Jak čistíte stříbrné a zlaté šperky?

Anonymní
17.12.20 19:06

Jak čistíte stříbrné a zlaté šperky?

Prosím o radu zkušené, jak čistíte stříbrné a zlaté šperky? za par let jsem nashromaždila pocetne dost sperku, ktere rada stridam, vetsinou stribro a chtela bych vedet jak je vycistit aby se zase leskly. Jedná se většinou o matné fleky které se tvoří v dobe nenoseni…dosud jsem mela karticku od Stribrnictvi kde jsem vetsinu sperku mela moznost na vernostni karticku zdrama cistit. Ty sperky jsou casto jemne a s drobnymi zirkonky. děkuji za tipy :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20040
17.12.20 19:08

Nechám si je jednou za čas vyčistit ve zlatnictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16426
17.12.20 19:13

Nechávám čistit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4018
17.12.20 19:31

Používám takovou tu čistící růžovou Auron vatu a vše se po ní krásně blýská, i šperky s kamenama. Mají jí snad v úplně každé drogerii a stojí pár kaček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8954
17.12.20 20:16
@Anonymní píše:
Prosím o radu zkušené, jak čistíte stříbrné a zlaté šperky? za par let jsem nashromaždila pocetne dost sperku, ktere rada stridam, vetsinou stribro a chtela bych vedet jak je vycistit aby se zase leskly. Jedná se většinou o matné fleky které se tvoří v dobe nenoseni…dosud jsem mela karticku od Stribrnictvi kde jsem vetsinu sperku mela moznost na vernostni karticku zdrama cistit. Ty sperky jsou casto jemne a s drobnymi zirkonky. děkuji za tipy :)

Alobal a slaná voda - nechat přes noc, pak lehce přeleštit. Principem je elektrolyt a galvanický článek, ale to není podstatné, kovu ani kamenům to neublíží. Perly bych ale vynechala. Tedy pravé perly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2877
17.12.20 20:29
@SAJ píše:
Alobal a slaná voda - nechat přes noc, pak lehce přeleštit. Principem je elektrolyt a galvanický článek, ale to není podstatné, kovu ani kamenům to neublíží. Perly bych ale vynechala. Tedy pravé perly.

Slaná voda? Já jsem zase četla vodu se sodou. Zalít vroucí vodou, nechat chvilku odstát a otřít. Ale celkem jsem na to vyplýtvala dost sody. Ale fungovalo to. Tak vyzkouším slanou vodu.
Jinak jsem tedy zkoušela tu sodu, nebo si nechala čistit ve zlatnictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8954
17.12.20 20:30
@PapeJ píše:
Slaná voda? Já jsem zase četla vodu se sodou. Zalít vroucí vodou, nechat chvilku odstát a otřít. Ale celkem jsem na to vyplýtvala dost sody. Ale fungovalo to. Tak vyzkouším slanou vodu.
Jinak jsem tedy zkoušela tu sodu, nebo si nechala čistit ve zlatnictví.

Soda je jiný chemický proces. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
17.12.20 20:34
@SAJ píše:
Alobal a slaná voda - nechat přes noc, pak lehce přeleštit. Principem je elektrolyt a galvanický článek, ale to není podstatné, kovu ani kamenům to neublíží. Perly bych ale vynechala. Tedy pravé perly.

Stribro cistim presne takto, ale misto slane vody davam sodu, zalevam varici vodou (pomalu postupne, bubla to :D )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8954
17.12.20 20:54
@FayLehane píše:
Stribro cistim presne takto, ale misto slane vody davam sodu, zalevam varici vodou (pomalu postupne, bubla to :D )

Sůl je o něco lepší elektrolyt než soda. ;) Ale tak proč ne. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
17.12.20 20:57

Prodávají takovou vodičku. Čistič stříbra se to jmenuje. Do toho to na pár vteřin ponořím /píšou až minutu nebo dvě, přesně nevím, ale to je moc dlouho/. A pak to dočistím vatou Auron.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.20 21:29

ČISTIČ STRÍBRA, a poridim v drogerce? vsem děkuji. Vodu se sodou a hlinikem sem zkousela ale treba hadí nausnicnicky nebo takove ty nehladké veci me zajdou tou sodou a posledni cisteni uz nedopadlo a zustaly skoro cerne, nevim zda hadrik v tomto pripade by zabral, to se z nej spis vytaha ty synteticke vlakna :(

• Citovat
  • Nahlásit
14338
17.12.20 21:52
@Bafonek píše:
Prodávají takovou vodičku. Čistič stříbra se to jmenuje. Do toho to na pár vteřin ponořím /píšou až minutu nebo dvě, přesně nevím, ale to je moc dlouho/. A pak to dočistím vatou Auron.

Taky tak přesně děláme. :palec:

Určitě pořídíš v rossmannu, jak vodičku, tak vatičku,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat