Jak dítěti odebrat prso uplně? Funguji spiš jako dudlík!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zuzulunka
Kecalka 151 příspěvků 26.10.18 12:32
Jak dítěti odebrat prso uplně? Funguji spiš jako dudlík!

Ahoj maminky :kytka:

Potřebuji poradit! Od narození jsem kojila pouze částečně navíc většinou jen z jednoho prsa, malá (6měsíců) byla převážně na UM.. Teď má umělé mléko jen ráno po probuzení a na noc, jinak jí už normální stravu.. Ale stejně vyžaduje prso, po probuzení vycucne těch par Ml co v něm je a večer taktéž, potřebuje si pocumlat aby u toho usnula! Takže si připadám jako dudlík! Né že by mi to nějak extra překáželo ale chci vědět jak tuto její, samozřejmě přirozenou potřebu časem odbourat, nebo zda měl někdo stejnou zkušenost jak se vám to povedlo? Bude jí někdo hlídat nebo budu muset pryč a ona při každém usínání, když to není v kočárku vyžaduje prso, automaticky se na něj tlačí :think: Musela jsem jednou na pohotovost večer a tatinek si zažíval hotové peklo! :pankac:

Reakce:

nini77
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 8 inzerátů 26.10.18 12:47

Prostě ji ho nedat. Jasně, že bude brečet a moc se nevyspite, ale většinou je to jen pár dní. U nás byly špatné dvě noci, třetí už jen občas zafnukal a byl klid.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 12:51

V 6 měsících mi to přijde ještě zbytečně brzo. Má to ráda, cítí tě, je to pro ni uklidňující, těší se na to. Můj názor je, že pokud můžeš, tak jí to dopřej. Pokud to někdy nepůjde, tak je potřeba jednoduše předem dítěti říct, že ráno/večer to nebude, protože… Aby na to bylo připravené a líp se s tím pak srovnalo (a nemysli si, že v půl roce tě dítě nevnímá a neví, co mu říkáš).
Stejně tak je potřeba potom slovně připravovat na to, že mlíčko bude už jen týden, už jen pár dní, už jen zítra a už teď naposled.
Uvidíš, ono se to srovná, v patnácti už prso chtít nebude ;-)

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 26.10.18 13:12

Já jsem takhle odstavila plně kojené v 11 měsících. Měl prso jen na mazlení večer a v noci, jinak jedl už normálně. Prostě jsem nedala, první tři noci plakal(nijak extrémně, cca 10 minut, pak znovu usnul) a večer bývá tak unavený, že si ani nevzpomněl. Bez pláče to nejde, ale ještě bych být tebou počkala. Až bude starší a míz víc pohybu, bude unavenější a bude se to líp odbourávat. A u nás to zafungovalo, že opravdu (téměř pořád) spí od té doby celou noc.

Zuzulunka
Kecalka 151 příspěvků 26.10.18 15:13

Díky děvčata, není to tak že by mi to překáželo nebo bych ji chtěla odstavit okamžitě :P , jen mam trochu strach abych ji prsem neuklidnovala ještě ve školce :mrgreen: Do práce pujdu v jejich dvou letech to už ho snad nebude potřebovat vubec :lol: ale chtěla jsem třeba chodit každé pondělí do cvičení a to je v době kdy ona usíná, holt ji asi taťka uhojdá na rukou .. Popravdě trochu závidím holkám co položí prcka do postýlky, dají mu dudlík a ono pěkně usne, nebo takovým kterým děti celou noc spí v postýlce a ne s nima v posleti ale jsem rada když se chce malá tulit ke mě, jen toho prostoru v te posteli zabírá čím dál víc, někdy abych si do té postýlky vlezla místo ní :P :P

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 16:02
@Zuzulunka píše:
Díky děvčata, není to tak že by mi to překáželo nebo bych ji chtěla odstavit okamžitě :P , jen mam trochu strach abych ji prsem neuklidnovala ještě ve školce :mrgreen: Do práce pujdu v jejich dvou letech to už ho snad nebude potřebovat vubec :lol: ale chtěla jsem třeba chodit každé pondělí do cvičení a to je v době kdy ona usíná, holt ji asi taťka uhojdá na rukou .. Popravdě trochu závidím holkám co položí prcka do postýlky, dají mu dudlík a ono pěkně usne, nebo takovým kterým děti celou noc spí v postýlce a ne s nima v posleti ale jsem rada když se chce malá tulit ke mě, jen toho prostoru v te posteli zabírá čím dál víc, někdy abych si do té postýlky vlezla místo ní :P :P

Neboj, dítě se vyvíjí a mění. Je úplně zbytečné si teď dělat starosti, co bude a jestli nebude odstav problém apod. Dělej to tak, jak ti to a malé vyhovuje a tak, abys z toho měla celkově dobrý pocit.

Zuzulunka
Kecalka 151 příspěvků 30.10.18 08:29

Děkuju :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >