Jak čistíte sprchovací rameno myčky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bábrdl
Generální žvanilka 21497 příspěvků 21.10.18 18:35
Jak čistíte sprchovací rameno myčky?

Nemáte nějaký trik, jak vyčistit sprchovací rameno myčky? I když ho vyndám a vypláchnu, efekt není nic moc. Trysky se ucpávají :,(

Reakce:

Sue2008
Stálice 84 příspěvků 21.10.18 19:07

Taky jsem to nedavno resila. Ramena jsem vymontovala,nasla dostatecne velkou nadobu (pekac), zasypala kyselinou citronovou a zalila varici vodou. Ty nejhorsi kusy vodniho kamene povolily. Je to treba opakovat (snazim se tak 2× do mesice) a doufam, ze se casem toho kamene uplne zbavim. A zvysila jsem davkovani soli, at se to znova netvori.

jkra
Generální žvanilka 24935 příspěvků 21.10.18 19:13

Nalej do mycky 3 octy a dej program s nejvyssi tellotou. Rada opravare mycek

annasmyc
Kecalka 316 příspěvků 21.10.18 19:15

odmontuju, ve vaně několikrát vypláchnu v napuštěné vodě a vyhrknu tím otvorem ven to co je uvnitř a pokud to vidím pořád ucpané, tak normálním háčkem na přízi dostanu ven…ale někdy je to boj. Ale jsou to třeba zrníčka lnu, melounu…tak to by kyselinou citronovou asi samo nezmizelo…

Lucynka_v
Stálice 60 příspěvků 12 inzerátů 21.10.18 19:55

Ja s tim mlatim o drez a funguje to (kamen i zrnicka vylitnou), ale jednou se asi zlomi :-(

Persefona
Kecalka 113 příspěvků 3 inzeráty 21.10.18 20:01

Odsroubuju z hadice sprchu a tlakem vody výplachnu ramena. Různé s tím stercham a proplachuju i ty dírky, které jsou ucpané.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 21.10.18 20:15

Vyndám ramínka, doprostřed připojím vysavač (akorát se tam vejde hubice) a jadýrka z citrónu nebo co to tam pořád všichni dávají nastrkám párátkem tryskami zpátky dovnitř. Vysavač se postará o ostatní.

Bábrdl
Generální žvanilka 21497 příspěvků 21.10.18 21:21

Díky děvčata, vyzkouším v následujícím pořadí - ocet, naložit do kyseliny citronové, háček na přízi, vysavač, třískat s tím krámem vzteky o dřez. :mavam: :mrgreen:

lilith1
Ukecaná baba ;) 1474 příspěvků 21.10.18 22:14
@Bábrdl píše:
Nemáte nějaký trik, jak vyčistit sprchovací rameno myčky? I když ho vyndám a vypláchnu, efekt není nic moc. Trysky se ucpávají :,(

Omlouv se za pleveleni, ale..mam ucpanou odtok hadici u mycky vestavene , signalizuje to tuto poruchu.. jde to nejak laicky prostouhnout nejakou chemii, tedy bez rozmontovani, to by uz cekalo na opravare a kolik si mam cca pripravit na opravu? Dikk

annasmyc
Kecalka 316 příspěvků 21.10.18 22:26

@Jar Jar tak tohle zní dobře, vysavač mě nenapadl…to příště zkusím… :potlesk:

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 21.10.18 22:29
@Sue2008 píše:
Taky jsem to nedavno resila. Ramena jsem vymontovala,nasla dostatecne velkou nadobu (pekac), zasypala kyselinou citronovou a zalila varici vodou. Ty nejhorsi kusy vodniho kamene povolily. Je to treba opakovat (snazim se tak 2× do mesice) a doufam, ze se casem toho kamene uplne zbavim. A zvysila jsem davkovani soli, at se to znova netvori.

Některé myčky mají točítko kterým se dá nastavit tvrdost vody nebo se to dá nastavit z panelu v setupu (bývá to v návodu). Čistě technicky vzato dávkování soli s tím nemá nic společného, tam stačí jen když je tam pořád aspoň nějaká sůl. Ta se sama změkčování vody přímo neúčastní, myčka jí používá jen na zpětné proplachování ionexového změkčovacího filtru.

Bábrdl
Generální žvanilka 21497 příspěvků 22.10.18 09:26
@Sue2008 píše:

Ja tam vodni kamen nemam (coz se divim, jinak mame tvrdou vodu). Problem jsou zbytky jidla, zrnicka atd.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >