Jak dál? Partner se změnil

Anonymní
15.4.21 12:31

Jak dál? Partner se změnil

Ahoj, otěhotněla jsem a momentálně jsem v 3. měsíci. Jde ale hlavně o mého partnera. Miminko bylo velmi chtěné z obou stran, dost jsme se těšili, plánovali co bude až otehotnim, jaké to s miminkem bude, stavíme dům, v létě měla být svatba atd.. což se mi tedy ze strany partnera teď nepotvrdilo. Od zjištění mého těhotenství to jde s našim vztahem z kopce, nejdřív jsem to přisuzovala tomu, že je v šoku a potřebuje se s tím srovnat… Ale co začalo za poslední týden mi už nedá spát a nedokážu nic jiného než ležet v posteli a brecet. Ano vím že se tím nic nespraví…
Partner se ke mě začal chovat otřesně, neustále mě ponižuje, má narážky na moji postavu, protože teď už asi tak tři měsíce se sebou nic moc kvůli těhotenství nedělám, o dítěti se absolutně nechce bavit a dělá jako kdybych těhotná nebyla, kdykoliv se začnu o něčem co se týče miminka bavit, začne mluvit okamžitě o něčem jiném. Samozřejmě nedá mi pusu, neobejme mě, nic, to se dá asi čekat když se takto chová, ale to už vůbec neřeším. Mám od začátku hodně problému s nevolnostmi, takže většinu dne ležím, doma normálně uklizim, vařím, ale jakmile přijde z práce je zle… nechápe co celý den dělám a nevolnosti si prý akorát vymyslim… pořád má v ruce telefon a s někým si píše…je toho strašně moc, co bych tu mohla napsat, prostě jen.. tohle jsem u něj dosud vůbec neznala, dosud to byl milionový, milující chlap, který by pro mě udělal cokoliv… Často si s ním o tom zkouším promluvit, ale on říká, že rozhodne nic špatně nedělá, začne mi sprostě nadávat, na což jsem rozhodne předtím zvykla nebyla a většinou odejde nebo mě tak moc psychicky zdeptá (jaká jsem strasna přítelkyně) že jsem schopna potom celou noc probrečet v koupelně, což mu je samozřejmě opět úplně jedno… nechápu to…
Teď k otázce, co dělat? Mám od něj odejít, nebo snad počkat až se srovná? Jsem absolutně bezradná a nemám už sílu… Prosím tedy pouze o názory/rady, další narakzky a nadávky už neunesu :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4055
15.4.21 12:35

Odejít. Nenechala bych se sebou jednat jako s onucí ať už jsou jeho intence, proč se tak chová, jakékoliv. Nevím na co konkrétně čekáš, nemá k tobě respekt a nezajímá ho ani to, že si těhotná. Osobně úplně nevěřím na takové to „ze dne na den“ se z něj stal deb.il, ale ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8097
15.4.21 12:36

Obávám se, že má jinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 12:37

@Martha03 Je pravda že ne úplně ze dne na den, trvá to v podstatě od zjištění těhotenství, takže tak přes dva měsíce… ale každým dnem se to graduje..

• Citovat
  • Nahlásit
352
15.4.21 12:38

Nemůžeš odejít třeba k rodičům? Prostě mu nic nerict, sbalit se jak je v práci a ať se vrátí do prázdného bytu? Buďto to s ním hne a nebo ne…a pokud ne, nevracela bych se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 12:39

Samozřejmě k rodičům můžu kdykoliv, jde o to že o mem těhotenství ještě neví a nechci přijít s tím, že jsem těhotná a vztah se nám zhroutil… Nevím co dělat

Příspěvek upraven 15.04.21 v 12:40

• Citovat
  • Nahlásit
31127
15.4.21 12:39
@Anonymní píše:
Ahoj, otěhotněla jsem a momentálně jsem v 3. měsíci. Jde ale hlavně o mého partnera. Miminko bylo velmi chtěné z obou stran, dost jsme se těšili, plánovali co bude až otehotnim, jaké to s miminkem bude, stavíme dům, v létě měla být svatba atd.. což se mi tedy ze strany partnera teď nepotvrdilo. Od zjištění mého těhotenství to jde s našim vztahem z kopce, nejdřív jsem to přisuzovala tomu, že je v šoku a potřebuje se s tím srovnat… Ale co začalo za poslední týden mi už nedá spát a nedokážu nic jiného než ležet v posteli a brecet. Ano vím že se tím nic nespraví…
Partner se ke mě začal chovat otřesně, neustále mě ponižuje, má narážky na moji postavu, protože teď už asi tak tři měsíce se sebou nic moc kvůli těhotenství nedělám, o dítěti se absolutně nechce bavit a dělá jako kdybych těhotná nebyla, kdykoliv se začnu o něčem co se týče miminka bavit, začne mluvit okamžitě o něčem jiném. Samozřejmě nedá mi pusu, neobejme mě, nic, to se dá asi čekat když se takto chová, ale to už vůbec neřeším. Mám od začátku hodně problému s nevolnostmi, takže většinu dne ležím, doma normálně uklizim, vařím, ale jakmile přijde z práce je zle… nechápe co celý den dělám a nevolnosti si prý akorát vymyslim… pořád má v ruce telefon a s někým si píše…je toho strašně moc, co bych tu mohla napsat, prostě jen.. tohle jsem u něj dosud vůbec neznala, dosud to byl milionový, milující chlap, který by pro mě udělal cokoliv… Často si s ním o tom zkouším promluvit, ale on říká, že rozhodne nic špatně nedělá, začne mi sprostě nadávat, na což jsem rozhodne předtím zvykla nebyla a většinou odejde nebo mě tak moc psychicky zdeptá (jaká jsem strasna přítelkyně) že jsem schopna potom celou noc probrečet v koupelně, což mu je samozřejmě opět úplně jedno… nechápu to…
Teď k otázce, co dělat? Mám od něj odejít, nebo snad počkat až se srovná? Jsem absolutně bezradná a nemám už sílu… Prosím tedy pouze o názory/rady, další narakzky a nadávky už neunesu :oops:

Zkusila bych na týden vypadnout. Je to hodně špatný. Rozhozený může být, ale tohle už je za hranou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 12:42

Asi bych šla pryč. Neposlouchá, neslyší nechce nic řešit asi. Co s takovym chlapem? Třeba se chytne za rypák, třeba ne.

• Citovat
  • Nahlásit
352
15.4.21 12:44
@Anonymní píše:
Samozřejmě k rodičům můžu kdykoliv, jde o to že o mem těhotenství ještě neví a nechci přijít s tím, že jsem těhotná a vztah se nám zhroutil… Nevím co dělatPříspěvek upraven 15.04.21 v 12:40

To bych neřešila..řekla bych prostě že potřebují jejich pomoc. Že něco ve vztahu skřípe není neobvyklá věc..nemusíš říkat podrobnosti a ani to, že čekáš miminko. Prostě bych se k nim uklidila…stejně ti nezbyde nic jiného než to zkusit, jinak se zbláznis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
15.4.21 12:44

Taky bych tipovala, že je v tom někdo jiný. Jdi k rodičům a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 12:52

Moje máma by to na mě určitě poznala, od té doby jsme se neviděli a já nedokážu lhát… Napadla mě jiná možnost, ikdyz možná strašně zoufalá… v podstatě od dětství mám kamaráda (můj partner ho nesnáší, nevím proč, nezná ho), nejsme skoro celý náš vztah v kontaktu, ale udělal pro mě vždy cokoliv a měl mě upřímně rád. Upozorňuji že jsme spolu nikdy nic neměli ani to není případě v plánu, ani z jedné strany… jen mě to teď napadlo, on by mě vyslechl a poradil mi, mám ho po tak dlouhé době zkusit kontaktovat? Ale zase nevím jak, nechci aby to bylo okaté a někdo na to přišel… on nic neřekne, bude mi chtít pomoct… myslíte že to mám zkusit?
Já vím je to strašně hloupé, partnera bych nikdy nepodvedla nebo něco takového, ale vím že by mi mohl pomoc (pracuje i v oblasti psychologie)

• Citovat
  • Nahlásit
3140
15.4.21 12:53

Taky si myslím, že někoho má a chovat se takhle k těhotné je teda :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4055
15.4.21 12:55
@Anonymní píše:
@Martha03 Je pravda že ne úplně ze dne na den, trvá to v podstatě od zjištění těhotenství, takže tak přes dva měsíce… ale každým dnem se to graduje..

Pak ale pravděpodobně nebylo úplně pravdou, že jste se na dítě oba těšili. Tedy on minimálně zjištěním těhotenství zjistil, že mu to úplně nevyhovuje. Jak píše @Russet rozhozený může být, ale tohle je daleko za hranou normalnosti. Šla bych k rodičům, vztahy se rozpadají to se stává. Není to příjemné, určitě ne, ale zase lepší než zůstávat v nefunkčním vztahu a nechat si bezdůvodně nadávat. Tím mu dáš jen najevo jak si může vlastně dělat co chce a ty budeš jen přihlížet.

Příspěvek upraven 15.04.21 v 13:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2799
15.4.21 12:55

Proč to nechceš říct rodičům? Kdo jiný ti může pomoct? Já bych jim to řekla a šla k nim. Je hrozné, aby ses takhle v těhotenství nervovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 12:58

@ZuzaM rodiče moje těhotenství určitě nečekají :( máma je nemocná, bere léky a já se strašně bojim aby ji to neporazilo… Jsem jejich jediná dcera a odjakživa o mě mají strašný strach a dělají pro mě vše, nechci jim ublížit… zklamala jsem sama sebe (co se týče výběru partnera)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat