Jak diagnostikovat endometriozu?

5
6.2.21 15:23

Jak diagnostikovat endometriozu

Moc vás zdravím a zároveň prosím o radu.
Je možné endometriózu diagnostikovat i jinak než laparoskopií? Nejsem ji kvůli jinému zdravotnímu problému schopná. Přemýšlím třeba o hysteroskopii zda by laparku v tonhle případě mohla trpchu zastoupit. Potřebuji hlavně prohlédnout dělohu před ivf jestli i tam je endometrioza.
Pak se tedy chci zeptat na tu ambulantní hysteroskopii jestli je tu někdo kdo s tím má zkušenosti. Je potřeba i u tohodle zákroku anestezie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6.2.21 16:07

Byla jsem par hodin po cisari, kdyz se za mnou na JIP stavil muj gynekolog a nevim, jestli jsem vlivem vsech tech driaku, co do me napichali, pochopila, co mi muj doktor rekl. Pri cisari mi zjistili endometriozu a koukali na me jak na cvoka, ze jsem otehotnela napoprve a uplne bez problemu donosila. Ptala jsem se doktora, proc za tech x let jsme nezjistili, ze endometriozu mam. A on mi rekl, ze v ordinaci nema tak dokonalej ultrazvuk, jako v Motole, ze se spis divi, ze mi na to neprisli na ultrazvuku v Motole. Nicmene ja byla v Motole na vysetreni, kde ultrazvuk byl jen doplnek k tomu vysetreni. Pochopila jsem to teda tak, ze z nejakyho lepsiho ultrazvuku endometrioza zjistit jde. Pokud jsem to spatne pochopila, tak se omlouvam :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52506
6.2.21 16:07

Hysteroskopií kouknou do dělohy a vidí, jak to tam vypadá. Ale jestli je třeba endometrióza zvenčí nebo na střevech, bez laparky nepoznáš. Ano, ambulantní hysteroskopie je bez narkózy, zákrok na deset minut. Ale ne všude to umí a dělají, musí mít na to speciálně tenkou optiku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15371
6.2.21 16:18

Ne, pouze laparkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.2.21 17:34

@ugluk chápu. Ono jde o to že endometriozu zjištěnou mám. Mám ji lehce ve střevech a u vejcovodu. Jen se neví jestli je i v děloze a v jakém je děloha stavu. Jak jsem psala laparo u mě možná v současné době neni a tak hledám jinačí varianty. Jde teď jen čistě o stav dělohy, jak to uvnitř vypadá a zda můžu jít rovnou na umělý oplodnění. Jeden doktor mi to právě poradil a ja si teda zjišťuji jak moc to ostatním pomohlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52506
6.2.21 19:29

Tak stav dělohy zevnitř hysteroskopie snad posoudí, konzultovala bych přímo tam, kde by měli provádět. Jen ta ambulantní je v podstatě diagnostická, bez narkózy tam jen kouknou - kdyby byl potřeba nějaký zákrok, nejspíš by to opakovali s uspáním. Mám tu ambulantní za sebou, nebylo to nic příjemného, ale celkem v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat