Jak dlouhé pracovní zkušenosti psát do CV?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
530
14.5.22 17:54

Jak dlouhé pracovní zkušenosti psát do CV?

Dobrý den,

jak dlouhé pracovní zkušenosti je vhodné psát do životopisu? Myslím tím, jak dlouho musí být člověk v daném zaměstnání, aby to mohl do životopisu uvést? Předpokládám, že když bych byla někde třeba týden, tak to si do životopisu asi nenapíšu. Nebo taky?? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8109
14.5.22 18:34

Uvedl bych všechny, ve kterýchs přežila zkušebku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1585
14.5.22 18:59

@Ronnie123 ty práce by na sebe měly navazovat v rámci časové osy, abys tam neměla třeba roční okno. Ale práci kratší než půl roku bych asi neuváděla, pokud jsi v ní nezískala nějaké významné pracovní zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
530
14.5.22 19:05
@Thomassss píše:
@Ronnie123 ty práce by na sebe měly navazovat v rámci časové osy, abys tam neměla třeba roční okno. Ale práci kratší než půl roku bych asi neuváděla, pokud jsi v ní nezískala nějaké významné pracovní zkušenosti.

A když nenavazují? :nevim: Třeba absolventi to nemají úplně jednoduché. Nějaké mezery u mě zatím nikdo nehledal ani nekomentoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1585
14.5.22 19:07

@Ronnie123 no tak pokud jsi po škole, tak tam uveď všechny významné brigády bez ohledu na jejich délku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
14.5.22 23:03

Tak záleží, jako absolvent jsem psala i dvou měsíční stáže. :D Plus teda záleží, jak to souvisí s oborem, kam se hlásíš, to bych kolikrát psala i týdenní kurzy - pokud by se vešly na tu A4…

Takže obecně: když nemáš tu A4 čím naplnit, tak cokoli se hodí, jakmile už ale toho je víc, je třeba vybírat jen to nejrelevantnější. :)

A doplnění pro studenty a absolventy: Mezery nevadí, nikoho nepřekvapí - bere se to tak, že zrovna bylo studijně náročnější období (práce na klauzurách, psaní diplomky, příprava na státnice, jazykové kurzy, blbý rozvrh :mrgreen:), což je pochopitelné. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
777
14.5.22 23:48

Já bych doplnila - uvést jednak pozice, které můžou být zajímavé, jednak i ty, kde získáš případně pozitivní reference.
Pořád se může stát, že se potenciální zaměstnavatel bude chtít u předchozich zaměstnavatelů poptat..
Já třeba čistím vše pod 6 měsíců, občas se personalisti rádi stouraji v minulosti a řeší každou pozici včetně důvodu odchodu. Pokud odcházím do 6 měsíců, bylo to evidentně velký špatný a nemá smysl na to upozorňovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat