Reklama

Jak čistit zuby dítě 1 rok a půl

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

esmeralda44
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 26.01.17 13:29
jak čistit zuby dítě 1 rok a půl

Ahoj holky, jak čistíte zoubky dětem kterým je rok a půl? děkuji

Reklama

Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 26.01.17 13:36

No, tak záleží zda zrovna spolupracuje. Pokud ano, tak posadím na gauč, řeknu ať otevře a vyčistím. Když spolupracovat nechce, tak položím na gauč, zasednu a čistím. Při řevu má vždy otevřeno, tak není problém. Jinak nechávám po vyčištění kartáček na vlastní pokusy.

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2479 příspěvků 371 inzerátů 26.01.17 13:36

Klasicky kartáčkem jako sobě!-) u miminek se používá silikonový na prst a pak se přejde na klasický dětský kartáček+ dětskou pastu. Kromě vyplachování.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 26.01.17 13:45

Já nejdřív nechávám kartáček, ať si „čistěj“ samy a pak dočišťuji. Někdy to jde líp, někdy hůř. A vymýšlím fígle, jak dosáhnout kooperace. Pokud klade odpor, tak řvucí dítě je ta lepší varianta, to má alespoň tu tlamu otevřenou. Horší je dítě, co semkne pusu, případně si ji přikryje rukama a zgumovatí nebo se kroutí jako had a aktivně se brání.

aggla
Kecalka 396 příspěvků 26.01.17 13:47

My máme 2 kartacky jeden drží v ruce on a druhy mam ja, na obou trosku pasty a tu jeho sní a ja mu pak mužů vyčistit zuby…večer čistíme ve vane tam nejvíc spolupracuje

chci_miminko
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 26.01.17 14:28

Já prošla snahou o dobrovolnost, zapla youtube, tancovala, zpívala, měnila hlasy a snažila se čistit. Trvalo to denně 2× 30 minut a efekt skoro nebyl. Pak jsem zahodila snahu o dobrovolnost, chytím ruce, malej řve, kroutí se, ale já jsem hotová za 2×1 minutu za den.

Souhlasím s příspěvky výše, když řve, je to rychlejší :-)

dana.dv
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 26.01.17 15:04

Koupili jsme schůdky v Ikee, vyleze si k umyvadlu, podívá se na sebe do zrcadla.
A já nebo manžel začneme vyprávět pohádku o zubním kartáčku nebo o pastě nebo o zvířátkách na kartáčku a snažíme se vyčistit zuby.

Povídáme u toho básničku: čistím zoubky, řízy, řízy,
ať jsou zdravé jako břízy, čistím i ty nahoře,
jako myšky na dvoře.

Zkoušeli jsme při čištění i video „This is the way we brush our teeth“.

Jsme z toho zplavení všichni, nevím, proč je to takový problém.

Druhý a třetí kartáček drží dcera v ruce, občas čistí zuby mně mým kartáčkem.

V poslední době pomohly výhrůžky, pokud nebudou vyčištěné zoubky, tak… Vypustím vanu a nebude koupání, nepojedeme do bazénu, nepojedem na kroužek atd.

chci_miminko
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 26.01.17 19:11

@dana.dv Tohle ale nejde se 17-měsíčním :-) S ním nejde smlouvat :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama