Jak chladit v autě, aby dítě nenastydlo?

989
17.6.13 15:04

jak chladit v autě, aby dítě nenastydlo?

Prosím, máte zkušenost, jak nejlépe chladit v těchto vedrech v autě, aby dítě nenastydlo? Pouštíte klimatizaci, když vezete děti? :think: Mě z ní prcek dostal rýmu, tak jsem posledně raději otevřela okno a to pro změnu měl náběh na zánět středního ucha :(, které ještě nikdy neměl a rozhodně na něj tedy netrpí!
Jsem těhotná, v autě pomalu nemůžu dýchat a nevím jak se zchladit, aby to malý neodnesl??
Jestli otevíráte okna, je lepší otevřít přední nebo zadní přímo u dítěte? Mám pocit, že předníma dozadu asi fouká víc, ale zadníma zase asi rovnou do těch uší, že??
Máte zkušenost, co je nejlepší? A jestli klimatizaci, tak cca na kolik stupňů? Manžel mi tvrdí, že by měla být max o 2 stupně níž než je venku, ale to mi příjde chlazení úplně k ničemu…prostě se vařím :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64469
17.6.13 15:07

Pouštím klimošku, nastavenou na rozumnou míru - všude píšou, že má být max -5 stupňů proti tomu, co je venku.. Ale uvařili bysme se, dnes tu máme 31 st, takže klimku mám na 22 :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7189
17.6.13 15:10

Ano, o dva stupně min jak venku. V bavoraku byly ty dva stupně znát i ve vedrech. Jinak klasicky okýnka, záněty jsme kvůli tomu nikdy neresili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
17.6.13 15:12

I my máme klimatizaci na 22 stupňů. Když přejíždíme jen kousek, tak otvírám jen okno.

Jak píše Martina má být max o 5 stupňů, ale to opravdu vždy nejde. Můžeš chvíli před dojezdem vypnout, aby si zvykal postupně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nepřihl. Já
17.6.13 15:12

Klimatizaci nemáme a taky doslova „umírám“ v autě. Jednou jsem si dokonce popálila ruce o horký volant, měla jsem na dlaních puchýře.
Od té doby dávám na volant (ale i do prostoru) mokré hadry (látkové pleny, cokoli)… A docela to pomáhá.

• Citovat
  • Nahlásit
7576
17.6.13 15:14

Poustim klimu a necham auto vychladit, nez nas nalozim. Behem delsi jizdy klimu pustim, ale nastavim na sebe. Studenou nesnasim ani ja, tak to neprehanim. Ale nasedat rano do studeneho auta v garazi je stejne nejlepsi, to se jen tak rychle neohreje :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
989
17.6.13 15:15
@martina.se píše:
Pouštím klimošku, nastavenou na rozumnou míru - všude píšou, že má být max -5 stupňů proti tomu, co je venku.. Ale uvařili bysme se, dnes tu máme 31 st, takže klimku mám na 22 :mrgreen:

No já právě taky dávala na cca 21-22C a to dostal rýmu někdy, když venku bylo 25-26C :nevim:
Ty máš při cca 22C na klimě děti v pohodě zdravé??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
989
17.6.13 15:17

@Raduš.ka44 a ty okýnka přední nebo zadní???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
17.6.13 15:18

@kuti chladíme klimoškou ale vždycky jen když to je k nevydržení, pak to zase vypnu atd. Pokud máš jen jedno dítko otevřela bych okno na druhé straně auta, vcelku jedno jestli vpředu nebo vzadu, s dvěma dětma už je to horší :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
17.6.13 15:18

@kuti Taky zalezi, jestli nechavate klimu pravidelne celou cistit :kytka: Ale ja sama jsem na studenejsi pruvan proste hajsava celej zivot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
989
17.6.13 15:19

@Háta_x ani nevíš, co bych za garáž dala!! :lol: Bohužel parkuju jen pod přístřeškem a když někam jedu cca v 10hod, už je to jak sedat do skleníku, přesto, že auto stálo ve stínu :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12225
17.6.13 15:20

@kuti a mas vycistenu klimu? Tie filtre treba menit kazdy rok aby tam nekvasili nejake bakterie a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
17.6.13 15:23

Otevri okynka a nech auto chvili vychladit na vniteni cirkulaci, pak je zavri a nech ho vymrazit :D tak mi to radili automechanici a delam to tak, kdyz musim nekde nechat auto stat na slunci. Fakt to fungune :palec:

@kuti píše:
@Háta_x ani nevíš, co bych za garáž dala!! :lol: Bohužel parkuju jen pod přístřeškem a když někam jedu cca v 10hod, už je to jak sedat do skleníku, přesto, že auto stálo ve stínu :,(
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
989
17.6.13 15:24

@Háta_x Čistíme 1× ročně, ale asi by se mělo častěji :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
17.6.13 15:24

@kuti otevírám mu odmala okno vzadu a u sebe lehce vepředu a to na krátké vzdálenosti. pokud jedu na dýl, tak klimu a nastavuju tak, aby bylo příjemně.. Né, kluk mi díky klimě nikdy nemarodil, je na to zvyklý odmala :think: Jinak než vyjedeš - pokud stojíš na slunku, tak nechat auto vyvětrat a nezapomínat klimu čistit, marodit může z nečištěné klimky… :think:

Příspěvek upraven 17.06.13 v 15:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat