Jak dlouho a často má spát a co pootevřená očička??

2221
18.10.05 18:24

Jak dlouho a často má spát a co pootevřená očička??

Ahoj
Našemu malému jsou čtyři měsíce a spinká kolem 10 hodin za celý den a noc, je to zdravé?? a ještě mám jeden problém, spinká mi s pootevřenýma očkama, na radu jsem se ho pokoušela obracet na bok - ale to moc nezabralo, spíš se malý probudil nebo nechal očička pootevřené. Já sama spíš s pootevřenýma očima a někdy s otevřenýma a trpím na migrény. Nerada bych, aby malý měl něco takového… Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1468
18.10.05 19:11

Ahoj.

Zřejmě máš nespavé miminko, ale můžu tě ujistit, že znám několik takových dětí. Také máš Radimek mezi ně patří. Už od 4 měsíců spal pouze v noci a jedenkrát denně po obědě. V kočáře venku usnul výjimečně - tak na 20 - 30 minut. Po obědě spí někdy hodinu , někdy déle. To ale musí být velmi utahaný. Občas jen leží a odpočívá.
Pokud spí těch 10 hodin celkem tvrdě a nepřerušovaně, asi mu to stačí. Hlavně ať spí v noci. Možná, že až se začne otáčet, sedat, lozit - prostě bude aktivnější, bude potřebovat spát více.
S očičky ti neporadím. Radimek je mívá zavřené.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
18.10.05 19:37

Ahoj, cituju z tabulky: delka spanku u 4m ditete :arrow: 9-12h v noci+2× 2-3h pres den. No kdyz ti spinka 10h za 24h a nema u toho problemy (ze by treba nemoh spat kvuli nejakemu boleni atd.)tak si myslim ze to nezdrave neni. Ty oci asi problem nejsou ale jestli to nejak souvisi s migrenou opravdu netusim. Jinak moje mladsi ve 4m spala v noci 10h, a pres den dohromady max. 2h. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.10.05 08:18

Ahoj,
meli jsme presne to same – od 4 mesicu se zacal strasne casto budit v noci, 10 hodin urcite nenaspal, a pres den spal max. 2× pul hodiny. Kolem 10. mesice se to z niceho nic zlomilo, zacal spat v noci bez buzeni a ve dne 2× po hodine az dvou. Takze nadeje na lepsi spani tu je! :) A ocka ma ve spanku taky casto pootevrena, myslim, ze je to dost caste…
Niki a Simon (2 1/2r.)

• Nahlásit
  • Citovat
2221
19.10.05 11:04
Anonymní píše:
Ahoj,
meli jsme presne to same – od 4 mesicu se zacal strasne casto budit v noci, 10 hodin urcite nenaspal, a pres den spal max. 2× pul hodiny. Kolem 10. mesice se to z niceho nic zlomilo, zacal spat v noci bez buzeni a ve dne 2× po hodine az dvou. Takze nadeje na lepsi spani tu je! :) A ocka ma ve spanku taky casto pootevrena, myslim, ze je to dost caste…
Niki a Simon (2 1/2r.)

Ahoj..
No nám malý spí takhle už od narození, on je hrozně aktivní - on narození se přetáčí na boky, pořád sebou mus šít a spinkat nebude. Taky si říkám, že se to urovná. Asi to má po mě, já když jsem byla malá tak jsem taky moc nespala, ale bohužel mi to vydrželo doteď.

Oluška a Martínek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
19.10.05 11:24

Ahoj,

náš malý byl a je taky takhle nespavé dítě - prostě ten spánek asi nepotřebuje, kdyby chtěl spát, tak spí… Někde jsem četla, že nespavé děti jsou „chytřejší“, protože jsou schopné vnímat víc podnětů…

Jinak - občas se stane, že spí s otevřenýma nebo pootevřenýma očkama - zkoušela jsem mu je přejet zlehka dlaní, chvilku podržet, až zůstala zavřená… Ale je to výjimečné, tak se raději zkus zeptat pediatra…

Tak hlavně ať prospíváte!

Haki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
509
19.10.05 11:36

Ahoj,
jestli je malý jinak v pohodě, určitě bych si nelámala hlavu. Zřejmě mu těch 10 hodin stačí, jinak by spal víc. Každé dítě je jiné a žádné nespí podle tabulek. A s těmi pootevřenými očičky - můj starší syn spal s pootevřenými očičky od narození a spí tak občas dodnes (je mu 12 let) a migrénu nemá a ani jiné problémy, kromě nastupující puberty, ale to s tím nesouvisí :lol: :lol: . Pro klid v duši se zeptej pediatra, ale myslím, že tě uklidní, že je vše v pořádku.

Držím palečky

Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2221
19.10.05 16:10

Samozřejmě, že se zeptám.. Snažila jsem se mu je i zavírat, jenže to na něj nefunguje, protože je za chvilku otevře.
Jinak malý je spokojený a usměvavý. S váhou jdeme, sice pomalu, nahoru. Někdy je nevrlý, protože nemůže zabrat a je unavený. Zkouším všechno, říkám pohádky, hladím, tulím, zpívám a uklidňuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
19.10.05 20:30

Ahojky, nase mala spinka od narozeni jak se ji zachce:) Byly dny, kdy naspala za 24hodin jen 7h a dny kdy to bylo az 14h. Ted je to uplne stejne jak u vas. A ocka - tak po te co se narodila mela (my tomu rikame „švindl oko“) oci pootevrene, vyjimka byla, az kdyz poradne zabere, tak je zavre. A kdyz ne, posimram ji kolem oboci, to taky zabere. Jinak s tou migrenou ti neporadim, ja ji nemivam, ale obcas se pristihnu taky spici se svindl okem :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
19.10.05 23:04

Ahoj, naše Julka je taky pěkný nespavec. Přes den je hodně aktivní. Teď se nám to ustálilo - přes den téměř nespí, výjimkou je kočárek, tam zasekne, ale pokud se nejede, je vzhůru, teď v chladnějších dnech spí v kočárku lépe - asi je to tím vzduchem, pak usíná až tak kolem 9 až 10 večer, o půlnoci je krmení a pak spí až tak do 5 (v lepším případě 6), nakrmí se a pak (pokud to dobře jde) spí do tak do 9 (není to ale vždy pravidlo). Očka mívá také někdy pootevřená, ale stačí, abych jí přes ně jemně přejela prsty a jsou zavřená. Neřeším to, asi to není u malých dětí neobvyklé.
Možná se spaní časem zlepší, teď to neřeším, nemělo by to cenu. Asi jí to co naspí stačí, má zřejmě dost energie - narozdíl někdy ode mě :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama