Jak čistit sklokeramickou desku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 05.09.09 06:48
Jak čistit sklokeramickou desku

Ahoj holky, koupili jsme rok starý domeček, původní majitelé nechali také kuchyňskou linku i s vestavěnými spotřebiči. Nenechali mi ovšem návod na sporák se sklokeramickou deskou a já vůbec nevím jak ji mám udržovat. Jsou na to specilání prostředky nebo ji můžu omývat běžným mycím prostředkem na nádobí? A co v případě, že mi tam něco vyteče a naškvaří se to na desku? Děkuju moc za odpovědi, to víte, doteď jsem měla tu čest pouze s 30 let starým plynovým sporákem :? .

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 05.09.09 06:54

Na to se dají koupit speciální přípravky. Hlavně je třeba dát pozor, aby se na horkou plotýnku nedostal cukr - ten by se zaškvařil a vyleptal by to. Jinak bývá ještě na čištění šikovná škrabka, ta seškrábne ty hrubé nečistoty.
Ty čistidla se koupí normálně v drogerii nebo supermarketu.

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 05.09.09 07:38

Ahoj,

na sklokeramiskou desku máme od výrobce škrabku, tu používám, jen pokud mi něco většího ukápne na desku a nebo mi přeteče hrnec a tak… jinak čistíme jen Cifem (tím krémovým co normoš používáme na nádobí :) )…takže hrubší stranou houbičky cifem vezmu celou desku, pak hadříkem omyju a ve finále osuším papírovou utěrkou…
Takhle to už používáme několik let a dobrý :wink:
Jenom teda fakt pozor na ten cukr!

K.

stazka
Kelišová 5515 příspěvků 05.09.09 08:35

Ahoj,

tak o cukru je to pro me novinka! 8O Jinak pouzivame taky skrabku od vyrobce a spec. priprvek, jmenuje se myslim Vitroclean, dnes uz ale delaji tenhle typ pripravku i drogerie samy pro sebe - myslim, ze treba v DM jsem urcite videla nejaky jejich.

Katka_H
Kelišová 5766 příspěvků 05.09.09 08:40

Tak, tak jak píší holky, hrubé nečistoty škrabka a jinak čistícím prostředkem na desky + leštidlo na desky. Mimochodem já se musím vrhnout na tu škrabku :D

kiera
Kecalka 253 příspěvků 05.09.09 09:43

Vyzkoušela jsem kde co a nedám dopustit na krémový Cif, jak už tu někdo psal. Doleštím papírovou utěrkou a deska je jako nová. To o tom cukru slyším poprvé .....

Knoflice
Echt Kelišová 7867 příspěvků 05.09.09 09:58

O tom cukru to přece všude píšou :roll: Já nemám na čištění nic speciálního, zbytečně drahé, stačí to, čím myju nádobí,ale škrabka se fakt vyplatí, to jo. Hlavně je třeba to dobře ve finále umýt čistou vodou, aby se neudělaly mapy.

prdísek
Kecalka 388 příspěvků 05.09.09 10:42

Škrabka, cif a leštidlo na sklokeramické desky. Koupila jsem v drogo cca za 100, vydrželo rok.
Jo na cukr bacha, udělal mi nevyčistitelnou skvrnku.

andela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.09 10:48

Já plotýnku namočím a nastříkám to čističem Mefisto (na trouby, grily, sporáky), chvíli to nechám, ono se to jako odmočí, a pak to vezmu tou škrabkou.Je to vlastně ostrá žiletka vsazená do rukojeti. S tou dostanu dolů všechno. Taky už mám kamna min 12 let stará, takže nejsou to co bývaly :D.

kamiŠ
Generální žvanilka 23825 příspěvků 05.09.09 11:56

Škrabkou hrubé nečistoty a pak z DM jejich čističem na sklokeram (stojí 45Kč a vydrží hodně dlouho). Kupuju už kolik let a spokojenost. :wink: Nemusí se pak už žádným leštidlem, vyleští se to papírovou utěrkou…

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 05.09.09 12:22

Ahoj Budějičando:-),zajdi na sídl. Šumava do DUPI,mají tam tu škrabku,stojí kolem 50 kč,jinak taky doporučuju CIF,jinak na běžné omývání,když tam nic nevyteče stačí jar.A na ten cukr vážně bacha.Já dělala šťávu a měla tam pěkně vyžraný díry,když mi vytekla a já to pekně chtěla vyčistit.pa

Verrunka
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 06.09.09 10:50

Ahojka čistím normáolně cifem a vždy to vytřu pak do sucha, že to nepotřebuje leštit :wink:

tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 06.09.09 20:35

Děkuju za typy :lol: . Hned zítra naběhnu du Dupi pro škrabku :P . Mějte se.

dasad
Povídálka 49 příspěvků 10.10.09 21:57
cauky

taky musim doporucit cif, mam ten klasicky i power cream kuchynsky, nastrikat a pak vylestit svedskou uterkou

Alík
Echt Kelišová 7866 příspěvků 11.10.09 17:05

Tak já taky používám CIF a když je to fakt extra nános, použiju škrabku.
A cukr je pro mě taky novinka, takže už vim od čeho tam mam ty nevyleštitelný fleky :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >