Jak co nejrychleji zastavit laktaci?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
30420
11.6.11 10:05

Jak co nejrychleji zastavit laktaci??

Maminy. prosím o pomoc. Od včera jsem odstavila 16m dceru, odstříkávám jen od bolesti, ale mlíčka je pořád dost a dost a prsa mě strašně bolí :-( piju mátový čaj, ale moc to nezabírá :-( Čím nebo jak laktaci ukončit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
215
11.6.11 10:09

Radila bych chladit a hodně popíjet silný šalvějový čaj. Odstříkávat do úlevy… Já jsem ukončovala kojení po šestinedělí a tohle mi moc pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3140
11.6.11 10:10

Ahoj, nejrychlejší způsob jsou asi prášky pro zastavení laktace :nevim: ty ovšem musí předepsat gynekolog :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30420
11.6.11 10:11
:zed: :zed: to asi teď v sobotu neseženu :-( kurde, že mě to nenapadlo dřív
Lolik píše:
Ahoj, nejrychlejší způsob jsou asi prášky pro zastavení laktace :nevim: ty ovšem musí předepsat gynekolog :think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
11.6.11 10:21

hlavně si neužeň zánět :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9018
11.6.11 10:46

Léky jsou zbytečné. Jsou to hormony. Chceš to strašně moc rychle. Kojíš 16 měsíců a najednou chceš přestat a čekáš, že během 24 hod. budeš bez mlíka. Takže odstříkej při nalití, do úlevy. Postupně prodlužuj intervaly a nebuď tak vydivočená. Chce to trpělivost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14771
11.6.11 11:07

šalvějový čaj a homeopatika :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
11.6.11 11:26

Já jsem přestala kojit protože syn už mlíčko odmítal. Byla sem u své gynekoložky pro zmíněné prášky ale ona mi řekla že tyto prášky mají spoustu nežádoucích učinků že by je doporučovala jen v krajním případě že nejlepší prý je když to přejde přizozeně. Radila mi odstříkávat při nalití a hlavně méně tekutin čím víc piješ tím více mlíčka se tvoří.. Když už to trochu ustoupí tak odstříkávat jeden den pak třeba 1-2 dny ne a až tě prsa přestanou bolet už neudstříkávej vůbec aby se netvořilo další… Za chvíli sem byla bez mlíka ale určitě to nepřejde ze dne na den. Ani s těmi prášky to tak rychle nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9018
11.6.11 11:54

Ty prášky se dávají po velkých potratech, po porodu, kdy je nežádoucí kojení, a porodech mrtvých dětí. Tam je to indikované. Omezit tekutiny, no v těhle horkách bych je moc neomezovala. Chce to čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
cher
11.6.11 12:14

Homeopatiky, skoč si do lékárny

• Citovat
  • Nahlásit
30420
11.6.11 12:43

holky, děkuji všem za radu :-) vyslala jsem muže pro šalvěj tak to vyzkouším, ani on by nebyl rád, kdybych to začla hned řešit práškama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
11.6.11 13:13

Taky pomáhá petržel :wink: , já se na kojení chystám a má PA mě před ním varovala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10798
11.6.11 13:32

Mně se osvědčilo odstavit postupně… třeba ze dvou kojení po týdnu na jedno kojení a po týdnu žádné. Pak jsem po dvou dnech cítila, že mám prsa moc nalitá, tak jsem zas nakojila. A pak už to bylo v pohodě :nevim:

Bála jsem se toho, mám nějaký záněty za sebou… ale bylo to překvapivě v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1249
11.6.11 13:41

při odstavování jsem si zatáhla prázdná prsa studeným ručníkem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1672
11.6.11 13:46

Po porodu jsem týden odstříkávala pravidelně mléko. Každý tři hodiny z obou prsou. Vylévala jsem ho kvůli lékům. Po týdnu jsem to vzdala. V tu dobu jsem ležela v nemocnici a tam mi udělali toto. Myslím, že to byl elastický obvaz, kterým mě sestřička obmotala prsa. Hodně na pevno. No myslím, že tak za tři dny bylo po mléku :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat