Jak čistit žehličku? Rez od žehličky

207
10.1.10 21:57

Jak čistit žehličku? Rez od žehličky

Ráda bych se vás zeptala na radu - nemáte někdy problém s žehličkou, že při páře „vypouští“ i rez - že vám to někdy zničilo oblečení? Dáváte do žehličky jen destilku nebo i normální vodu? Já jsem do žehličky, co jsem měla dřív, dávala hlavně destilku, pak mi tohle začala dělat, zkoušela jsem to i vyčistit octovou vodou, ale vždy sem tam tu rez vypustila. když tohle udělala na manželovu bílou drahou košili do práce, tak jsem před 3/4r. koupila žehličku novou - nic zvláštního, normální - Philips asi za 1200Kč. A už to dělá zase:-((( Už nevím, co s tím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9454
10.1.10 22:39

ted jsem nekde cetla ze se do zehlicek se uz dneska nesmi davat destilovana voda…ale pamatuju si ze kdysi se jina do zehlicek nedavala…casy se meni :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
10.1.10 22:57

Něco z toho jsme už probírali v diskusi „Tvrdá voda - odlučovač vodního kamene“ (sekce „Tipy a triky v domácnosti“). Ale k té žehličce - pokud je v záruce, tak bych ji bez milosti vrátil. Voda z napařování se někde dostala do kontaktu s holým železem, no a ttím tam vzniká rez. BuĎ je špatně zkonstruovaná nebo špatně vyrobená, ale to nás jako spotřebitele nemusí zajímat. Při reklamaci bych si stál za svým názorem, že mně poškozuje prádlo - a proto chci novou. Pokud už je starší, tak došlo k opotřebení antikorozní ochrany uvnitř parních kanálků.
Ještě k té destilované vodě - ta by se v čistě podobě neměla do žehličky dávat hlavně proto, že je tam čidlo hlídání hladiny (teda u solidních výrobků by mělo být). To pracuje na principu elektrické vodivosti - a destilovaná voda nevede elektřinu proto, protože neobsahuje žádné rozpuštěné minerály. Spraví to pár desítek kapek vody z kohoutku. Podružný důvod by mohl být ten, že destilovaná voda mívá většinou mírně kyselou reakci a v kombinaci s vysokou teplotou může naleptávat kovové povrchy uvnitř žehličky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5785
11.1.10 06:54

Petan mám stejný problém,žehličku mám Tefal starou 8 let,při žehlení mi vytéká rezavá voda a špiní mi čistě vyprané prádlo :-x ,které pak musím znovu dát vyprat.Měla jsem znečištěnou žehlící plochu,tak to jsem vyčistila Cifem,ale s tím probléme nic asi neudělám,už jsem doma říkala,že musíme koupit novou.
A dám na radu co psal Jura a do destilované vody přidám trošku vody z kohoutku,třeba to pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
11.1.10 11:34

Já ale destilku do žehličky nedávám. Tak jsem myslela, že je právě v tom ten problém. Navíc, mám jí ani ne 3/4r., takže v podstatě novou a žehlení jsem od té doby, co jsem s dětma na mateřské, omezila na minimum - v podstatě jen manželovi košile do práce a jen příležitostně něco dalšího, takže je v podstatě minimálně používaná. Jsem s tím pěkně otrávená, protože už jsem takhle zničila 2 manželovi košile, který stály víc než celá žehlička:-((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
11.1.10 11:35

Ještě - Boseranko - tobě se ta rez podařila vyprat v pračce? Mně tedy ne…:-((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
11.1.10 22:51

Petan, to vidím tak na reklamaci. Jak už jsem psal, ta žehlička je nejspíš zmetek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5785
12.1.10 20:09

Petan flek navlhčím bílým vanišem,ten mi pomáhá vetšinou na všechny skvrny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama