Jak se díváte na rozdělení dědictví

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.6.22 12:09

Jak díváte na rozdělení dědictví

Ahoj, u manžela v rodině řeší rodiče rozdělení dědictví po nich. Ano, vím, že mi do toho nic není. Ale zajímal by mě nezaujatý názor. Manžel má mladší sestru. Ta má 3 děti, které už chodí na SŠ a ZŠ. Vždy se jim o děti prarodiče starali. O velkých prázdninách je měli minimálně 14 dní u sebe, týden byli u nich, jezdí s nimi na výlety atd. Když rekonstruovali dům, měli děti neustále u sebe. My máme jedno skolkove dítě. Jesli ho hlídali dohromady 20× tak je to hodně. Nikdy na výletě nebyly, nikdy žádná akce, jen hřiště za domem. Teď také potřebujeme zařídit nějaké věci, které by šly lépe bez dítěte a hlídat nemohou. Celou covid dobu jsme se o ně starali, posílali jídlo, léky atd.
Teď se řeší dědictví a chtějí jej rozdělit podle počtu vnoučat. Manželovi je to jedno. Jsem na něj naštvaná, protože máme velkou hypotéku, jak kvůli ní nemůžu mít zkrácený úvazek. Chápu, že je to jejich rozhodnutí, ale mě osobně to přijde krajně nespravedlivé. S dítětem nám nikdy nepomohli, nic mu prakticky nikdy nedali, staráme se o ně a veškerou smetanu slízne dcera respektive její děti, které si s prarodiči užili až až. Vím, že na tom nic nezmění a příspěvkem si chci asi jen ulevit. Ale prostě mě to štve kvůli mému dítěti a manželovi je to jedno. Spíš bude honit do práce mě, než aby rodičům něco řekl. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
602
1.6.22 12:16

Fér to není, měli by rozdělit podle počtu dětí, ne podle počtu vnoučat. Ale pokud jsou už rozhodnutí, asi s tím nic nenadeláš, za života si můžou majetek dát třeba na psi útulek. Každopádně by měli nějak ošetřit možnost, že třeba i vy ještě budete mít v budoucnu další děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16078
1.6.22 12:18
@Anonymní píše:
Ahoj, u manžela v rodině řeší rodiče rozdělení dědictví po nich. Ano, vím, že mi do toho nic není. Ale zajímal by mě nezaujatý názor. Manžel má mladší sestru. Ta má 3 děti, které už chodí na SŠ a ZŠ. Vždy se jim o děti prarodiče starali. O velkých prázdninách je měli minimálně 14 dní u sebe, týden byli u nich, jezdí s nimi na výlety atd. Když rekonstruovali dům, měli děti neustále u sebe. My máme jedno skolkove dítě. Jesli ho hlídali dohromady 20× tak je to hodně. Nikdy na výletě nebyly, nikdy žádná akce, jen hřiště za domem. Teď také potřebujeme zařídit nějaké věci, které by šly lépe bez dítěte a hlídat nemohou. Celou covid dobu jsme se o ně starali, posílali jídlo, léky atd.
Teď se řeší dědictví a chtějí jej rozdělit podle počtu vnoučat. Manželovi je to jedno. Jsem na něj naštvaná, protože máme velkou hypotéku, jak kvůli ní nemůžu mít zkrácený úvazek. Chápu, že je to jejich rozhodnutí, ale mě osobně to přijde krajně nespravedlivé. S dítětem nám nikdy nepomohli, nic mu prakticky nikdy nedali, staráme se o ně a veškerou smetanu slízne dcera respektive její děti, které si s prarodiči užili až až. Vím, že na tom nic nezmění a příspěvkem si chci asi jen ulevit. Ale prostě mě to štve kvůli mému dítěti a manželovi je to jedno. Spíš bude honit do práce mě, než aby rodičům něco řekl. :zed:

Jejich majetek, jejich rozhodnutí. Proč by měl manžel rodičům něco říkat jen aby ty jsi nemusela pracovat na plný úvazek. Je to vaše dítě a vaše závazky.

Příspěvek upraven 01.06.22 v 12:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.22 12:19
@Evik19 píše:
Fér to není, měli by rozdělit podle počtu dětí, ne podle počtu vnoučat. Ale pokud jsou už rozhodnutí, asi s tím nic nenadeláš, za života si můžou majetek dát třeba na psi útulek. Každopádně by měli nějak ošetřit možnost, že třeba i vy ještě budete mít v budoucnu další děti.

No po tom, jak se k tomu staví manžel, žádné děti spolu mít nebudeme a vážně zvazuji rozvod. Celé 2 roky covidu litá podle toho, jak, si pískají a teď je mu tohle jedno? Chápu, že kvůli němu, ale co naše dítě? Zdědí po nás jen hypotéku?

• Citovat
  • Nahlásit
3857
1.6.22 12:20

Tak to většinou bývá, že ti, co se starali, ostrouhají. Myslím, že je v pořádku a normální, že tě to vnitřně štve, i když kecat jim do toho samozřejmě nebudeš :nevim:

Příspěvek upraven 01.06.22 v 12:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4473
1.6.22 12:20

A co by mep jako rodičům říct? Dejte víc peněz nám, ať manželka nemusí do prace? To nemyslíš vážně, že ne… Rodiče si mohou dát co chtějí a komu chtějí. Je dobre, že to řeší za života, protože ty hádky potom by evidentně nebyly pěkný… chtějí svůj majetek dát vnoucatum, ne svým dětem. A jelikož jsou vnoučata ještě děti, tak to dají jejich rodičům. Oni mají víc děti tak dostanou logicky víc. Nevidím na tom nic nepsravedliveho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.22 12:21
@Liberalissima píše:
Tak to většinou bývá, že ti, co se starali, ostříhají. Myslím, že je v pořádku a normální, že tě to vnitřně štve, i když kecat jim do toho samozřejmě nebudeš :nevim:

Nebudu, ale dost do ovlivňuje vztahy a tim myslím všechny. Postoj manžela mě vyloženě štve a může být jedním z důvodů k rozvodu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.22 12:23

No, hlavne nezacinej kerovat do chlapa, to mam v primem prenosu u znamych a situaci to jen zhorsi. Chapu ze te to netesi, na druhou stranu je toto zrovna v Cechach pomerne obvykla vec, ze maji prarodice bliz k vnoucatum od dcer nez od synu, casto za to muze vztah tchyne - snacha, ale tim to nechci hazet na tebe, to je proste realita.

Taky si uvedom, ze na vnoucata co jsou dnesnimi ZS a SS skolaky meli tchanovci pravdepodobne vice sil a tam k nim treba vice prilnuli, to si taky nevynutis. Treba se v nich i vidi diky podobe, povaze…

Snazila bych se soustredit na to, co ovlivnit mohu, a to jsou majetkove pomery u tvych rodicu a pak u vas v rodine mezi muzem a ditetem, nebo do budoucna detmi. Tohle muzes citit jako krivdu, ale nic s tim nenadelas, bohuzel.

• Citovat
  • Nahlásit
16078
1.6.22 12:24
@Anonymní píše:
Nebudu, ale dost do ovlivňuje vztahy a tim myslím všechny. Postoj manžela mě vyloženě štve a může být jedním z důvodů k rozvodu.

Jako, že neslape rodičům dost na krk aby mohl dědit. No ty si dobrá zlatokopka :poblion:
Mě je třeba jedno jestli něco zdedime nebo ne. Budujeme si s manželem svůj majetek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7668
1.6.22 12:25
@Anonymní píše:

Důvod k rozvodu, že bude málo dědit, joo? Postoj že se nepůjde hádat s rodiči, sestrou..??? To by bylo lepší rozhadaná rodina? A stejně bys na tom nic nezměnila… rozhodli se takto…můžou si se svým dědictvím dělat co chtěji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
1.6.22 12:26
@Anonymní píše:
No po tom, jak se k tomu staví manžel, žádné děti spolu mít nebudeme a vážně zvazuji rozvod. Celé 2 roky covidu litá podle toho, jak, si pískají a teď je mu tohle jedno? Chápu, že kvůli němu, ale co naše dítě? Zdědí po nás jen hypotéku?

No to je tedy uvažování! :pocitac: Manžel chce nechat rozhodnutí na vůli rodičů a ty se mu za to pomstíš rozvodem? Trochu neadekvátní reakce, nemyslíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16053
1.6.22 12:26
@Anonymní píše:

Jako u nás, neboj. Velkorysej chlap, co na svoje dítě nehledí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5801
1.6.22 12:27
@Anonymní píše:

A co má jako dělat? Pohadat se s nima? Když to chtějí udělat takhle tak to tak udělají. Co zdědí vaše dítě je tak nějak na vás. A co druhá strana co zdědí od tvoji rodiny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.22 12:28
@JancaS84 píše:
Jako, že neslape rodičům dost na krk aby mohl dědit. No ty si dobrá zlatokopka :poblion:
Mě je třeba jedno jestli něco zdedime nebo ne. Budujeme si s manželem svůj majetek.

Zlatokopka? Celý covid jim platíme jídlo, léky, lepší zdravotní péči. Nepočítala jsem to, ale jsou to každý týden nákupy na 2500,–, plus veškerý servis (dovezu, odvezu). Sestra se nestará. Rozhodně zlatokopka nejsem. Jen nemám na to, abych z vlastního rozpočtu, u kterého musíme odebírat vlastnímu dítěti, dotovala důchodce, kteří ani nepodekuji. A jejich poděkování je ve formě, že naše dítě nedostane téměř nic.

• Citovat
  • Nahlásit
748
1.6.22 12:29

Určitě bych se řídila počtem svých dětí nikoli vnoučat. Zažili jsme v rodině před časem něco podobného, ale protože jsme bezdětní tak podle toho naložíme se svým majetkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat