Jak je dlouhá imunita po střevní viróze?

285
27.7.21 07:03

Jak dlouhá imunita po střevní viróze?

Dobré ráno. Měli jsme v neděli všichni doma nějakou jednodenní střevní chřipku, v tu samou dobu i dcera od sestry. Asi jsme se nakazili všichni současně. No a dnes v noci mi psala sestra, že už má taky průjem a zvrací a já ji slíbila, že dnes přijdeme aby jsme zabavili tu její malou a ona si aspoň chvíli odpočinula. Jenže teď mi vrtá v hlavě aby jsme to od ní zas nechytili. Tedy hlavně naše malá, jsem ráda že to u ní proběhlo docela v pohodě. Ale je to blbost ne? Když jsme to sami měli před dvěma dny a jsme velmi pravděpodobně ještě infekční, že by jsme to chytli znova? Co myslíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1868
27.7.21 07:23

No, ja bych tam nelezla. Tyhlety viry u kazdeho trochu zmutuji a pak je muzes chytit nakrasne znova, a to hned. Na tomto principu funguji treba virozy ve skolce, kde ti to dite prinese domu za skolni rok klidne desetkrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
27.7.21 08:24

@kalie Myslíte? Tak desetkrát do roka ale po dvou dnech? I když jsme se nakazili pravděpodobně všichni zároveň? Tak dnes tam jít nemusím, ale četla jsem, že je člověk infekční klidně i týden až 10 dní po příznacích a sestra bydlí vedle, máme společnou zahradu tak si neumím představit, že budem tak dlouho zavření doma aby jsme se nepotkali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
274
27.7.21 08:28

Já naopak myslím, že můžete jít. My jsme tuhle virózu měli asi před 14 dny, vystřídali jsme se postupně všichni během asi týdne a nikdo to neměl 2×.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
27.7.21 08:55

@Vernika15 Já si taky myslím. Nebo teda doufám. Takhle by jsme si to předávali furt dokola jak v začarovaným kruhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1868
27.7.21 09:03
@Tejami píše:
@Vernika15 Já si taky myslím. Nebo teda doufám. Takhle by jsme si to předávali furt dokola jak v začarovaným kruhu.

No vsak jo :lol:…znam tyto pripady, ale je fakt u rinitid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
1.8.21 22:21

Nevím, ale podle mě by ti pomohly probiotika, aby se udržela správná střevní mikroflora

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat