Jak cvičit/zhubnout, když jste na 2 děti samy?

Anonymní
26.5.20 16:14

Jak cvičit/zhubnout, když jste na 2 děti samy?

Mám takový trapný dotaz. Ano, po druhém těhotenství se mi nedaří zhubnout. Nejsem líná a ani rozežraná. Celý den běhám kolem dvou dětí - 4 a 1 rok- a večer mě příšerně bolí záda a padám únavou na hubu. Jsem na ně sama, manžel má časově náročnou práci, chodí pozdě večer a dělá často i víkendy. Chodívám spát pozdě, jak ještě doháním resty (mám ještě takové přivýdělky), mladší syn kolem té 6h ranní už vstává, starší přes den nespí vůbec…
Kdy jste si našly čas na cvičení, když se nemůžete hnout od dětí? A jak jste cvičily v domácím prostředí?

Mimochodem, po druhém porodu jsem chodila na rehabilitace kvůli břichu, takže o to to mám ještě stíženější, že nemůžu se nějak nahrnout hned na nějaké sedy lehy a hurá na to :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3054
26.5.20 16:17

No já bych se třeba vykašlala na přivýdělek. Každý ví, že k hubnutí je nutné dost spát. A co se dětí týče, spíš bych se být tebou podívala na stravu. Co jíš a kolik. Piš si všechno, co sníš a vypiješ. Třeba stránka kalorické tebulky je bezva, tam ti to spočítá, kolik čeho sníš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3841
26.5.20 16:20

Já jsem „sama“ na 3 děti a narozdíl od tebe JSEM líná a rozežraná :D pokouším se cvičit na diastazu, vždy pár dní makám, mám že sebe radost a pak mnohem víc dní nedělám nic.. ale teď jsem vymyslela plán, ze vždy, když sednu na zem, což se s dětmi děje fakt. casto, tak udělám aspoň jeden cvik. Všechny se dělají v leže a nějakých těch 10 a 10 opakování mám nejpozději do minuty hotový. To bych mohla zvládnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5971
26.5.20 16:22

Já cvičím, když mladší spí, starší si dělá svoje, ale je mu skoro 7, takže je takový nenáročný. jezdím na rotopedu a pak někdy přidám rychle břicho.

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12740
26.5.20 16:29

Já cvičím ráno. Než si dá nejmladší snídani, tak stihnu 15min.
Ale hlavně potřebuješ spát.
Mně tenhle týden dorazil jídelníček na míru. A jeden z bodů je minimálně 7 hodin spánku denně. Pokud to nebudu dodržovat, tak váha dolů nepůjde.
Sama jsem zvědavá jak to dám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
26.5.20 16:39
@Anonymní píše:
Mám takový trapný dotaz. Ano, po druhém těhotenství se mi nedaří zhubnout. Nejsem líná a ani rozežraná. Celý den běhám kolem dvou dětí - 4 a 1 rok- a večer mě příšerně bolí záda a padám únavou na hubu. Jsem na ně sama, manžel má časově náročnou práci, chodí pozdě večer a dělá často i víkendy. Chodívám spát pozdě, jak ještě doháním resty (mám ještě takové přivýdělky), mladší syn kolem té 6h ranní už vstává, starší přes den nespí vůbec…
Kdy jste si našly čas na cvičení, když se nemůžete hnout od dětí? A jak jste cvičily v domácím prostředí?Mimochodem, po druhém porodu jsem chodila na rehabilitace kvůli břichu, takže o to to mám ještě stíženější, že nemůžu se nějak nahrnout hned na nějaké sedy lehy a hurá na to :nevim:

Deti zapojit do cvičení.. Pustit hudbu, ony se přidají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1738
26.5.20 16:41

Co to znamená, že manžel chodí pozdě? Já jsem začala běhat, když jsem měla doma sestavu - 0,5 roku, 2 a 4. Uvařila jsme večeři, dala na stůl, nakojila mimino, o půl osmé, když manžel vešel do dveří, jsem mu předala děti a měla skoro hodinu do koupání a dalšího kojení. Šlo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 17:20
@carsa píše:
Co to znamená, že manžel chodí pozdě? Já jsem začala běhat, když jsem měla doma sestavu - 0,5 roku, 2 a 4. Uvařila jsme večeři, dala na stůl, nakojila mimino, o půl osmé, když manžel vešel do dveří, jsem mu předala děti a měla skoro hodinu do koupání a dalšího kojení. Šlo to.

dělá do půl jedenácté. Večer je jediný, kdy můžu dělat ten přivýdělek, kdy je tady klid.

• Nahlásit
  • Citovat
14503
26.5.20 20:49

Ja obcas cvicim doma a to se dcera proste prida. Krom toho, ze se nad jejima pohybama musim smat, mi to nijak neprekazi. Jednu dobu na me lezla, kdyz jsem sla na zem, vetsinou jsem to prijala jako vyzvu cviceni se zavazim. :D
Ale radeji chodim ven. Ted mas takovou nepriznivou vekovou skladbu, ale snad by to uz slo alespon kousek, dat mrne do behaciho kocaru a starsi na kole. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1738
26.5.20 20:58
@Anonymní píše:
dělá do půl jedenácté. Večer je jediný, kdy můžu dělat ten přivýdělek, kdy je tady klid.

Pokud dělá do půl jedenácté, tak je zase doma po ránu, ne? Tak můžeš cvičit ráno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5306
26.5.20 21:27
@Anonymní píše:
Kdy jste si našly čas na cvičení, když se nemůžete hnout od dětí? A jak jste cvičily v domácím prostředí?Mimochodem, po druhém porodu jsem chodila na rehabilitace kvůli břichu, takže o to to mám ještě stíženější, že nemůžu se nějak nahrnout hned na nějaké sedy lehy a hurá na to :nevim:

souhlas s příspěvkem nahoře, můžete společně cvičit venku. Buď běhací kočár pro prtě a kolo/koloběžka pro starší a nebo jít na taková ta veřejná cvičiště a malé dát na deku a můžou běhat kolem tebe. Prostě cvičit s nimi. Jinak to prostě nejde. Chápu, že když chlap dělá do 11 tak se chce ráno vyspat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18430
26.5.20 21:37

Já mám děti 2 a 3,5 a pohyb si zajišťují venku. Starší dítě je již velmi zdatný cyklista, tak každý den dáme v terénu svižný tempem cestou na hriste 10 km, mladší je ve vozíku. Plus když si děti hrají na hřišti, tak mám čas pro sebe, ale to u tebe s ročním bude ještě brzy. Spíš bych se teď šířila s tím, že zvládáš dvě děti, přivýdělek a na cvičení se vrhnes, až bude mladší dítě samostatné. To nebude trvat dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
308
26.5.20 21:56

Zkus je zapojit taky, malá se mnou občas cvičí i když to není ledajaký výkon :D ale lepší jak nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
26.5.20 22:07

Bojuji s tím samým s tím rozdílem, že mám dítě (předškolkové) sice jen jedno, ale zase jsem s ním sama. Je to odjakživa extrémní nespavec, přes den nespí vůbec, přes noc x-krát vzhůru, já si z jeho nespaní a stresu uhnala spánkovou poruchu, takže často uléhám s ním, ať aspoň pár hodin zkusím naspat.
Takže mé cvičení probíhá tak, že mně u toho dítě skáče po hlavě, tahá za nohy, ruce, krade činky apod.
Když už večer nejdu spát, musím pracovat, taky mám brigády.
Já tedy bojuju i s jídelníčkem, protože skrz stres mám pořád chuť na sladké :,(
Tudíž neporadím, ale soucítím a chápu :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 22:21

Už jsem to s nimi samozřejmě zkoušela :mrgreen: Ten mladší mi hodně leze po břiše - plác mi na břicho nebo podlézá, když dělám jógovou pozici střechy, třeba :D Asi to budu muset vydržet. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama