Jak dát synovi příjmení nevlastního otce

14.3.17 17:59

jak dát synovi příjmení nevlastního otce

Zdravím :) měla bych dotaz… Mám 4 letého syna, který nemá uvedeného otce v rodném listě. S biologickým otcem se nestýká- od narození ho neviděl. Syn má mé příjmení. Nyní mám přítele se kterým plánujeme miminko, svatbu atd. A chtěli by jsme mít všichni stejné příjmení, moje otázka zda je to vůbec možné, bez toho, že kdbybychom jsme se náhodou( což doufám že ne) rozvedli, přítel musel na syna platit alimenty. Snad se ptám trochu srozumitelně, moc na to psaní nejsem :lol: každopádně děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Doe_Jane
14.3.17 18:03

A on se chce nechat zapsat do RL nebo mu jde jen o příjmení?

• Nahlásit
  • Citovat
3154
14.3.17 18:05

Požádat na matrice o změnu příjmení, odůvodnila bych to tím, že chci, aby dítě mělo stejně příjmení jako já. Vzhledem k tomu, že jsi jediný zákonný zástupce dítěte, tak nevidím žádné překážky. Jen bych to teda probrala v přiměřeném věku s dítětem, ono třeba zjistit v dospělosti, že není osvojení, ale jen přejmenovaný by mohl být nepěkný sok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70026
14.3.17 18:05

@Reniseek17 Tak až budeš mít po svatbě, tak prostě necháš synovi změnit jméno na „svoje“ v tom není problém, otce v RL nemá, tedy rozhoduješ pouze ty a bude tě to stát 1000,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4281
14.3.17 18:25

A bio otec se nechce stýkat? Nemá zájem? Abys pak nečelila žalobě na určení otcovství a dalším lahůdkám. Možná by stálo za to to s ním probrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70026
14.3.17 18:30

@canaglia Tak pokud ho od narození neviděl, tak nejspíš asi ani nezjistí, že se jmenuje jinak… já bych to s ním neřešila, z příspěvku jsem pochopila, že o tom že má dítě ví a když nemá zájem, tak proč do toho zbytečně rýpat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.17 18:31

Budu za 3 mesice to samé řešit, ale s 2 letým. Také má příjmení po me a bio otce nemá v rl. Nikdy syna nevidel, ikdyz o nem vi. Teď mám nového přítele a po svatbě budeme maleho prejmenovavat po příteli. Pokud se váš přítel nenechá dopsat do rodného listu, nebude muset platit alimenty, i když se bude jmenovat syn po nem. Můj se tam dopsat chce, několikrát se mě na to i ptal, jestli by mi to nevadilo, ale já nevím, jestli něco takového po nem vubec můžu chtít :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.3.17 18:36

Ještě doplním, že my, když jsme na matrice vyplnovali papíry, tak jsme tam přímo uvedli, že chceme, aby se synovi i mě po svatbě změnilo příjmení na přítelovo. Myslím, že nic víc pro to udělat nemůžeš :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
14.3.17 18:39

@canaglia bio otec se stykat nechce. Po synove porodu jsem zjistila ze ma deti uz vice a ani jedno v zivote nevidel :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 18:41

@Helileli to by jsme s nim urcite probrali. I kdyz uz ted vi ze pritel neni jeho tatinek, zatim ho tak ani neoslovuje. Zije s tim ze ma sveho tatinka ktery s nami ale neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 18:50

Tak ať si vezme přítel tvoje jméno. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4281
14.3.17 19:04
@Reniseek17 píše:
@canaglia bio otec se stykat nechce. Po synove porodu jsem zjistila ze ma deti uz vice a ani jedno v zivote nevidel :(

Tak se na něj vyprdni a udělej si to po svém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pohledmuze
14.3.17 19:40
@Reniseek17 píše:
@canaglia bio otec se stykat nechce. Po synove porodu jsem zjistila ze ma deti uz vice a ani jedno v zivote nevidel :(

To mi prijde smutny, ze se siri geny takovych muzu a staraj se o ne „hodni volove“. :nevim: A kdybys mu aspon zneprijemnila zivot alimentama, ale frajer si udela dite a nema zadny starosti, vychova ho za nej nekdo jiny, stat dava pridavky atd… Proste pohodicka, zblbne naivni holku, udela ji kudrnace a zivi to jini. 8o

• Citovat
  • Upravit
14.3.17 20:03

@pohledmuze chtela jsem se soudit o alimenty, bohuzel po rozmluve se soudcem jsem zalobu stahla. Rekl mi ze takovym jako je on se da vymerit vyzivne 0-100,– kc a ze mam zvazit zda mi ta stovka stoji za ty nervy a jestli chci aby mel syn v RL nekoho takoveho. A ano, mate pravdu byla jsem naivni, ale nadruhou stranu, mam skveleho syna- co vic si prat :srdce: bez tech par stovek se obejdu. Do jeho tri let jsme spolu byli sami s rodicakem 3800,– + pridavky na dite 500,– kc…O zadne jine davky jsem nikdy nezadala a zvladli jsme to. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 20:04

@canaglia taky ze jo :-) jen jsem chtela vedet jestli to vubec jde :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama