Reklama

Jak dlouhé běžky pro dítě, máte zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aliik
Echt Kelišová 8249 příspěvků 07.01.17 09:19
Jak dlouhé běžky pro dítě, máte zkušenost?

Dobré ráno,

rozhodla jsem se ve slevách pořídít starší dceři běžky, letos možná zkusí, za rok a za 2 roky využije (a teď koupím za polovic než před příští zimou).
Jak dlouhé byste brali pro dítě, co na nich bude poprvé? Dceři je 7, měří 131cm a váží asi 22 kilo (takže hodně drobná lehká holčička). Za rok bude mít třeba o 5cm a 2 kila víc, za 2 roky může mít klidně 142cm a 27 kilo. Ve slevách teď mají celkem slušné botky Salomon a sety běžek Salomonek s vázáním. Podle výšky bych měla brát alespoň 150ky (někdo doporučuje dokonce 160ky), ale podle váhy se bojím, aby to vůbec prošlápla a šupinky měly šanci na kontakt se zemí, tak uvažuju o 140kách :think:

Máte někdo zkušenosti? Teoreticky jsem si přečetla hodně, zkušenost s dítětem na běžkách zatím nulová.

Díky :kytka:
Alča

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 07.01.17 09:38

@Aliik Dle vlastní zkušenosti radím řídit se váhou a nikoliv výškou, taky jsem vždycky byla vyžle a lyže dle výšky jsem neměla šanci prošlápnout a pak se na tom nedá jezdit. Dokonce i když jsem si jako dospělá šla půjčit sjezdovky, tak mi obsluha podle váhy vybrala juniorské…

Aliik
Echt Kelišová 8249 příspěvků 07.01.17 10:34

Díky. Váhu má právě jako o 20cm menší předškoláci :oops: ;) Asi nakonec opravdu koupím 140ky, pro vyžle o výšce 135-140cm by mohly stačit :think:

Lama Lama
Hvězda diskuse 47850 příspěvků 07.01.17 12:16

Děti mají běžky od tří let. Moje zkušenost první běžkování je spíš o chození než o nějaké technice. a je v postatě jedno co mají za délku - -+ 10 cm je jedno. U dětí neplatí výška + nějaké centimetry ale naopak, stejně dlouhé jako dítě, spíše o nějaký ten centák kratší. Na prošlápnutí se nehraje je to fakt pěší turistika.
Já kupuju vždy běžky z druhé ruky. Za co koupim, za to prodam, náklady v podstatě jen na poštovném
Ted má sedmileták 125 cm, 23 kg 120cm běžky. Začíná už se krapet odrážet a běhat, ale ťapání stále převažuje

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama