Jak dát chlapovi šanci?

Anonymní
20.11.20 22:22

Jak dát chlapovi šanci ?

Jsem mladšího věku a hledám si chlapa nejen pro vztah, ale už i do budoucna k založení rodiny.
Vím, že by se nemělo dávat na první dojem. Přeci jen je důležité i jaký je člověk uvnitř, než jen jak vypadá.
A já sama se určitě taky nelíbím každému, přeci jen každý má svůj vkus.
Problém je ale v tom (a mám to tak ve všem) Že se mi musí líbit na první pohled. Když se mi nelíbí, jsem pak odtažitá i když chlap za to nemůže a problém je ve mně a i já chlapovi se třeba nemusím líbit na 100%.
Prostě si s někým píšu jo, fajn v pohodě. Pak ho vidím naživo či na fotce a prostě to není ono a mám chuť to zabalit hned v začátku.

Ale neumím si v tom pomoc, mám to tak ve všem. Daná věc, člověk atd… vše se mi musí zalíbit na první pohled. Např. když si chci něco koupit musí se mi to zalíbit na první pohled pak jsem spokojená, když si to nekoupím, tak stejně nad tím pořád přemýšlím a musím si proto zajít
Když se mi něco nelíbí a koupím si to štve mě to, že jsem to koupila. Prostě si musím říct - Jo to je ono.
Vím, že s takovou je těžko si někoho najít. Možná se to semnou nese i z dětství, měla jsem těžší dětství. Snažím si sama sobě zvednout sebevědomí (byla jsem u psychologa). Taky se na něco hodně těším (třeba právě na schůzku) a pak pár dní před tím se začnu šíleně bát. A mám chuť se na to vykašlat. Zpětně to, ale hodnotím že až tak špatný ta daná věc (událost) nebyla.
Poraďte co s tím? Zdali měl (má) někdo stejný problém, co vám pomohlo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
99
20.11.20 22:27

Ale na tom není nic špatného, ne?
Jestli to dobře chápu, lovíš po seznamkách? Proč ne radši naživo, kde rovnou víš, jestli se ti ten člověk na první pohled líbí nebo ne? Pokud jinou možnost než seznamky nemáš, tak moc nenatahuj dobu, kdy si píšete, a sejděte se co nejdřív.
Nehledáš zbytečně problém tam, kde není?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9315
20.11.20 22:28

Hele, asi nic moc nepomůže. Když si zrekapituluji všechny svoje tři vážně vztahy, tak ta pomyslná jiskra přeskočila už někdy na začátku, jen jsem si to hned nepřipouštěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
20.11.20 22:38

Přestaň lovit po seznamkách, a rozhlidni se radši kolem sebe. Nebo si nech dycky prve poslat fotku :lol: A to přirovnání s tím nákupem fakt pobavilo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3782
20.11.20 22:48

No a není seznamování právě o tom? Mě na tom nepřijde teda nic nestandardního. Je jedno jestli je to na seznamce nebo v baru. Takový to, že jsi ochotná to hnát dál nebo nejsi, je přece normální… Jasně, to že se ti líbí, ještě neznamená, že je to chlap pro život a stejně tak jako muž co se ti moc nepozdává není automaticky recept na dobré partnerství, ve smyslu „sice moc krásy, charisma nepobral, ale je hodnej“. Všechno vyplyne až časem a to, že tě muž přitahuje a rozumíte si na první schůzce, je dobrá startovací pozice. Nervozita před schůzkou je též běžná. Myslím, že to až moc řešíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3934
21.11.20 04:54
@Anonymní píše:
Jsem mladšího věku a hledám si chlapa nejen pro vztah, ale už i do budoucna k založení rodiny.
Vím, že by se nemělo dávat na první dojem. Přeci jen je důležité i jaký je člověk uvnitř, než jen jak vypadá.
A já sama se určitě taky nelíbím každému, přeci jen každý má svůj vkus.
Problém je ale v tom (a mám to tak ve všem) Že se mi musí líbit na první pohled. Když se mi nelíbí, jsem pak odtažitá i když chlap za to nemůže a problém je ve mně a i já chlapovi se třeba nemusím líbit na 100%.
Prostě si s někým píšu jo, fajn v pohodě. Pak ho vidím naživo či na fotce a prostě to není ono a mám chuť to zabalit hned v začátku.Ale neumím si v tom pomoc, mám to tak ve všem. Daná věc, člověk atd… vše se mi musí zalíbit na první pohled. Např. když si chci něco koupit musí se mi to zalíbit na první pohled pak jsem spokojená, když si to nekoupím, tak stejně nad tím pořád přemýšlím a musím si proto zajít
Když se mi něco nelíbí a koupím si to štve mě to, že jsem to koupila. Prostě si musím říct - Jo to je ono.
Vím, že s takovou je těžko si někoho najít. Možná se to semnou nese i z dětství, měla jsem těžší dětství. Snažím si sama sobě zvednout sebevědomí (byla jsem u psychologa). Taky se na něco hodně těším (třeba právě na schůzku) a pak pár dní před tím se začnu šíleně bát. A mám chuť se na to vykašlat. Zpětně to, ale hodnotím že až tak špatný ta daná věc (událost) nebyla.
Poraďte co s tím? Zdali měl (má) někdo stejný problém, co vám pomohlo?

To je snad normalni? Rika se tomu,..„preskocit jiskra“ to znamena libi se mi"=rovna se pritahuje me..proste si jeste neprisla na toho praveho. Mam to dtejne, sveho casu jsem byla na seznamce a taky se mi hezky psalo s nekym, kdo se mi pak nelibil a naopak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14595
21.11.20 08:40

To co popisuješ jsou vzorce chování, kterými se chráníš před rizikem bolesti z odmítnutí.

Prostě ti úzkost v hlavě nastaví překážkovou dráhu, tkerá vede k tomu, že se budeš rizikovým věcem jako je seznamování a nebo dokonce setkávání naživo vyhýbat a tak nebudeš vystavená rizuku a případné bolesti.

Taky to bude znamenat, že jsi sama. Ze svého vlastního, ne úplně vědomého rozhodnutí.

Bez rizika odmítnutí žádný reláný vztah nenavážeš. Bez rizika bolesti a zranění není blízkost a intimita.

Tipla bych si, že jsi ještě docela mladá, ne? Pak ten zmatek a nejistota je tak nějak součást dospívání, jakkoliv je protivná - kam chceš dospět, je vědomí, že strach není to, co má určovat tvou cestu, ale že úzkosti se řeší tak, že se jim čelí a prostě se překonají. A čím častěji to děláš, tím menší silu mají.

Pořiď si a nebo si přej k vánocům tuhle knížku a začni ji používat https://www.kosmas.cz/…e-sebelasky/

Pokud už máš střední školu za sebou a pořád jsi uvízlá v takovéhle bažině paniky, nesebevědomí a neobratnosti ve vztahzích jak k sobě, tak k okolí, zvaž že si na cestu ven najdeš nějakého průvodce a vstup do psychoteraipe. hlasuju spíše pro ženu -terapeutku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9786
21.11.20 09:04

Za mě to není úplně špatně. Jistá jiskra/zájem/chemie/přitažlivost prostě ve vztahu být musí a buď tam je a nebo není…vesměs to zjistíš hned na první pohled. Neříkám, že se do člověka nejde zamilovat časem, určitě ano, ale já třeba také potřebuji „aby se mi líbil“ abych vůbec se pokoušela dál.
S mým současným partnerem jsem se poprvé potkali na ulici a stylem, že jsme se za sebou doslovně otočili…a oba víme, že to tam přeskočilo…pro mě to byl první chlap, u kterého jsem něco takového vůbec cítila… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama