Jak cestovat vlakem s kočárkem

3384
10.7.06 17:51

Jak cestovat vlakem s kočárkem

Ahojík holky,

potřebovala bych poradit jak cestovat vlakem. Zítra mě to asik čeká z Jihlavy do Českých Budějovic jsou to dvě hodiny a kousek cesty. Poradíte zda je nějaký vyhrazený prostor pro kočárky kam s kočárkem do vlaku nastoupit atd… A zda se za kočárek platí.

Díky moc za rady. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5811
10.7.06 17:56

Za kočárek platíš, pokud ho podáš jako spoluzavazadlo (a pokud mi paní u okénka nekecala :wink: ).
Ale můžeš si ho naložit přímo do vagonu, pak neplatíš nic, teoreticky ho můžeš mít i v kupé, pokud se vejde. Nejjednodušší je to do oddílu pro matky s dětmi a invalidy, vagon bývá napůl se služebním, někdy ti ho tam vezmou. Lepší jsou golfky (skladnější).
Podle mých zkušeností umístění kočárku hodně záleží na benevolenci průvodčího :? . Odmítnout přepravu ti nemohou. Šťastnou cestu. E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
10.7.06 18:02

Hm, no, podle mě ti kočár na delší trasu daj do zavazadlovýho prostoru a ty půjdeš do vagonu pro matky s dětmi. Jezdím kratší trasy s golfkama a je potíž, že s nima neprojdu dveřma a nevejdou se tam mezi sedačky (narozdíl od panťáku - tam to ani neřešej, když s ním zajedu, nebo pak ten novej, kterej má i místa). Jednou mě vzali s tím kočárem do zavazadláku - nic moc, protože si tam není kam sednout, ale bylo to na 3 stanice, jinak bych šla do „kupé“. Jinak kratší trasy zvládám u dveří, ovšem tam se hezky překáží.
Občas se mi zadaří, že jedu vlakem, který má u dveří označeno plošina pro kola a tam se dá i s kočárem naprosto v pohodě, jen nejdeš až do vlaku, ale sedíš vedle dveří. je tam místo a sedačky, takže by se to dalo.
Záleží, jakýho máš prcka, třeba ti cestu v kupé zmákne.
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
10.7.06 18:08

Do těch „letadlových“ se koráb vejde, sice ho většinou musíš před dveřma složit a vevnitř zas rozložit, ale jde to.
Do běžného kupéčka jde vzít z hlubokého korbu nebo vložnou tašku.
Ale co máš za vozidlo a co jezdí mezi Jihlavou a ČB, fakt nevím.
Opravdu hodně záleží na průvodčím a jeho dobré vůli. Jak psala Gabka, že ji nechal v zavazadlovém prostoru, to by z bezpečnostního hlediska neměl, ale ty tendence mají, nám tak chtěli nechat děcka na vozíkách. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3384
10.7.06 18:13

Holky mockrát Vám děkuji. Mám Jané Slalom už jen kárku takže je docela skladnej ten kočárek. Jinak Elince je 9 měsíců takže bych byla raději kdyby byla raději v kočárku. A mezi Jihlavou a Budějovicema jezdí klasické rychlíky zelené vagóny.

Pa petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
10.7.06 18:16

Takže asi ten oddíl pro matky s dětmi, co? Dalis má taky devět měsíců, ale v kočáru bych ho asi neudržela, máš hodnou Elinku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
10.7.06 18:27

Tak pak si zjisti buď to místo na kola, nebo mě vůbec nenapadla varianta se sundáním korbičky. Já osobně malou nenechávám ani v tom novém pan´táku, vždycky sedí. Jsem tak klidnější. Nejlepší je pak to naplánovat plus mínus tak, když prcek spí;)
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
10.7.06 18:31

Mě ta varianta s korbičkou napadla pokaždé, když jsem v zimě drkotala z Ostravy do Brna na klíně nesedící mrzuté nemluvně :wink: (můj tehdejší obrkočár ji neměl :roll: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3384
10.7.06 18:45

Holky tak jsem koukala co vsechno ma ten rychlík
do označených vozů možno zakoupit místenku
možnost rezervace míst pro 20 jízdních kol ve voze se službou úschova během přepravy
možnost rezervace míst pro 25 jízdních kol ve voze se službou úschova během přepravy do 29.VIII.
rozšířená přeprava spoluzavazadel, především jízdních kol úschova během přepravy
vůz nebo oddíly vyhrazené pro cestující s dětmi do 10 let
vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku

tak když to má vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku tak by se mohlo dobře cestovat i s kočárkem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
10.7.06 18:52

já jsem jela jen párkrát, ale pokud jedeš delší trasu, tak je lepší si připlatit za první třídu. Tam jsi většinou sama v kupé a můžeš si tam pohodlně dát i kočár. Nejlepší jsou golfky. Nevýhoda je, že do a z první třídy nastupuje málo lidí, kteří ti s kočárem mohou pomoci. Já tedy sama do vlaku nezvednu ani lehké golfky s dítětem:( ted už Vítek chodí, tak by to šlo eventuelně napřed kočár a pak dítě…
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5552
10.7.06 19:10

Mamulinko,predpokladam, ze se jedna o rychlik Brno - Plzen, se kterym mam mnohe zkusenosti. Jezdi tam vagon, ktery je napul pro matky s detmi (plysova sedadla) a napul pro invalidy - siroka ulicka, plosila a 1 kupe se sirsimi dvermi - tam by ses mela vejit pohodlne i s kocarem. pokud te tam tedy pruvodci necha, kdyz nejses invalida…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
10.7.06 19:51

Ahoj Stazko :lol:

Nechá, nebo by měl, v tom kupé jsem s oblibou jezdila, pokud nebylo obsazené invalidou. Ale kočár se vejde i třeba DO ULIČKY, ASPOŇ NA SPANÍ. e.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
577
10.7.06 20:01

Ahojda,
my cestovali vlakem před 14 dny. Jeli jsme samými osobáky. Nikde nebyl žádný problém. Za kočárek s dítětem se neplatí, pokud si ovšem kočárek nepošleš jako zavazadlo k tomu určeném prostoru.
Příjemné cestování.
Vlastinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
10.7.06 20:06

Ahoj,

my jezdime casto. Nejvic pantaky a motoraky, ty jsou vesmes ok, mivaji plosiny pro kocarky. Jen asi pred 14 dny prijelo neco co jsem fakt dlouho nevidela, mozna nikdy, nevim, kde to drahy vystrachaly. Byl to takovy jako pantak, ale tazeny lokomotivou a dvoukridle dvere se zaviraly a otviraly jen rucne, nez jsme na to prisly, tak jsme malem dojely do dalsi zastavky s otevrenyma, a to nebyl ten nejvetsi horor. Vsechny vstupy ve 4 vagonech mely uprostred takove zahnute madlo (byvalo ve starsich busech Karosach) samozrejme se ta kridla neotevrela tak, abych se vesla s kocarem mezi to madlo a okraj dveri. Nastesti nase trasa je hodne vyuzivana a objevil se tam akcni asi tatinek a rekl, to je v pohode to zvladnem vrchem (mela jsem malou v autosedacce s adapterem na Patronovi, protoze zpatky jsme jely s manezelem autem) no a zvladly jsme. Jinak jsme taky jely rychlikem do Mnichova Hradiste (zadny vagon pro matky s detmi…) nastupovala jsem v Praze. Malou jsem mela v autosedacce s adapterem. Autosedacku jsem odepla (totez bych udelala s korbou), podvozek slozila a nastorc prostrcila vchodem do vagonu, zacinaly jsme v Praze v nedeli dost brzo rano, takze nebylo moc lidi a ob:,–(ila jsem celkem 8 mist. Do jedne 4 jsem strcila slozeny podvozek a ve druhe ctyrce naproti v ulicce jsem si dala Sarku v autosedacce a ja sedela naproti. Pruvodci nic nerekl, jeste prislibil, ze mi prijde v Mnichove Hradisti pomoc (to sice nestihl, ale manzel tam na nas uz cekal na perone…). Jinak Sarka normalne pres den skoro nespi, ale vlak ji vetsinou uklimba.
Aja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
10.7.06 20:11

Ahoj holky,
už tři roky dojíždím - teda, teď už jsem na MD :wink: - 50km do práce. Jezdím jak rychlíkem, tak osobákem a když nepočítám vagony, kde jsou kupé, tak kočárek není problém, protože v místě „nástupu“ je prostor pro kočárky, kola apod. Vždy je to napsáno v jízdních řádech, dokonce i který vagon je pro přepravu kočárků :lol:
V případě, že pojedeš rychlíkem, tak bych raději vzala kočárek jako zavazadlo, protože jinak si neumím představit, jak se v tak malém prostoru s kočárkem „nacpeš“. Pokud jde o golfky, není problém :wink:

Maminek s kočárkem cestuje hodně, a také jsem si všimla, že jim kolikrát pomáhá průvodčí - jak nastoupit, tak vystoupit, lidi se k tomu moc nehrnou. Je to ještě horší než v MHD.

Nás čeká cestování také. Rodinu mám v Teplicích a bydlím v Chomutově. Když bude manžel v práci, tak budeme nuceni vlakem cestovat. Auto mi nepůjčí, bojí se :lol: , řidičák mám „teprve“ půl roku a podle něj je to málo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama