Jak dál s příkrmy - 9měsíční

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mesiah
Kecalka 317 příspěvků 07.01.17 15:16
Jak dál s příkrmy 9m?

Ahoj,

Jak mám dále pokračovat s příkrmy? Do 6.m byl syn plně kojen, teď to máme takto:
Cca
6h - kojení
9h - kojení
12h - oběd maso zeleninové
13h - kojení
15h - ovocnaá svačina
16h - kojení
18:30 - kaše
20h - kojení

• někdy kojím 1-2× za noc

Dělám to špatně? A co bych měla přidat na dopoledne? Malému bude 9m. Jiné tekutiny než MM zatím nemá, začnu zavádět.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

whooro
Kecalka 192 příspěvků 07.01.17 15:51

Dej něco ke snídani.. Jogurt, piškoty, rohlík s medem, marmeládou..apod.

Safija
Kecalka 265 příspěvků 07.01.17 16:08

Jako druhou snídani nebo svačinku začít dávat bílý jogurt a do něj třeba banán nebo piškot, zavedeš si tak mléčnou dávku, to je nutné to nahradit když budeš vynechávat kojení (i do budoucna, vyhneš se tak pak doplňování mléčné dávky UM)

no a chybí mi tam tolerance na lepek - takže rohlik do ruky, a na vajičko - nejdřív žloutek a kolem roku bílek

med až kolem roku a měl by být od včelaře

Safija
Kecalka 265 příspěvků 07.01.17 16:28

Jo a jakmile zjistiš toleranci na lepek, tak můžeš vařit husté zeleninové polévky s těstovinama nebo zahuštěné trochou mouky a v nich žloutek

kravské mléko sice od roka, ale už teď buď ze svého nebo s využitím UM můžeš sem tam na oběd uvařit omáčku, bílou nebo s koprem nebo se špenátem nebo s mrkvi, k tomu brambor a žloutek

mesiah
Kecalka 317 příspěvků 07.01.17 17:14

@Safija piškoty dávám občas do ovoce a žloutek už taky párkrát měl. Takže mám dopoledne zavést jogurt nebo rohlík s něčím? Nebo je lepší dopoledne ovoce a rohlík nebo chleba na odpolední svačinu? Četla jsem, že už by mohl i Lučinu, ale ta je tvarohová a tvaroh muže až od roka, ne? 8o

Safija
Kecalka 265 příspěvků 07.01.17 20:38

@mesiah my jsme jedli dopoledne bílý jogurt s něčím, co nesnědl malý jsem dojedla já :mrgreen: no a až si zvykl na mléčný výrobek, tak jsem zkusila dát tu lučinu s rohlíkem (dobrá je i veka). Ale ten rohlík jsem mu dávala do ruky na okusování už od cca 6-7 měs, takže byl zvyklý ho papkat a kousky s tou lučinou pro něj byly zpestřením. Taky jsem si myslela, ze lučina je z tvarohu a může se až od roka, ale dětská sestřička mi řekla, to není čistě tvaroh, takže ji můžu dávat.

Já být tebou, tak ihned zavedu dopolední jogurt, aspoň ho naučíš svačit.

pampeliška189
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 03.02.17 14:51

Ahoj, snad nevadí, že se taky vmísím.
jak pokračovat dál u 9.měsíčního?
@donutka Ahoj, já mám zase problém, že mi nesní nic ze zeleniny, takže jedeme jen dvakrát denně kaši. A tu sní taky jen ctvrtku až půlku (50-80g). Je mu 9 měsíců. a miluje ovoce. tak nevím, jestli tlačit na něj s tou zeleninou nebo dát přesnídávku ke sváče, když aspoň tu jí.

Sestřička na nás tlačí, že musí začít jíst kvůli nedostatku železe, které už v mateřském mléku není dostatek, pro takhle velký dítě. Jenže má pravděpodobnou alergii na mléko, tudíž nemůže ani ty kupovaný normální kaše, kde jsou vitamíny a hlavně to železo přidané.
Máme normální jáhlovou kaši ze zdravé výživy, kterou zalévám vodou a přidávám tak 2-3 lžičky přesnídávky.

Takže náš jídelníček je ted takovýhle:
kolem 6 kojení
kolem 8-9 kojení
11-11.30 kaše s pár lžičkama ovoce zhruba těch 50-70g
13-14 kojení
kolem 16-17 zase kaše s pár lžičkama ovoce, stejné množství
18-18.30 kojení
a 3-4 kojení v noci.

Zkouším přes den dát křupky, trošku housky, a snažím se nabízet jídlo častěji, aby se v noci už tolik nebudil. ale přes den moc jíst nechce. I když dám třeba o půl hodky až o hodku dýl, kaše víc stejně nesní.

Kvůli tomu železu mu mám právě dávat tu zeleninu, ale to ani neotevře pusu. takže max. tak lžičku až dvě. jinak fakt víc nic.
Tak myslím, že bych mohla nějakou tu dávku kojení dát přesnídávku?

Zajímají mě vaše názory a rady, jelikož žijeme v cizině a je to tu trošku jiné.

Safija
Kecalka 265 příspěvků 03.02.17 15:14

@pampeliška189 chápu to dobře, že zatím vůbec nejedl maso na oběd? a ani že nemá pravidelně zeleninový příkrm na oběd?

pampeliška189
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 03.02.17 15:22

@Safija Ano, chápeš dobře.
Asi třikrát měl pár lžicek skleničky s masem, ale víc do něj nedostanu. otvírá pusu jen na tu kaši a ovoce.
Napadlo mě třeba rozmíchat žloutek ve vývaru?

Safija
Kecalka 265 příspěvků 03.02.17 15:35

Zkus to takto: když otvírá pusu na kaši s ovocem, zřejmě mu zachutnala sladká chuť. To mě sestřička varovala, ovoce a sladké dávat, až bude ustáleně papat zeleninové příkrmy. Takže zkus svoje mimi ošálit a udělej mu sladkou zeleninu. Řepa, mrkev, batáty, dýně hokaido. Různě v mixu a třeba i s bramborem nebo cuketou nebo rýží. Žádná sklenička, prostě budeš muset vařit. Taky je možné, že mu nechutnalo právě proto, že to bylo ze skleničky. I takové případy jsou.

Bebuše
Echt Kelišová 7871 příspěvků 03.02.17 15:40
@mesiah píše:
@Safija piškoty dávám občas do ovoce a žloutek už taky párkrát měl. Takže mám dopoledne zavést jogurt nebo rohlík s něčím? Nebo je lepší dopoledne ovoce a rohlík nebo chleba na odpolední svačinu? Četla jsem, že už by mohl i Lučinu, ale ta je tvarohová a tvaroh muže až od roka, ne? 8o

Tak nech vykázat jogurt přes noc. ;)
S pečvem bych nespěchala, pokud si teda nepečete domácí kvaskový. Jeden rohlík je dávka soli na celý den…
Zůstala bych u ovoce, zeleniny, masa, těstovin, jogurtů, občas nějakou vhodnou sušenky, kukuřičné, pohankové, jáhelné přílohy k masozelenině, klidně kus kus, bulgur. Bramborové, zeleninové a jiné placky pečené v troubě… teda pokud už baští kousky. Určitě zkusit červenou čočku.

Safija
Kecalka 265 příspěvků 03.02.17 15:44

Taky bych ještě zavedla v tom čase 13-14 před kojením jídlo, právě ten zeleninový oběd… kaši bych nechala dopo i odpo a přidala tu zeleninu mezi to… jo a do ní i kousky kuřecího, králičího nebo krůtího… žloutek do zeleniny klidně, ale ze začátku místo masa

Safija
Kecalka 265 příspěvků 03.02.17 15:47

@Bebuše diskuzi obnovila pampeliška :lol:

Bebuše
Echt Kelišová 7871 příspěvků 03.02.17 21:14
@Safija píše:
@Bebuše diskuzi obnovila pampeliška :lol:
:mrgreen: mobil a reklamy mi to posunují kam chtějí. Tak teda nic :D

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 07.02.17 16:51
@mesiah píše:
@Safija piškoty dávám občas do ovoce a žloutek už taky párkrát měl. Takže mám dopoledne zavést jogurt nebo rohlík s něčím? Nebo je lepší dopoledne ovoce a rohlík nebo chleba na odpolední svačinu? Četla jsem, že už by mohl i Lučinu, ale ta je tvarohová a tvaroh muže až od roka, ne? 8o

Mě řekla pediatrička davat tvaroh od 10 měsíců, ale nedavám, budu až později.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >