Jak dlouhá je čekací doba na operaci pleomorfního adenomu?

4
10.2.21 17:57

Jak dlouhá je čekací doba na operaci pleomorfního adenomu?

Ahojky maminky,
Prosím nemá někdo zkušenosti s touto operací? 🙏 Byl mi diagnostikován pleomorfní adenom příušnich žláz a nasli mi termín na operaci až za 4 měsíce. Zajímalo by mě jak dlouho se čeká normálně na operaci a ne za stavu Covidu😬 vždycky jsem si myslela, že nádor by se měl řešit a léčit okamžitě 🥺
Děkuji moc za odpovedi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1823
10.2.21 18:01

Nevím, co to je, ale pokud není zhoubný a neroste nějak rychle, neohrožuje tě akutně, tak 4 měsíce asi nejsou problém. Kdyby problém byly, našli by termín dřívější. Mě čeká jedna neakutni, ale už vcelku potřebná, operace a termín mi dali za měsíc a půl. Vlastně od zjištění, že je potřeba operace, do doby, než ta operace bude, uběhnou jen necelé 2 měsíce. Na mě moc rychle, ty 4 měsíce bych brala spíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 18:03

Zkusenost meho tatinka. Rakovina prostaty. Trvalo 9 mesicu nez se od spatnych vysledku krve dostal k ozarovani. Pred covidem.

• Citovat
  • Nahlásit
24581
10.2.21 18:05

Maligni ano. Tenhle je ale benigni a roste pomalu. Kdyz neni v nemocnici misto ani pro Covidy se zapalem plic, neda se proste nic delat. Moje tchyne ceka na kycel uz vic nez rok a jeste si urcite hodne dlouho pocka, uz nikam nedojde. Ale neni to akutni, tak co nadela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
10.2.21 18:23

@Midaku během půl roku mi narostl jednou tolik a teď ho mám velký 2,5 cm což není úplně malý. Dělaly mi jen UZ a z biopsie byl odebran špatný vzorek takže výsledky žádné. Pan doktor si,,myslí,, že je to tento druh, který může být zhoubný a když naroste hodně muzu mít i obrnu lícního nervu. Vše se uvidí až po operaci. Njn co nadělam budu muset počkat a nějak si to v hlavě srovnat! Onkologicky pacienti s těma zhoubnyma, to si nedovedu ani představit! A je mi jich opravdu líto! Je hrozný co se teď děje!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24581
10.2.21 18:34
@Bianca8 píše:
@Midaku během půl roku mi narostl jednou tolik a teď ho mám velký 2,5 cm což není úplně malý. Dělaly mi jen UZ a z biopsie byl odebran špatný vzorek takže výsledky žádné. Pan doktor si,,myslí,, že je to tento druh, který může být zhoubný a když naroste hodně muzu mít i obrnu lícního nervu. Vše se uvidí až po operaci. Njn co nadělam budu muset počkat a nějak si to v hlavě srovnat! Onkologicky pacienti s těma zhoubnyma, to si nedovedu ani představit! A je mi jich opravdu líto! Je hrozný co se teď děje!

Onkologicka operace se neodkladaj, kdyz to jen trochu jde. Ale co chces delat, kdyz se ti na Jipu a Aru dusi lidi a onkologicky pacient po operaci vetsinou nemuze lezet na standardu? Mmch, jak tvuj lekar bez vysledku biopsie poznal, ze tvuj nador patri mezi tech 5 %malignich pleomorfnich adenomu? A i kdyby mel nahodou pravdu, porad je to dost hodny nador, ktery neni ani moc velky, ani moc rychle neroste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
10.2.21 18:52

@mroe on si právě myslí, že je to pleomorfni adenom, ale i ten může být zhoubný i když jen v pěti procentech nebo ne? Zkonstatoval to jen z UZ vyšetření. Můj dotaz byl hlavně na tu operaci, zajímalo mě jaká je normální doba po nálezu a operací. To je fajn, že mám hodný nádor..hned jsem klidnější 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
10.2.21 19:59

@Bianca8 no jo, co naděláš, předpokládám, že kdyby to jen trochu šlo, tak operaci zbytečně neodkladaji. Ja netuším, jak je možný, ze mám termín tak rychle. Je pravda, ze to nebude nic těžkého, budu pak asi na normálním pokoji, žádné JIP nebo tak něco. Tak asi proto, kdo ví. A výraz „hodny nador“ mě pobavil, dá-li se to tak říct. Hlavně, že to není nic akutně smrtelneho, vlastně buď ráda, že máš operaci za dlouho, znamená to totiž, že to není vážné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24581
10.2.21 20:04
@Midaku píše:
@Bianca8 no jo, co naděláš, předpokládám, že kdyby to jen trochu šlo, tak operaci zbytečně neodkladaji. Ja netuším, jak je možný, ze mám termín tak rychle. Je pravda, ze to nebude nic těžkého, budu pak asi na normálním pokoji, žádné JIP nebo tak něco. Tak asi proto, kdo ví. A výraz „hodny nador“ mě pobavil, dá-li se to tak říct. Hlavně, že to není nic akutně smrtelneho, vlastně buď ráda, že máš operaci za dlouho, znamená to totiž, že to není vážné.

Proc te „hodny nador“ pobavil? Je to fakt, neni jen jeden typ, jsou kvanta ruznych druhu, ruzne povahy, ruzne agresivnich, zrovna tenhle proste nijak agresivni neni. Dokonce i nador prsu muze rust dlouha leta bez povsimnuti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
10.2.21 20:10

@mroe já vím, že existují i méně závazné typy nádorů, jen mě pobavil ten termín. Nikdy jsem neslyšela slovní spojení „hodny nador“, je to takové milé, zjemnuje to ten ošklivý fakt, že má člověk nador. Nejsem lékař, takže pokud je to nějaký oficiální termín nebo lékařská hantýrka, tak to samozřejmě nemůžu vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
10.2.21 20:11

@Midaku však já vím, že to není nic závažného a smrtelně neodkladného, jen mě ta doba celkem zaskočila. Taky čekání na výsledky nebylo úplně příjemný a vůbec ta diagnóza a boule na krku, kterou cítím. Ale už vím, že mám hodny nádor tak jsem v klidu 😃 ne, psychicky to není sranda, ale samozřejmě se nehroutim a budu normálně dal fungovat a připravovat se na operaci 😀 buď ráda, že ji máš brzy, to je super a držím palce ať vše dobře dopadne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
10.2.21 20:14

@Bianca8 díky, i já tobě držím palce, ať to dopadne, jak nejlíp může. Ja jsem zase naopak byla překvapená z toho brzkého termínu. Čekala jsem, že to bude nejdřív za půl roku, když to není akutní. Ale buď se jim tam naskytlo nějaké místo, nebo nemají co na práci nebo nevím. No aspoň to budu mít za sebou. Tak ať ti to čekání uteče a je vše ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat