrží. Ale dělá to manžel, já bych asi byla líná zatápět 2×, takže bych to raději udržovala. :mrgreen:

Corie
Kecalka 291 příspěvků 16.10.14 14:04
@lovesmile píše:
Jak kdy. Ale v tomhle počasí zatápíme většinou 2×, někdy i jen jednou, protože to stačí a teplo se tady dlouho udrží. Ale dělá to manžel, já bych asi byla líná zatápět 2×, takže bych to raději udržovala. :mrgreen:

přesně :lol:

Ivuša.Nen
Ukecaná baba ;) 2121 příspěvků 16.10.14 14:05

4+1, někdy jednou, spíš 2×, jinak by tu bylo na zdechnutí :-D máme doma 5.m mimčo a 2,5let maroda. na valeni po zemi idealka 24 stupnu ;-)

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 16.10.14 14:09

Ráno zatím moc netopíme ale když už, tak to jenom zapálím aby se to tady trochu zahřálo a nechám vyhasnout, večer zatápím znovu, je to otázka minuty, tak to nehrotím, krb máme v obýváku :)
Pokud nechceš zatápět 2×, tak jedině udržet oheň přes noc, pak budeš zatápět jen večer :D

Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 16.10.14 14:09

My teda ještě netopíme, ale obecně by se mi asi nechtělo zatápět 2× denně, buď bych to vydržela co nejdéle bez topení do odpoledne, nebo bych udržovala nějaké minimální hoření.

Elísek22
Kecalka 393 příspěvků 16.10.14 14:31

Mě v takových případech pomáhá mít doma uhelné brikety. Ráno zatopím a když se udělá teplo, hodím briketu a utáhnu kamna na minimum. Vydrží to žhavé cca 3-4 hodiny, pak buď hodím ještě jednu a nebo už na to dám jen pár třísek a ono to chytne a můžu topit dál. Není to asi nejlepší varianta, protože ty brikety něco stojí, jenže na roztápění 2× jsem kolikrát pěkně líná :nevim:

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 16.10.14 15:23

@Elísek22 ono se to takhle dá udělat i se dřevem…třeba večer ještě není zas taková zima abych topila naplno, tak prostě zatopím, nechám to chvilku rozhořet a pak tam naložím pár špalíků tvrdého dřeva (nejlíp dub, buk nebo máme jasan) a zavřu přívod vzduchu a ono to nijak extra nehoří ale teplo to udrží a takhle mi to vydrží klidně až do rána :)

Elísek22
Kecalka 393 příspěvků 16.10.14 17:42

@Verca1989 Urcite to jde i takhle a je to super :palec: My bohuzel jeste nemame takovou zasobu kvalitniho dreva, topime vsim moznym(myslim ruzne druhy dreva :mrgreen: ) a ja se v tom zati moc nevyznam. Minulou zimu jsme teprve topili prvni sezonu, takze ja jsem takovy topic zacatecnik :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >