Jak daleko od města a od dálnice jste ochotni bydlet?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.19 17:00
Jak daleko od města a od dálnice jste ochotni bydlet?

Ahojky, chtěla bych poradit… Jsou tu známy a zatím to nikdo neví, proto anonym… Hledáme nový dům a jeden se nám moc líbí, jen je to dal od města a od dálnice. Teď to máme na dálnici 7-8 kilometru, od menšího města 5 km a od našeho rodného města 11 km… Dům, který se nám líbí je od dálnice 20 km a všechno je hodně dal než jsme zvyklý… Partner nechce i když je dům nádherný, už je to na nej dal. Tak mě napadlo, co je pro vás přijatelné? Jaká je vzdálenost? Teď to máme od hlavního města 17 km a určitě půjdeme dal…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 15191 příspěvků 15.03.19 17:06
@Anonymní píše:
Ahojky, chtěla bych poradit… Jsou tu známy a zatím to nikdo neví, proto anonym… Hledáme nový dům a jeden se nám moc líbí, jen je to dal od města a od dálnice. Teď to máme na dálnici 7-8 kilometru, od menšího města 5 km a od našeho rodného města 11 km… Dům, který se nám líbí je od dálnice 20 km a všechno je hodně dal než jsme zvyklý… Partner nechce i když je dům nádherný, už je to na nej dal. Tak mě napadlo, co je pro vás přijatelné? Jaká je vzdálenost? Teď to máme od hlavního města 17 km a určitě půjdeme dal…

Zas anonymní :roll: :roll: :roll:
Bydlím ve městě. Menším. Přímo vedle dálnice bych nebydlela, ale máme ji poměrně blízko. Je to fajn. Do Prahy 30 minut a do Liberce zrovna tak.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9526 příspěvků 15.03.19 17:11

Mě by nevadilo bydlet tak do 20km od města, dálnice pro nás není důležitá, spíš bych koukala jaká je tam doprava (jinak než autem) protože zas myslím dopředu až budou děti dojíždět ze školy domu. Celkově nepotřebuji mít na dosah velké město, ale musí být v nějaké rozumné vzdálenosti škola, školka, obchod…

nozu
Extra třída :D 12323 příspěvků 15.03.19 17:16

pro mě by toto bylo neakceptovatelné. Ale já jsem městký typ (zbytek rodiny taktéž) a stěhovali jsme se kvůli úmornému dojíždění z okraje města blíže centru.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.19 17:17

@Russet proč zas anonymní? Dálnici máme kousek, jak píšu viz nahoře, ale bojíme se ji mít o dost dal a jezdit jen po okreskách… My to máme do Prahy kousicek…

@Kriss Tina děkuji moc… to by snad nemělo být daleko, ale na střední by to dal bylo…

terien
Extra třída :D 10745 příspěvků 15.03.19 17:23

Vyrostla jsem na vsi 20 km od města a už nikdy více. Při první příležitosti jsem zdrhla do města a pryč mě nedostane ani pár volů. Dálnice pro mě není důležitá, oba s manželem pracujeme v místě bydliště, takže třeba do těch 15 km je to úplně v pohodě.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18517 příspěvků 15.03.19 17:27

mě by vadilo jakékoli dojíždění, je fuk, jestli po okrsce nebo po dálnici, prostě furt řešíš cestování sebe, chlapa a dětí, nákupy :think: Proto bydlíme ve městě :think:
Jinak dálnici bych za barákem mít nechtěla, bez ohledu na snadné napojení :think:

MartinaIrena
Extra třída :D 10825 příspěvků 15.03.19 17:32
@terien píše:
Vyrostla jsem na vsi 20 km od města a už nikdy více. Při první příležitosti jsem zdrhla do města a pryč mě nedostane ani pár volů. Dálnice pro mě není důležitá, oba s manželem pracujeme v místě bydliště, takže třeba do těch 15 km je to úplně v pohodě.

Já to mám zas naopak. Do velkýho města už nikdy. Vyrostla jsem tam a vždycky jsem toužila žít v blízkosti přírody :mrgreen:

Lucy75
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 15.03.19 17:33

To je těžká otázka.. každý čeká od bydlení trochu něco jiného..
mám za sebou v podstatě všechny typy běžného bydlení (město, satelitní vesnice, polosamota..) vše má své plus a mínus…
nakonec jsem šťastná za luxusní byt v centru a retro chaloupku kousek odsud mimo civilizaci (i když se zatím trochu rozpadá :mrgreen: )..
bydlení na té polo-samotě bylo sice kouzelné, do města a práce 13km, ale v horském terénu, takže v zimě mega problém (i jsem zapadla do závějí apod.), dvě auta v rodině byly nutností a pořád se jezdilo tam a zpátky (zas jsme žili prakticky v lese, takže nádhera :srdce: ) srnky na zahradě a tak 8)
proto se to nedá jednoznačně říct, nějaká kilometrová hranice… řeší to spousta rodin… dojíždění ze satelitů bývá někdy zabijácké… rodiče teen-agerů pak fungují jako taxíky, záleží na dopravní obslužnosti… já věci řešívám srdcem - pokud by mne ten dům a místo opravdu takto chytly za srdce a bylo by to ONO co celý život hledám a čekám, tak bych manžela zpracovala 8) :mrgreen:

Příspěvek upraven 15.03.19 v 17:36

MartinaIrena
Extra třída :D 10825 příspěvků 15.03.19 17:34

Jinak je určitě fajn mit nějaký město, potažmo infrastrukturu a dopravu v dosahu. Nám třeba jezdí školní bus za 3kc dětem až před budovu školy. Suchou nožkou udělají tři kroky a jsou v budově. Všichni si to chválí

terien
Extra třída :D 10745 příspěvků 15.03.19 17:36
@MartinaIrena píše:
Já to mám zas naopak. Do velkýho města už nikdy. Vyrostla jsem tam a vždycky jsem toužila žít v blízkosti přírody :mrgreen:

Nemusísí být velké, hlavně aby to bylo město.

Příspěvek upraven 15.03.19 v 17:53

Dana V
Zasloužilá kecalka 513 příspěvků 15.03.19 17:40

My bydlime asi 20 km od Prahy, na dalnici je to 10 min cesty, na nakupy k obch. centru 15 min. Do prace to mame cca 35 min. Naprosto nam to vyhovuje, nemenila bych.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 15.03.19 17:42

Dalnici neresim, leda kvuli hluku, za barakem bych ji mit nechtela. Vyhovuje mi bydleni v centru bez nutnosti dojizdeni a vozeni deti sem tam.

ugluk
Hvězda diskuse 45815 příspěvků 15.03.19 17:44

No a to město a dálnici potřebuješ k čemu? V tom městě pracujete, děti tam půjdou do školy, nebo je to prostě město - „civilizace“, nákupy, kultura, atd.? Dálnici využíváte denně k dojíždění nebo proč se na ni ptáš? Pro mě je blízkost dálnice zcela irelevantní, ani netuším, jak daleko ji máme, ale vždycky jsem řešila kde je nejbližší zastávka MHD a jak často to jezdí :lol: Osobně jsem městský člověk s častýma pobytama v přírodě, byť mi stačí město pártisícový.

MartinaIrena
Extra třída :D 10825 příspěvků 15.03.19 18:00
@terien píše:
Nemusísí být velké, hlavně aby to bylo město.Příspěvek upraven 15.03.19 v 17:53

Rozumím, hlavní je spokojenost :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama