Jak dál vycházet s jeho rodiči

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 19:42
Jak dál vycházet s jeho rodiči

Anonym prosím, jedná se o citlivé téma. Jsem s přítelem něco přes rok, je super, vše klape. Malý zádrhel však cítím v jeho rodičích. Sice jsme spolu docela nedlouho ale je nám oběma plus minus 30 a to už přeci jen ten vztah vidí člověk maličko jinak, a proto i jeho rodinu samozřejmě beru jako svojí případnou budoucí rodinu…viděla jsem se s nimi párkrát, nezvali mne mezi sebe a já se k nim samozřejmě nenutila, taky kdo by potřeboval, minimálně na začátku :mrgreen: Viděli jsme se všehovšudy 4×, jednou mne pozvali na oběd, to jsme tam byla chvíli, jelikož jsme musela letět, pak bylo náhodné setkání a pak následovala dvě posezení, na která jsem vždy něco přinesla od cesty, snažila se důrazně zdravit, děkovat, nabízet pomoc, aby vztahy do začátku byly dobře nastřelené. No, byly pro mne takoví škrobení, ale říkala jsem si, že se to asi časem podá a brala jsem to, že to ten čas chce. Jenže po poslední návštěvě mě přítel šokoval. Prý tam pořád sedím, mračím se, na nic neodpovídám (no, jsem prostě pozorovatel, reaguji, když jsem tázaná a prostě mám za normálního stavu tak nějak blbej přinaštvanej xicht), prostě nemluvím, když oni čekají, že s nimi budu mluvit, jsem víc než drzá (to na to konto, když jsem jednomu příbuznému, který se zeptal, proč jsme tak zaražená, jsem asi s blbým výrazem odpověděla, že se vidíme poprvé)…nic pozitivního, ani ťuk, jen všechno na mně špatné.
Vím, že mě nemlže mít každý rád, ale jsem člověk, kterého mají lidi rádi, svěřují se mu, vycházím s kdekým velice dobře…a takováhle studená sprcha. Nepřijde mi to fér. Za normálních okolností bych to neřešila a odstřihla je, ale tím, že je to partnerova rodina, je asi někdy budu muset potkávat. Jenže mě jsou teď neskutečně protivní a takovými lidmi si absolutně nechci zatěžovat život a rozhodla jsem se, že tam prostě nebudu jezdit, Přítel mě chápe, ale zároveň ho to mrzí. Jsem moc radikální?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
aleaa
Kecalka 427 příspěvků 07.08.19 19:46

Hele, i když je to partnerova rodina, pro tebe jsou pořád cizí. Viděli tě všehovšudy 4× a to jsi nejspíš ani nebyla sama sebou. Nechala bych tomu volnější průběh, pak se uvidí že :mavam:

jizvíková
Extra třída :D 13056 příspěvků 07.08.19 19:48

Takovým se nezavděčíš, asi čekají familiární jednání

Lisdoonvarna
Kecalka 173 příspěvků 07.08.19 19:53

Tak zaprve te dost rychle a razantne odsoudili, to by se mi taky nelibilo, bohuzel to lidi delavaji… a za druhe, asi bych se na tvem miste tomu snazila pomahat, alespon se usmivat, abys nevypadala zpruzele - znam to, ja mam taky nepratelskej vyraz, i kdyz mi prijde ze se tvarim neutralne :D Dej tomu jeste druhou sanci… chapu, ze te to ranilo, ale kazdy obcas udela rychly usudek a pak zjisti, ze se mylil ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 19:53

@jizvíková nojo, jenže na toto téma už byla vedena debata, nejdříve se starali, že s eu nich necítím nebo co, partner jim i říkal, že tomu mají dát čas, přeci jen oni jsou ve svém a u mně tak jako tak trvám než si navyknu u lidé, které neznám a přestanu se chovat rezervovaně. Doopravdy jsme si dávala záležet, abych nedala záminku, aby měli pocit nějaké neúcty a nejdřív mi přišli, že jsou takoví plašší, introvertní, chodí kolem mě po špičkách z vlastní nejistoty - a teď mám spíš pocit, že jsou pěkně podlí. Našim můj předchozí partner také neseděl, ale byl na mně hodný, řekli mi svůj názor a víc v tom nerejpali, brali nás, že jsme prostě spolu…a tady se maminka dokonce ptala, jestli na něj nejsem zlá a nekřičím na něj, jak jsem drzá :roll: nepochopím, že má tohle někdo tak zbytečného zapotřebí, nic po nich nechci ani se jim nevtírám, asi tam opravdu nebudu jezdit. Prý mě naštěstí stejně nemají v plánu někam v nejbližší době zvát, tak ať si trhnou.

Martina919
Stálice 52 příspěvků 07.08.19 19:54

Jé to jako kdybych to psala já :lol: Naprosto tě chápu protože něco podobného mám s manželovými rodiči i já, ale já jsem na to rezignovala už dávno. Nesmíš se nechat protože jakmile ukážeš slabou stránku tak po tobě půjdou. Nevím jestli ti to pomůže ale já jsem je taky začala naprosto ignorovat, nejezdím na oslavy ani na návštěvy vždy jede manžel sám a zdá se že je to tak nejlepší pro obě strany. Takže ne nejsi radikální :potlesk:

Čičorečka
Závislačka 2782 příspěvků 07.08.19 19:55

Já mám přirozeně taky takový připruzelý, až nadřazený obličej. Bohužel. Takže před lidmi, co mě neznají, si na výraz dávám pozor. No a taky nemluvím, když nemám, co říct :nevim: To se nedá nic dělat, až tě poznají, bude to lepší. A přítel by měl sdělovat takové informace citlivěji, nebo vůbec.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 19:55

@Lisdoonvarna jenže ono je něco jiného vyjádřit svojí nelibost a někoho totálně seseknout. Já tohle u lidí nemám ráda, ba přímo to nesnáším a myslím, že oni ve svém věku po tolikaleté zkušenosti s lidmi by si to mohli odpustit…tohle nejsou jen unáhlené pomluvy, tohle jsou zlé pomluvy a dost to vypovídá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 19:58

@Čičorečka nojo, jenže ten výraz už jim byl vysvětlen, já se opravdu naposled snažila, dokonce jsem i snažila konverzovat, ale prostě je to popudilo nejvíc, no čím víc nad tím přemýšlím, tím víc mě štvou, asi to vyřeším opravdu jako @Martina919 Rozhodně nejsem člověk, ketrý podlejzal, taky už mám něco málo za sebou a nějaký věk, nepotřebuji, a by se ke mně někdo stavěl jak k nějaký hrozný ženský, když to není pravda…a je fakt, že je nepotřebuji, to kdybychom měli děti, tak mi budou pak kecat i do toho, jak je vychovávám třeba :lol:

xxxpianist
Povídálka 14 příspěvků 07.08.19 20:00

A když bys s nimi zkusila komunikovat dál, myslíš, že by se to ještě nějak pozitivně vyvinulo? Jinak myslím, že když ty jsi u nich na návštěvě, jsi holka jejich příbuzného, oni by měli vyvinout iniciativu a začít rozhovor otázkami. Ale ne vždy to tak je, u x mých bývalých se se mnou taky rodiče nebavili, neptali, bylo mi to pak nepříjemné být „vzduch“… :nevim: u posledního bývalého to bylo vůbec peklo, on měl dvě děti z minulosti, na víkend jsme museli k jeho matce aby tam měl děti páč my byli zdaleka.. a ona se chovala protivně k němu, dětem a nejvíc ke mě, protože jí přece beru synáčka, jasně mi dávala najevo, že pro něj nejsem dost dobrá (a moje rodina to vzhledem k jeho dluhům a dětem viděla zas opačně) a zj*bávala mě za vše co jsem udělala nebo řekla podle ní blbě.
Pokud ty to máš aspoň o něco lepší, zkus to ještě s nimi nějak navázat, začít znovu a lépe.
A to s tím ksichtem mám stejně, kdykoliv se tvářim neutrálně, často se mě lidi ptaj, že vypadám smutně/naštvaně. Tak přece se člověk nebude křenit bezdůvodně.. :nevim:

Hodně štěstí, ať se vám vztahy napraví. :kytka:

Origamia
Kecalka 324 příspěvků 07.08.19 20:06

A není on nějaký mamánek a nemají strach, že jim ho odvedeš? Matka se ptá dospělého syna po krátké známosti, zda nejsi na něj zlá a nekřičíš po něm…to je haluz teda.

werajsik
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 07.08.19 20:06
@Anonymní píše:
@jizvíková nojo, jenže na toto téma už byla vedena debata, nejdříve se starali, že s eu nich necítím nebo co, partner jim i říkal, že tomu mají dát čas, přeci jen oni jsou ve svém a u mně tak jako tak trvám než si navyknu u lidé, které neznám a přestanu se chovat rezervovaně. Doopravdy jsme si dávala záležet, abych nedala záminku, aby měli pocit nějaké neúcty a nejdřív mi přišli, že jsou takoví plašší, introvertní, chodí kolem mě po špičkách z vlastní nejistoty - a teď mám spíš pocit, že jsou pěkně podlí. Našim můj předchozí partner také neseděl, ale byl na mně hodný, řekli mi svůj názor a víc v tom nerejpali, brali nás, že jsme prostě spolu…a tady se maminka dokonce ptala, jestli na něj nejsem zlá a nekřičím na něj, jak jsem drzá :roll: nepochopím, že má tohle někdo tak zbytečného zapotřebí, nic po nich nechci ani se jim nevtírám, asi tam opravdu nebudu jezdit. Prý mě naštěstí stejně nemají v plánu někam v nejbližší době zvát, tak ať si trhnou.

Nechtěla jsem tě strašit a nemalovat čerta na zeď. Ale po tomto příspěvku ti můžu říct jedno - A bude hůř… Čím víc se budeš snažit, tím víc to bude použito proti tobě. Taky jsem měla takovou tchyni. I kdybych se rozkrájela na tisíc kousků, pořad si něco najde ke kritizování. Dokázala by otočit proti mě i obyčejnou debatu o počasí… A švagr není o nic lepší. Loni v listopadu jsme měli konflikt, při kterém mi vyčetl záležitost starou 10 let a za druhé se to tak vůbec nestalo. A to jsem si naivně myslela, že po narození syna (6 let) jsme všechny křivdy smazali a začali od začátku a lépe. Jak naivní jsem byla…
Jako dát šanci tomu můžeš, ale já bych osobně se pomalu začala smiřovat s faktem, že do rodiny nezapadnu. Ale neboj mě to trvalo 12 let, než jsem definitivně pochopila, jak mě manželova rodina vnímá…

hello.dolly01
Kecalka 190 příspěvků 07.08.19 20:07

Nezvali tě na Vánoce, oslavy narozenin atd.? Mně to přijdes spíš tak, že oni nechtějí mít bližší vztah s tebou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 20:07

Mam taky blbej ksicht a do toho jsem nemomunikativni, potrebuju vzdycky vic casu nez s nekym zacnu normalne komunikovat. Mam to uz od detstvi, ze jsem nikdy nesedla rodicum a prarodicum svych kamaradek. Vzdycky si o me udelali obrazek podle toho, jak jsem se chovala (tvarila) pri prvnim setkani a zkratka jsem neudella nikdy dobry dojem. Pritom jsem normalni hodna holka, ale mam proste blbej oblicej a jsem ze zacatku nemluvna. Dela mi tak potiz se s nekym seznamovat, ale kdyz to se mnou ten dotycny vydrzi, tak pak casem zjisti, ze jsem uplne jina, nez se ze zacatku zdam. Pusobim zkratka nepristupne a divne, vim to o sobe, ale nejak to neumim zmenit.
Rodicum se urcite nevyhybej, to si sedne a pokud to s pritelem vydrzi, tak se treba jednou tem seznamovacim zacatkum spolecne zasmejete. Oni jsou nervozni z tebe, ty zas z nich, chovate se obe strany nestandartne si myslim. Tim ze se jim budes vyhybat nicemu nepomuzes. Potrebujete se jen vic poznat

Janiiska
Závislačka 4037 příspěvků 07.08.19 20:07

Těžko soudit.My nezname je a nezname ani tebe. Treba na ně tak pusobis.Nech je dýchat a dej jim čas.
My u toho nejsme.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama