Jak čistit zuby těm nejmenším?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Deneriss
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 21.03.18 22:58
Jak čistit zuby těm nejmenším?

Ahoj holky, možná blbý dotaz, ale zajímám mě jak čistite zuby vaším dětem. Dcera má patnáct měsíců a zatím ji zuby čistím kartáčkem namoceny do vody. Chvíli si je „šudla“ sama chvíli já. Zubů má. Cca osm. Nevím jak s pastou, myslím, že by moc nechápala, že ji má plivat ven a pak si pusu vyplachnout. Díky za tipy a triky:)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Jogrr
Závislačka 4020 příspěvků 21.03.18 23:18

@Deneriss mam skoro 14mesicniho syna, zubu ma 13 a 4 dalsi na ceste. Od prvniho zubu cistime i pastou (Elmex na mlecne zubx), plivat zatim moc neumi, ale snazi se.
Vycistimr poradne my a pak si jakozr došudla sam.

růžový achát
Závislačka 3427 příspěvků 21.03.18 23:29

Moje dcerka18 měs. u čištění bulí, ale drbu hlava nehlava, používam normální Curaprox 5460 s elmex pastou 1× denně, tak jak je uvedeno, rano bez pasty, večer s pastou, aminfluoridy se navážou na slinu a omývají zuby, jine kartáčky jsem zjistila jsou nevhodné, dětský Curaprox Kid je potaženy silikonem a male jsem ho vyndavala z tlamy, protože ho vykousala. Tepe dětsky mi nevyhovuje hustotou štětin, a o jinych se raději nema smysl vyjadřovat, s katáčkama je to trágoš. Takže dle hygienistického guru Dr. Sedelmayera Curaprox :mavam:

Příspěvek upraven 21.03.18 v 23:31

Evulina
Extra třída :D 14577 příspěvků 21.03.18 23:31
@Deneriss píše:
Ahoj holky, možná blbý dotaz, ale zajímám mě jak čistite zuby vaším dětem. Dcera má patnáct měsíců a zatím ji zuby čistím kartáčkem namoceny do vody. Chvíli si je „šudla“ sama chvíli já. Zubů má. Cca osm. Nevím jak s pastou, myslím, že by moc nechápala, že ji má plivat ven a pak si pusu vyplachnout. Díky za tipy a triky:)

Jsou pasty, nebo resp. gel a olejíček, co znám, co se plivat nemusejí.
První je dětský zubní gel od Weledy (mají např. v DM drogerii) a druhý Baby dent olejíček od firmy Karel Hadek (objednat lze jen přes net). Máme Baby dent a velká spokojenost, ale u první dcerky jsem měla tu Weledu a jakbysmet.
Kartáček pro malá batolátka prstový - silikonový - k sehnání např. v lékárnách.

růžový achát
Závislačka 3427 příspěvků 21.03.18 23:35
@Evulina píše:
Jsou pasty, nebo resp. gel a olejíček, co znám, co se plivat nemusejí.
První je dětský zubní gel od Weledy (mají např. v DM drogerii) a druhý Baby dent olejíček od firmy Karel Hadek (objednat lze jen přes net). Máme Baby dent a velká spokojenost, ale u první dcerky jsem měla tu Weledu a jakbysmet.
Kartáček pro malá batolátka prstový - silikonový - k sehnání např. v lékárnách.

Ten silikonovej prst plak nesetře dokonale, je to takove šidítko, elmex pasta a ješte Meridol pasta ( od firmy Gaba) maji pantentovane aminfluoridy, ktere jsou schopne ješte uhasit kaz v počatečnim stadiu, jine pasty to nemaji, myslim, ze ještě jeden Lacalut to ma. Jinak olejičky dobry taky, hlavne to chce kartaček ;)

růžový achát
Závislačka 3427 příspěvků 21.03.18 23:42

Ještě jako takovou perličku pro dokonalý efekt, po vydrbaní dutiny ústní, mám malé froté kapesníčky ( lze nastříhat z ručníku) a vezmu si jeden a tím zuby leštím jako když leštíte talíře :P, to vyzkoušejte,, ale nejdřív ten kartáček atd. ( takova moje osobní vychytavka- jelikož jsem na zuby úchyl)

Evulina
Extra třída :D 14577 příspěvků 21.03.18 23:43
@růžový achát píše:
Ten silikonovej prst plak nesetře dokonale, je to takove šidítko, elmex pasta a ješte Meridol pasta ( od firmy Gaba) maji pantentovane aminfluoridy, ktere jsou schopne ješte uhasit kaz v počatečnim stadiu, jine pasty to nemaji, myslim, ze ještě jeden Lacalut to ma. Jinak olejičky dobry taky, hlavne to chce kartaček ;)

Hele já mám zkušenost, že než ty děti přičuchnou někde ke sladkostem, tak mají zoubky dobrý..teda moje holčiny to tak měly a mladší ještě má. Má zatím krásné bílé zoubky jako perličky, ani stopa po plaku. S kartáčkem nicméně už taky přemýšlím, že ho změním, ale pastu nikoli, používáme jen přírodní výrobky..

růžový achát
Závislačka 3427 příspěvků 21.03.18 23:47
@Evulina píše:
Hele já mám zkušenost, že než ty děti přičuchnou někde ke sladkostem, tak mají zoubky dobrý..teda moje holčiny to tak měly a mladší ještě má. Má zatím krásné bílé zoubky jako perličky, ani stopa po plaku. S kartáčkem nicméně už taky přemýšlím, že ho změním, ale pastu nikoli, používáme jen přírodní výrobky..

To je v pořadku, tak to ma byt, hlavne ta mechanicka očista,, on ten plak vznika i z laktozy

LucsynkaR
Kelišová 7309 příspěvků 8 inzerátů 22.03.18 06:27

Malá má klasický dětský kartáček a gel od weledy, tam nevadí, když ji spolkne, navíc dávám opravdu trošičku, jen aby na tom kartáčků něco bylo. Dám jí ho, ona trochu olíže ten gel, okouse kartáček a já pak docistuju. Na dentální hygieně jsme se o tom bavily a bylo mi řečeno, že techniku u těch prcku neřešit, že je hlavně důležitý čistit.. :nevim: malá se zatím v klidu nechá, kdyby to nešlo, tak prostě „zalehnutí“ a vycistim..

nicetan
Stálice 71 příspěvků 22.03.18 06:47

My dáváme dětskou pastu a chvilku si čistíme zuby každej sám spolu, pak prckovi (18m) zoubky dočistím a on u toho má velkou srandu. Ale on čištění bere jako něco skvělýho, opičí se po nás :)

KamisB
Kelišová 6734 příspěvků 22.03.18 06:50

Mne zubař řekl, že pastu fakt až bude plivat. Že stejně nečistí pasty, ale kartáček.
Nejdřív jsme měli ten silikonový, ale to bylo spíš když zuby jen lezly.
Pak už prostě nějaký dětský. Ze začátku jej spíš kousal a já jiným nerozkousaným dočišťovala.
Od 2 let dávám i pastu, no někdy i spolkne, protože dětský jsou dobrý že :-) Ale plivat už umí dlouhou. Jinak ho chvíli nechám ať si čistí sám a pak stejně dočišťuji ještě já. Prý se má dočišťovat tak do 6 let.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 22.03.18 07:12

Kartáček, dětský elmex a tradá.. My se moc neptáme, prostě zavelíme a nazdar :mrgreen: ale néé, teď už si je čistí sám. Ale jako náš je už starší a plivat zatim taky neumí :cert: nebo spíš nechce, mu ta pasta chutná

beruska9
Extra třída :D 10365 příspěvků 22.03.18 07:18

Cca do dvou let jsem pastu nedavala (mimochodem, moje dentalni hygienicka tvrdi, ze ji nepotrebuji ani dospeli, ze klicem je ale opravdu precizni cisteni, kdyz se odstrani ten plak, tak se zadne kazy netvori…no ale ja teda pouzivam :mrgreen: ), pak videl u sestrenek a bratranka nejake ty detske s obrazkama, tak zacal vyzadovat taky…stridam nejakou prirodni a detskou Elmex. Vyplivuje srandovne, napije se vody, pulku polkne a zbytek prska :nevim: Jo a v tom veku, co pises, ho to docela bavilo, v necelych 3 je to boj, nekdy necham, at si to posmrda sam, ale snazim se docistovat.
@růžový achát : presne to nam doporucovala zdravotni sestra u malych mimin, cistit takhle „hadrikem“ ;)

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 22.03.18 07:29
@růžový achát píše:
Moje dcerka18 měs. u čištění bulí, ale drbu hlava nehlava, používam normální Curaprox 5460 s elmex pastou 1× denně, tak jak je uvedeno, rano bez pasty, večer s pastou, aminfluoridy se navážou na slinu a omývají zuby, jine kartáčky jsem zjistila jsou nevhodné, dětský Curaprox Kid je potaženy silikonem a male jsem ho vyndavala z tlamy, protože ho vykousala. Tepe dětsky mi nevyhovuje hustotou štětin, a o jinych se raději nema smysl vyjadřovat, s katáčkama je to trágoš. Takže dle hygienistického guru Dr. Sedelmayera Curaprox :mavam:Příspěvek upraven 21.03.18 v 23:31

Mame to stejne, jen ted jsem koupila nejaky Curaorox ATA, maly temer jako kid, husty a je fajn…no a jeste nekdy pouzivame jednosvazkovy, kdyz bylo malo, zubu tak ideal, ocistit jeden po druhem ti jednosvazkovym…driv to bylo taky narocne, ted uz si je necha vycistit v pohode, pastu detskou Elmex

hapolda
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 22.03.18 07:38

Pouzivame bambusovy kartacek. Mnohem lepsi nez curaprox :palec: nas zubar rikal ze pastu netreba pro mrnousy. Staci posudlat kartackem pro formu a plinkou setrit plak. Pastu az jsou vetsi :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Máma se vdává! Fotky malých svatebčanů vás dojmou

Princeznovské šaty velikosti panenky, fraky jako na tučňáka... a k tomu kopa... číst dále >

Články z Expres.cz

Narazil do autobusu! Bohumil Klepl měl vážnou nehodu na motorce

Hvězda filmů Účastníci zájezdu nebo Doktor od jezera hrochů, Bohumil Klepl... číst dále >

Ani fekálie by vás neměly odradit! Proč je Dubrovník tak oblíbenou destinací?

Před pár dny tisíce českých turistů pobavila zpráva o tom, že chorvatské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama