Jak dál po skončení čtyřleté rodičovské dovolené 2017

19.4.17 11:49

Jak dál po skončení 4leté RD 2017

Dobrý den,
K 31. 3. 2017 mi skončil 4 letý rodičovský příspěvek na dceru které budou 4 roky 30.května. A já teď nevím, jak bych měla dále postupovat. Dcerka už sice je zapsaná do školky od října 2016 Ale školku navštěvuje pouze pár hodin v měsíci protože je velice často nemocná, vždy si hned druhý nebo třetí den přinese ze školky nějakou virózu kterou pak dlouho doma léčíme. Dcerka má hodně oslabenou iminutu a když je dítko nemocné vedle ni hned je pak nemocná také. Od toho října 2016 byla ve školce jako 10dní(do obídka) v kuse celkem. Opravdu! Tak jsem musela v práci kterou jsem si našla po vzetí dcerky do školky po dvou měsících nechtěně ukončit. Dcerka byla hodně často nemocná a já neměla každý den hlídaní a bylo to hodně komplikované. Tak teď po skončeni RD nevím jak dál. Zda jít na ÚP a využít k tomu podporu v nezaměstnanosti nebo využít Osoba pečující o dítě do 7let, s tím že hned jak to bude možné bych nastoupila do Práce. (Dcera během pár měsícu nabere iminitu, ve školce si zvykne) Peníze v tuto chvíli pro mě důležité nejsou, jen to abych měla zaplacené zdravotní pojištění. Mám mladé rodiče kteří pracují a tatínek je také rád že se uživí ale Dcerku si bere často a snaží se pomáhat. Myslím si, že od toho září by to pro obě mohlo být už lepší.
Děkuji za názory a pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10319
19.4.17 11:53

Nahlásila bych se na pojišťovně, pokud nepotřebuješ nutně nějakou tu dávku (ono to beztak moc není). No a zkus hledat práci, která bude benevolentnější na pracovní dobu, nebo která umožní občas třeba home office. Vyhnula bych se kolektivům mladých bezdětných lidí, kteří by na tebe koukali naštvaně za každý paragraf. Držím palce, čeká mě to za rok a už teď se děsím (a to mám děti zdravé jako řípy, klepy klep)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.17 11:56

@Janulle24 v Siemens nabízejí po 3 měsíčním školení se SAPem 4× do týdne homeoffice. Můžeš pracovat z domu, z Malediv nebo z celé ČR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3725
19.4.17 12:26

No, my tak podobně válčíme od 3 let dceři, teď chodí do školky 2. rok a situace s nemocemi se zlepšila jen nepatrně. Je to náročné, ale práce jsem se vzdát nechtěla -stejně mi přijde, že to problém jen odsune na později, dítě si tu imunitu na školkové moribundusy vybudovat musí… Prostě to látáme jak se dá. Chvilku doma já, pak manžel, jeden den babička - hlídat nechce i když může, občas nějaká hodná sousedka… Je to mazec a někdy mám z toho plánování fakt orosené čelo. Nejednou mě napadla myšlenka vzdát to, jako tebe, takže docela chápu.
Asi bych zkusila tu podporu v nezaměstnanosti, pokud ti to přiznají - nevím, jaké jsou podmínky.

Příspěvek upraven 19.04.17 v 12:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2739
19.4.17 12:36

Ono to nebude lehnké ani na jedné variantě. podmínkou pobytu na UP je chtít pracovat, není možné žádnou práci odmítnout. Podmínkou péče o dítě do 7 let je omezený pobyt ve školních zařízeních, mám pocit, že v případě návštěvy školky apod se na příslušné místa měsíčně nosí potvrzení, že dítě nepřesáhlo povolený limit hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.17 12:44

@smudlinky
S těma hodinama by nebyl problém a s potvrzením také ne.
Uvažuji o té druhé možnosti, jen jsem se zatím ještě nikde nedočetla zda je povinnost být doma s dítětem do toho 7 roku nebo to mohu ukončit dříve když si najdu práci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2739
19.4.17 12:49

@Janulle24 určitě nemusíte být doma celou dobu, když si najdete práci, jednoduše nalásíte změnu a je to. stejně je to přece s rodičákem, nemusíte být 4 roky doma, klidně můžete dřív chodit do práce. Dřív tuto možnost volily maminky, které potřebovaly zůstat doma, protože dítko nevzali do školky a oni ho neměly kam dát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama