Jak dát zaměstnanci (legálně), co nejvíce peněz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.19 14:07
Jak dát zaměstnanci (legálně) co nejvíce peněz

Dobrý den. Jsem zaměstnavatel - mám 12 zaměstnanců již několik let. Za ty roky i po poradách s právníkem, daňovým poradcem či účetní firmou, si myslím, že mám systém odměňování celkem dobře vymyšlený, nicméně- vždy je co zlepšovat. Poslední dobou, když přidávám zaměstnancům peníze, mne čím dál tím víc štve, kolik peněz jde státu. Zaměstnanci přidám měsíční odměnu 4000 a má z toho polovinu :( Chci dát Vánoční prémie a z 10 tisíc je to jen 5 tisíc. Máme zavedené stravenky. Zaměstnanci, co mohou mít k HPP i DPP dávám prémie k DPP, tak ti to mají celé. Ale nejde to tak udělat u všech. Jaké benefity, případně právní legální kličky máte ve smlouvě vy, abyste dostali od zaměstnavatele co možná nejvíc peněz? Uvažuji ještě o příspěvku na dovolenou u zaměstnanců se smlouvou na dobu neurčitou. Děkuji všem za cenné rady.

Reakce:
Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 67516 příspěvků 01.08.19 14:15

Penzijní připojištění…

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 01.08.19 14:17
@Anonymní píše:
Dobrý den. Jsem zaměstnavatel - mám 12 zaměstnanců již několik let. Za ty roky i po poradách s právníkem, daňovým poradcem či účetní firmou, si myslím, že mám systém odměňování celkem dobře vymyšlený, nicméně- vždy je co zlepšovat. Poslední dobou, když přidávám zaměstnancům peníze, mne čím dál tím víc štve, kolik peněz jde státu. Zaměstnanci přidám měsíční odměnu 4000 a má z toho polovinu :( Chci dát Vánoční prémie a z 10 tisíc je to jen 5 tisíc. Máme zavedené stravenky. Zaměstnanci, co mohou mít k HPP i DPP dávám prémie k DPP, tak ti to mají celé. Ale nejde to tak udělat u všech. Jaké benefity, případně právní legální kličky máte ve smlouvě vy, abyste dostali od zaměstnavatele co možná nejvíc peněz? Uvažuji ještě o příspěvku na dovolenou u zaměstnanců se smlouvou na dobu neurčitou. Děkuji všem za cenné rady.

Dostáváme příspěvek na dovolenou ve flexipass poukazkách, mě zaměstnavatel každý měsíc posílá peníze na penzijní připojištění a manželovi(jiná firma) posílá zaměstnavatel peníze na životní pojištění. S tím že to samozřejmě můžeme po nějaký době vybrat

Premek_Orac
Kelišová 5450 příspěvků 01.08.19 14:23
@Anonymní píše:
Dobrý den. Jsem zaměstnavatel - mám 12 zaměstnanců již několik let. Za ty roky i po poradách s právníkem, daňovým poradcem či účetní firmou, si myslím, že mám systém odměňování celkem dobře vymyšlený, nicméně- vždy je co zlepšovat. Poslední dobou, když přidávám zaměstnancům peníze, mne čím dál tím víc štve, kolik peněz jde státu. Zaměstnanci přidám měsíční odměnu 4000 a má z toho polovinu :( Chci dát Vánoční prémie a z 10 tisíc je to jen 5 tisíc. Máme zavedené stravenky. Zaměstnanci, co mohou mít k HPP i DPP dávám prémie k DPP, tak ti to mají celé. Ale nejde to tak udělat u všech. Jaké benefity, případně právní legální kličky máte ve smlouvě vy, abyste dostali od zaměstnavatele co možná nejvíc peněz? Uvažuji ještě o příspěvku na dovolenou u zaměstnanců se smlouvou na dobu neurčitou. Děkuji všem za cenné rady.
Žádné kličky ani nic takového ti seriózně poradit nemohu.
Ale například když zaměstnanec vykoná pracovní cestu vlastním dopravním prostředkem, je hodnota proplacené cestovní náhrady pro firmu v celé výši náklad, a pro zaměstnance v celé výši příjem, který se nedaní, jelikož se jedná o náhradu…
hopsalka
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 01.08.19 14:23

Asi bych to neviděla na „přímé“ přidání peněz, ale „ubrání“ reálných životních nákladů (a tím vlastně ušetří peníze), jak tu někdo psal penzijko, pojištění apod.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 67516 příspěvků 01.08.19 14:24

@Premek_Orac Dobře ty :palec:

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 01.08.19 14:28
@Anonymní píše:

Nám zaměstnavatel umožňuje nechat si posílat odměny na benefitní kartu.

carsa
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 01.08.19 14:31

Co třeba zaplatit dovolenou? (je možné do výše 20 tis/rok). Je to sice administrativní opruz, ale taky se z toho neodvádí pojištění ani daň.

carsa
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 01.08.19 14:34

Jinak, já žiju ve světě, kde je největší benefit pro lidi - možnost home office a dělat na Ž. L.

Hanula1212
Kelišová 5623 příspěvků 01.08.19 15:53

Tak s tímto by snad měl pomoci daňový poradce, ne?!

Váš příspěvek
Reklama