Jak dceři vysvětlit, že ji rodina nechce?

Anonymní
17.11.15 12:52

Jak dceři vysvětlit, že ji rodina nechce?

Přeji dobrý den, jsem teď v dost prekérní situaci a nevím jak to dceři vysvětlit, aby jí to nebylo líto. Jedná se o tchyni a mého otce s jeho novou rodinou.
Začneme asi od té tchýně. Manžel má již z předešlého manželství syna. Tchyně se nikdy nesmířila s tím, že se rozvedli. Podotýkám, že se na rozvodu oba domluvili, jelikož si přestali rozumět. Pár týdnů po tom co se rozešli a on se od ní odstěhoval jsme se s manželem poznali a po pár týdnech spolu začali žít, půl rok po našem seznámení se rozvedli (exka o mě věděla a neměla s tím problém, také již navázala novou známost, dodnes spolu normálně vycházíme), za dalšího půl roku už jsme byli svoji a narodila se nám dcerka. Jenže jak jsem výše psala tchyně se s tím nikdy nesmířila a o svou vnučku nikdy neprojevila zájem. Uznává jen vnouče s bývalou nevěstou. Snažili jsme se s manželem, občas za ní zašli, ukázali jí fotku ultrazvuku, v porodnici byla jednou ze slušnosti a konec, o naše návštěvy nestála. Dcera jí vlastně zná z jen z videa z naší svatby, kde na ní manžel huláká mami a její brácha babi, tak si z toho odvodila, že je to její babička. Když se na ní ptala proč se za ní nepříjde podívat tak jsme jí řekli, že moc pracuje. Dcerka se s tím spokojila, protože vidí, že i tatínek chodí do práce a moc času nemá. V létě jsme byli s manželem venku a potkali tchýní s manželovým synem. Dcery si ani nevšimla, ale schválně před náma svého mazlíčka málem umačkala. No, že dcerka potom plakala, že jí babička nemá ráda asi nemusím ani říkat :( :(
Teď k mému otci. Má novou rodinu a vždy si přál syna, ale ten mu nikdy nevyšel. Má tři holky. Mě a dvě se svou novou. Doktor mi řekl, že čekám kluka. Tak byl strašně šťastný no ale pak další ultrazvuk ukázal, že je to holčička, která se také narodila. Jakmile jsem jim sdělila, že je to bude holčička (kterou jsem si mimochodem strašně přála), tak ta jeho prohlásila, že holku oni nechtějí, že chtějí kluka a po porodu se také tak chovali. Další holku, že prostě nechtějí. No tak jí nemají a já s nimi prostě přerušila kontakt. Strašně dlouho jsme se neviděli až teď před pár dny jsme se náhodou potkali v Tescu. Tak jsme ze slušnosti prohodili pár zdvořilostních frázích typu jak se máš jo dobře a jak ty a jak se těšíš na svátky atd. A v tom se dcerka ke mě přitočila, protože byla do té doby zabraná do vybírání jestli vanilkového nebo čokoládového bobika a říká mi mami, kdo je ten pán s tou paní? otec v tu chvíli ztuhnul, já také a prostě nedokázala jsem říct to je tvůj dědeček a pak jí vysvětlovat, že ještě než se narodila a pak jak byla úplně malička prohlásil, že jí nechce protože není kluk a nezajímal se o ní. To už by na hlavičku takového tří a půl letého drobka bylo moc. Tak jsem prostě řekla to je pan dejmetomu Tonda a paní třeba Lenka. S tím to pro dcerku bylo vyřešené já se rychle rozloučila a šla a dcerka se ještě otočila a zamávala jím, protože si myslela, že to jsou moji kamarádi.
Jsem z toho docela špatná. Teď jsem jí ještě něco mohla nabulíkovat, ale až jí bude o něco víc, tak už jí tímhletím neodbudu. A co jí mám říct pravdu? Už to úplně vidím, no tak miláčku mamka ti to tedy řekne, babička tě nikdy ráda neměla a nestála o tebe, protože má ráda pouze tvého bráchu, protože se nesmířila s tím, že tvůj táta už není s jeho mámou a má mě a my spolu tebe a ten Tonda s tou Lenkou nebyli moji kamarádi, ale je to tvůj děda a nevlastní babička, kteří prohlásili, že tě nechtějí protože jsi holka. Vždyť to přeci nejde :( podotýkám, že kdyby mi chtěl někdo poradit obnovu a urovnání vztahů narovinu říkám není možná. Zkoušeli jsme to různými způsoby nesčetněkrát. Nerozepsala jsem tady úplně všechno to by bylo snad na tři romány, takže jen to nejpodstatnější. Děkuji za vaše názory :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17384
17.11.15 12:59
@Anonymní píše:
Jsem z toho docela špatná. Teď jsem jí ještě něco mohla nabulíkovat, ale až jí bude o něco víc, tak už jí tímhletím neodbudu. A co jí mám říct pravdu? Už to úplně vidím, no tak miláčku mamka ti to tedy řekne, babička tě nikdy ráda neměla a nestála o tebe, protože má ráda pouze tvého bráchu, protože se nesmířila s tím, že tvůj táta už není s jeho mámou a má mě a my spolu tebe a ten Tonda s tou Lenkou nebyli moji kamarádi, ale je to tvůj děda a nevlastní babička, kteří prohlásili, že tě nechtějí protože jsi holka. Vždyť to přeci nejde :( podotýkám, že kdyby mi chtěl někdo poradit obnovu a urovnání vztahů narovinu říkám není možná. Zkoušeli jsme to různými způsoby nesčetněkrát. Nerozepsala jsem tady úplně všechno to by bylo snad na tři romány, takže jen to nejpodstatnější. Děkuji za vaše názory :kytka:

Ano, rekni toto. Ale na druhou stranu se tve tchyni nedivim, ne kazdy je zvedavy na dalsi a dasi partnery svych deti a jejich nove deti, ktere po rozchodu z zivota zmizi. A jeste rekni, ze ne, ze bys dite k expartnerove matce po rozvodu davala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10248
17.11.15 13:00

Neumím poradit jak se zachovat, já jen žasnu, že může být někdo takto krutý a hloupý a zabedněný a kdoví co… je mi z toho fakt smutno, a dcerky je mi líto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
17.11.15 13:02

Tak nejaky maji te/ nemaji te radi bych do toho netahala.
Normalne vysvetlit, ze dospeli se nekdy nepohodnou, nesednou si a pak se i navzdory tomu, ze jsou rodina, nestykaji, protoze by to bylo horsi jak vidat se z musu. Tu litost si pted ditetem schovej nekam hodne hluboko a shod to na vas dospele, jinak si dcera jeste bude myslet, ze je chyba v ni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4933
17.11.15 13:02
@Cuddy píše:
Ano, rekni toto. Ale na druhou stranu se tve tchyni nedivim, ne kazdy je zvedavy na dalsi a dasi partnery svych deti a jejich nove deti, ktere po rozchodu z zivota zmizi. A jeste rekni, ze ne, ze bys dite k expartnerove matce po rozvodu davala.

Přijde mi docela normální dávat dítě expartnerovým rodičům, vždyť jsou to jeho prarodiče :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26164
17.11.15 13:04
@Cuddy píše:

No, původní manželka ho asi dává :nevim:
A nezáleží to jen na snaše, spíš na synovi, jestli má zájem o dítě. pak se k němu dostane i jeho matka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17384
17.11.15 13:04

@blobfish Tak to je divne, ze rada zen ma problem davat dite svemu ex, vzdyt je to jeho otec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1012
17.11.15 13:06

Za mne nelhat. Ovšem pokud jsi soudná, tak tu pravdu podáš přiměřeně věku dcery (A ne s těma zbytečnýma intervencema v tomto příspěvku)
mám dva syny (2.5 a 4,5 let) s jednou babičkou máme obdobný problém. Když se ptají, nelžu jim. říkám jim, že nutit babičku nemůžeme a začnu jmenovat lidi, kteří je mají rádi a kteří o ně stojí. Nakonec jim vždycky řeknu, že až je to bude moc trápit, tak se budou moct zeptat přímo jí.
Vím, že pro mé děti je to lepší cesta, vědí na čem jsou. A jednou na ně nevyskočí kostlivec ze skříně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26164
17.11.15 13:09
@Cuddy píše:
@blobfish Tak to je divne, ze rada zen ma problem davat dite svemu ex, vzdyt je to jeho otec.

Problém možná řada žen má, ale od toho jsou tu soudy. :nevim:
Záleží spíš na chlapovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4933
17.11.15 13:10
@Cuddy píše:
@blobfish Tak to je divne, ze rada zen ma problem davat dite svemu ex, vzdyt je to jeho otec.

Nevím, jestli je to divné, ale určitě to není správné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25322
17.11.15 13:11
@Cuddy píše:

Rada zen problem ma a rada zen nema. Kamaradky deti jsou u prarodicu od ex kazdou chvilku a nikdo s tim problem nema. Spousta deti je ve stridavce, takze se navsteva obou prarodicu taky da predpokladat. Tyhle konfliktni situace delaji dospeli. Pro deti je to vlastni babicka s dedeckem prece.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.15 13:12
@Cuddy píše:

tak na mě být zvědavá nemusí, ale to dítě za to nemůže a je tak stejně její vnouče jako to, které má otec z předešlou partnerkou. A proč bych kdyby jsme se rozvedli a ona by chtěla vnučku vídat pproč bych jí ji neměla dávat? Manžel s ex jsou taky rozvedení a jejich dítě je její miláček a bere si ho kdy může a s ex se normálně vídají, chodí spolu i s děckem ven atd. Jestli mě nemá ráda chápu, ale nepochopím proč tak odepsala svou vnučku, která za nic nemůže :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.11.15 13:16
@Bejbyy píše:
Neumím poradit jak se zachovat, já jen žasnu, že může být někdo takto krutý a hloupý a zabedněný a kdoví co… je mi z toho fakt smutno, a dcerky je mi líto.

mě jí je také líto. Do lásky samozřejmě nejde nikoho nutit, ale jak jí asi bude. Už v létě jak plakala když jsme se s tchýní potkali a ona měla u sebe manželova syna a před námi ho málem umačkala a dcery si ani nevšimla. A to, že jemu koupila zmrlinu se slovy pojd babička ti koupí jakou budeš chtít vyber si co chceš jenom pro sebe a dceři ne a ona chudák tak smutně koukala jsem radši v úvodním příspěvku ani nezmínila. Tak jsem jí pak vzali až odešli na pohár, ale to jak pak plakala, že jí babička nemá ráda to mi rvalo srdce :( :(

• Nahlásit
  • Citovat
19159
17.11.15 13:19
@Anonymní píše:
tak na mě být zvědavá nemusí, ale to dítě za to nemůže a je tak stejně její vnouče jako to, které má otec z předešlou partnerkou. A proč bych kdyby jsme se rozvedli a ona by chtěla vnučku vídat pproč bych jí ji neměla dávat? Manžel s ex jsou taky rozvedení a jejich dítě je její miláček a bere si ho kdy může a s ex se normálně vídají, chodí spolu i s děckem ven atd. Jestli mě nemá ráda chápu, ale nepochopím proč tak odepsala svou vnučku, která za nic nemůže :nevim:

A manžel udělal něco pro to, aby si babička vybudovala k vnučce vztah? Bral ji za babičkou třeba jako malé miminko/batole na návštěvu (klidně ve tvé nepřítomnosti, pokud se s tchýní nesneseš), zvali jste ji na rodinné akce typu svátek, narozeniny, Vánoce, Velikonoce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 13:23

Jojo pak takovyhle typy kidi jsou ale na smrtelny posteli sami, a jak vedi ze se blizi jejich konec tak vas bombarduji.. Pritom vas pred 20ti lety zavrhli.. Taky si to neuvedomujou.. Tuhle situaci znam, byla jsem v podobne situaci jako tva dcera, ted jsem v pohode, vim ze jsem to parkrat obrecela ale prisla jsem sama na to jak se s tim vyrovnat. Mama mi to rekla vice mene narovinu, jak to je. To je asi nejlepsi.. Pak jsem byla starsi, chces litat po vyletech, spat u kamaradek, skola, skolka a na babu s dedkama jsem si ani nevzpomnela:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama