Jak cvičit na balónu při porodních bolestech

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KIRRA
Povídálka 24 příspěvků 09.05.03 08:57
Jak cvičit na balonu při porodních bolestech - poraďte prosi

Ahojky všem!

Prosím o radu a věřím, že tady mi bude odpovězeno z Vašich prožitých zkušeností. Tenhle server navštěvuji a pročítám už od února letošního roku, ale zatím jsem neměla sebemenší problém v těhotenství - až na pár maličkostí. Jsem teď ve 40 t.t. a první termín máme už za sebou a druhý nás čeká v pondělí. Že mám strach a to děsnej z porodu, to ani nemusím psát, ale mám jiný dotaz. Jak nejlépe nebo nejvhodněji cvičit doma ve sprchovém koutě na baloně? Nevíte několik cviků či rad, jak cvičit? Abych se hned neplašila a nejela do porodnice. Raději bych chtěla být co možná nejdele doma (teda pokud nám neodteče plodová voda), abych využila sprchy a balonu od případných bolestí. Díky moc všem za radu - určitě mi moc pomohou.

Krásný sluníčkový den

Radka + mimi Barborka 40 t.t.

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  12.05.03 18:49

Ahoj Kirro!

Chtěla bych tě uklidnit,co se týče =orodu.Nevím,jestli ten můj byl tak pohodový,ale čekala jsem,že to bude mnohem horší. :-) .

A to s tím balonem - všem říkám,že bez něj bych neporodila.Moc cviků se na něm asi nedá dělat,spíš jen sedět rozkročmo apohupovat se.Ale je fakt,že jsem zkoušela chodit,stát,spr­chovat se a ležet a balon mi ulevoval od bolestí nejvíc.

Drž se,přeju takový porod,jaký jsem měla já (jestli už „to“ nemáš za sebou),ahoj HanaZana

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 13.05.03 09:00

sednout obkročno na balón, nohy co nejvíce od sebe a pomalu „poskakovat“ nahoru a dolů, je potřeba pomoc někoho blízkého, musíš se velmi dobře držet!!!!!, abys neujela s balónem na mokrém podkladu, je dobré když druhá osoba střídavě sprchuje záda v oblasti bederní páteře a podbřišek.

Porodu se neboj určitě jej zvládneš na jedničku ;-)

Anonymni  14.05.03 10:05

ahoj, já jsem se kromě hopsání na balonu na něm taky pohupovala zepředu dozadu. Říkali mi, že to dělám přesně opačně, než bych měla ale moc mi to vyhovovalo. Seděla jsem obkročmo, před sebou jsem se držela postele a v předklonu jesm se pohupovala v pánvi. Bylo to fajn. Balon je fakt skvělej, moc doporučuju a to, jak si na něm ulevit, najdeš brzo sama. Hodně štěstí všem budoucím maminkám Zuzka.

nic mě nenapadá  27.07.13 18:43
Hygiena na míči

Jak se dodržuje v porodnicích hygiena na tom míči? Předpokládám, že na něm sedí žena nahatá. Co když má nějaká mamina genitální opar a po ní to chytne jiná? Desinfikují po každé mamině ten míč nebo jak? 8o :nevim:

K-Black  27.07.13 18:47
@nic mě nenapadá píše:
Jak se dodržuje v porodnicích hygiena na tom míči? Předpokládám, že na něm sedí žena nahatá. Co když má nějaká mamina genitální opar a po ní to chytne jiná? Desinfikují po každé mamině ten míč nebo jak? 8o :nevim:

ne nechají na tom zaschlou krev a jiné humusy :roll:

zamysli se, samozřejmě že to uklízejí a dezinfikují, někde má žena při cvičení vložku, někde jen plenku.

Talitha
Extra třída :D 13262 příspěvků 27.07.13 18:52
@nic mě nenapadá píše:
Jak se dodržuje v porodnicích hygiena na tom míči? Předpokládám, že na něm sedí žena nahatá. Co když má nějaká mamina genitální opar a po ní to chytne jiná? Desinfikují po každé mamině ten míč nebo jak? 8o :nevim:

U nás měli na ten míč takové ty jednorázové podložky, ono na holou kůži by to bylo i nepříjemné. Předpokládám, že to i myjí. Na míči mi bylo fajn, pro mě nejlepší poloha přinášející největší úlevu.

věrka6
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 27.07.13 19:06

Na mici jsem byla chvilku(nevyhovoval mi) a sedela jsem na nem nahata, ale pamatuju si jak kdyz mi ho dali tak silene smrdel dezinfekci :D.Je jasne, ze vse v nemocnici dezinfikuji.

Barčí1411
Závislačka 3183 příspěvků 27.07.13 19:11

:lol: Ja na nem nahata nesedela :lol: Jsem mela kosilku a byl 16. cervenec 2009 a bylo desny vedro, kdybych na tom mici byla nahata, tak se na nej prilepim :lol:Jinac mne zadna poloha nevyhovovala, byla jsem rada, ze jsem byla rada :lol: A urcite byl cistej, ale cim smrdel, to nevim..Tenkrat jsem mela jiny starosti :lol: :mavam:

Verca1989
Echt Kelišová 9467 příspěvků 2 inzeráty 27.07.13 19:13

Já měla na míči jednorázovou podložku…ale byla jsem na něm jen chvilku, mě osobně to bylo spíš nepříjemný při kontrakcích ale to jsem nemohla vydržet v žádné poloze :zed:

Talitha
Extra třída :D 13262 příspěvků 27.07.13 19:15

Pro mě to teda nebylo příjemné v žádné poloze, prostě porod, ale na tom míči bylo nejlíp. Naopak vana, sprcha :poblion:.
Na tom míči seděl za mnou u všech tří porodů manžel a mezi kontrakcemi jsem se mu „zhroutila“ do náruče a odpočívala jsem.

ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 27.07.13 19:51

U nás sestry dávaly na míč jednorázovou podložku

zabkakvak
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 27.07.13 20:20

Tak to já sem na něm seděla, když jsme byla ve sprše, protože tam sem trávila celou dobu porodu, kromě monitorování jsme se z něho nehnula. Nikdo mi neřekl, co mám dělat, tak sem se na něm lehce pohupovala a nebo kroužila pánví, to mi taky pomáhalo

Jeannie2
Kecalka 471 příspěvků 27.07.13 20:54

@zabkakvaka to mela stejne..
Na balonu jsem byla ve sprse skoro celou dobu…jen jsem na nem sedela hodne rozkrocmo a sprchou jsem si bud nahrivala nebo i chladila bricho, zada, co bylo treba zrovna:-)…myslim ze diky tomu to slo i pekne rychle…pak jsem musela vydrzet nekolik kontrakci v leze aby syn dorotoval, ptz jsem se proste otevrela hodne rychle…no a pak tlaceni…a ja blbka furt cekala ze zas pujdu do sprchy na balon a oni prej ze jdeme tlacit :mrgreen:…sedela jsem tam naha,'vlastne cely porod jsem byla uplne naha…az jak jsem mela na brise prdolku prehodili pres nas pres oba cosi…

Hřiběnka
Extra třída :D 13999 příspěvků 27.07.13 21:02

Pro mě byl míč nejhorší možnou polohou z celého porodu. Zezačátku ne, ve sprše rozkročmo, lehké pohupování - to šlo, ale pomáhala hl. ta teplá voda. Ke konci to na míči bylo utrpení :jazyk:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

S vyhořením mi pomohla kineziologie, říká golfistka Klára Spilková

Letos na jaře dosáhla Klára Spilková historického úspěchu, když jako první... číst dále >

Moje rozmarné léto: Hlasujte, posílejte a soutěžte o ceny za tisíce

Moje rozmarné léto je téma fotosoutěže, kam můžete celé prázdniny posílat své... číst dále >

Reklama