Jak často trávíte s partnerem víkendy ve dvou?

8
14.5.21 22:01

Jak často trávíte s partnerem víkendy jen sami ve dvou?

Dobrý večer přeji :)
Dotaz je hlavně pro bezdětné páry, co spolu bydlí. Protože předpokládám, že s dětmi už je vše trochu jinak :)
Poprvé v životě s přítelem opravdu bydlím, předtím jsem zažila jen takové studentské bydlení přes týden. Přesto, že vím, že každému páru to může vyhovovat jinak, by mě to zajímalo, jak to mají ostatní.

Záleží asi také na množství koníčků a počtu lidí, které okolo sebe každý z těch dvou má, ale zajímalo by mě,jak často se stává, že strávíte víkend pouze spolu, s jakýmikoliv aktivitami, ale bez návštěvy přátel nebo prostě nějakého setkání či akce s nimi.
Asi bych nepočítala, pokud vaši nejlepší přátelé bydlí hned vedle v domě a vy se tam běžně během dne stavíte :mrgreen:, ale zkrátka, když se s nimi musíte domluvit, nebo se za nimi vypravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1112
14.5.21 22:04

Když jsme byli bezdětní, tak to bylo asi půl na půl. Polovina víkendů bez akce - v zimě jich bylo víc a v létě míň. Nicméně jsme prostě vyrazili třeba na výlet a potkali tam kamarády, tak jsme si poseděli a šli dál…Takže jako asociálních víkendů bez přátel a známých bylo minimum :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6729
14.5.21 22:10

Asi záleží v kolika letech.. Čím mladší jsem byla tím méně času jsem trávila s partnerem čím starší tím více ale určitě každý víkend ne. Respektive pokud jsme spolu už bydleli tak jsem šla parit s kamarádkama on s kamarády a pak se někde třeba potkali nebo taky ne. Vlastně je byliv cudu každý víkend někde.
Nějak jsem to ale nikdY neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
14.5.21 22:12

Teď po dobu korony je to minimálně 2 víkendy jenom spolu a 2 víkendy trávíme u rodičů (většinou spolecne, někdy každý sám u svých rodičů). Když nebyla korona, tak to bylo rozlitanejsi. Partner jezdil po turnajích, já po zavodech/trenincich, za rodicema atd. :lol: Mně to asi vyhovuje víc tak, jak je to teď. Máme na sebe víc času jak v týdnu, tak o víkendu. Předtím byly týdny, kdy jsme se prakticky neviděli.

Jo a partner ještě dělal kombinovane VS, to taky sezralo jeden až 2 víkendy v měsíci. Takže já si teď společný čas fakt užívám :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
14.5.21 22:15

Celý víkend jen ve dvou jsme snad ještě nebyli. :) Když jsme sami v pátek tak v sobotu jsme s kamarády nebo naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9976
14.5.21 22:25

Asi téměř vždycky, měli jsme netypickou pracovní dobu, pracovali jsme i o víkendech. Kamarády jsme měli v práci, takže třeba do hospody jsme chodili spíš neplánovaně po práci, protože každý měl volno jinak. O „víkendu“ jsme třeba šli na návštěvu k rodině, společně. Ale už je to dávno, už si to moc nepamatuju.

S prvním přítelem v 18 letech jsme ale naopak víkendy sami netrávili nikdy, jezdila jsem k němu na prodloužené víkendy a byli jsme spíš v hospodě nebo na nějaké akci, „žili“ jsme prostě s kamarády (na vesnici).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 22:31

Za bezdetna tak 95% víkendu spolu at už na výletě nebo na akci nebo návštěvy u rodiny. Jinak vylozene jen ve dvou tak těch 40 % a většinou mimo domov i v zimě. Nějaké valeni se doma bylo vyjimecne. Teď je to tak 90 % doma s dítětem a do zbytku se vejdou 2 víkendy oddělené a tak 2-3 bez dítěte.

• Citovat
  • Nahlásit
4004
14.5.21 22:45

V zimě tak minimálně dvě třetiny, od jara do podzimu jsme určitě minimálně 3/4 víkendů podnikali něco s našimi kamarády, jezdili ven, na vandry atd., popřípadě na návštěvu rodičů. Sice spolu, protože máme většinu přátel společných, ale ne sami.
Teď přes koronu to bylo samozřejmě kapku jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
798
14.5.21 23:01

99% spolu. Občas se zastaví nějaký známí nebo rodiče ale to se děje přes týden taky.
Těšíme se na víkend celý týden :nevim: chceme být spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
14.5.21 23:08

Za našich 10 let si víkend osamoťe nepamatuju 😀 i na dovolenou jezdíme hromadně a víkendu sme když to jde venku nebo někde odjetí s rodinou nebo přáteli. Nezměnilo na tom vůbec nic ani dítě 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1119
14.5.21 23:22

Vzhledem k tomu, že pracuju 50% víkendů, tak spolu travíme hodně volných víkendů pouze ve 2 a vůbec nám to nevadí. S přáteli trávíme večery hodně víkendů spíše přes léto na pivu, ale spolu o půlnoci zase zpátky domů. Řekla bych, že každý po svém si jdeme tak jeden víkend za 3 měsíce. Ale nestěžujeme si ani jeden a respektujeme své přátele a svou volnost. Asi jsme asociálové :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20714
15.5.21 06:29

Za bezdětna téměř vždy, tak 95%. Zbytek padnul na návštěvy rodičů nebo když se náhodou stalo, že přijel nějaký známý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
15.5.21 06:52

@klara.b92 Řekla bych tak půl na půl. Bývala jsem hodně unavená ze zaměstnání (kde potkám tedy opravdu hodně lidí denně) a vlastně jsem chtěla o víkendu nejlépe nikoho nevidět a odpočívat. Vrcholem bylo, když jsme „museli“ k rodině. Přátele jsem vídávala hlavně ve všedních dnech po práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64315
15.5.21 07:09

Chlap dřív chodil co 14 dnů v pátek do hospody, pokecat, zahrát šipky atd.. Protože se nudil :mrgreen: když neměl syna.. Teď, co jsme spolu, tak máme tak 3× za rok koncert či festival, občas někoho doma.. Ono čím mladší, tím víc času ve společnosti, to tak bývá. Kdysi jsme parili každý víkend a společný čas trávili v týdnu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2964
15.5.21 08:47

Ciste spolu bez jakehokoliv setkani s ostatnimi travime tam mozna jeden vikend do mesice a vetsinou je to stylem, ze si nekam vyjedeme. Jinak travime hodne casu s kamarady a rodinou a nekdy i cele vikendy kazdy sam, kdy se venujeme svym konickum, to vetsinou v lete, on si jede na ryby a ja za kamoskama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat