Jak dlouho a jak často kojit?

65
7.7.20 20:43

Jak dlouho a jak často kojit?

Ahoj, chtěla bych poradit. Od porodu mám problémy s kojením. Dokrmovala jsem, odsávala a pořád vážila. Teď jsem to riskla a už 5 dní zkouším jen kojit, abych se rozkojila. Ale syn si někdy řekne po 2,5-3h a někdy právě vůbec, hlavně v noci, ale dneska i přes den. Pokud vůbec, tak se snažím kojit po 3h a v noci po 3,5-4h. Ale musím ho budit. Ale někdy pak kojím i hodinu. Když se snažím vyndat prso, tak začne najednou sát. Takže vůbec nevím, jestli dodržovat nějaký intervaly nebo počkat až si řekne? Aby to nebylo ale třeba po 5h. Ještě jsem zapomněla říct, že syn se narodil malý 2300g. Tak mám trochu strach ho nechat tam dlouho. A taky nevím, jestli ho nechat i tu hodinu nebo i víc, dokud saje, i když to není takový to intenzivní sání nebo to ukončit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

141
7.7.20 20:47

A kolik je malému?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4368
7.7.20 20:48

Já jsem vždycky supla hned prso jak se malý vzbudil, pokud nějak začal knourat tak taky, prostě jsem to zkoušela. A přibral ti něco za těch 5 dní? Pokud ho máš hodinu u prsa, tak to si spíš jen dudla, ale přes den bych ho klidně nechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1875
7.7.20 20:49

Rika se kojit “na pozadani”, toho bych se drzela, ale jelikoz je syn fakt maly, aspon pres den bych kontrolovala interval tech cca 3 hodin. Myslim ze v porodnici rikali kojit aspon 6× denne, v noci se da interval prodlouzit, ve dne zas zkratit, aby to celkove odpovidalo. Kdyby pil moc/prepijel se, poznala bys ze by hodne ublinkaval. Jinak na zvyseni tvorby mleka pomuze kontakt telo na telo s miminkem a z bylin benedikt a piskavice, ale musi se presne davkovani, s tim nejlepe poradi LP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14792
7.7.20 21:02

Taky jsme měli maličkou. V noci klidně spala i 5 hodin. Podle LP v nemocnici, pokud přibírá, tak nechat spát. Přes den jsem to taky moc neřešila, někdy si řekla po dvou, jindy po 4 hodinách.

No a s tím sáním. Zkusila bych kontaktovat laktační, aby mrkla na techniku kojení. A nebo to může být tím, že chce být blízko tebe.

Zkusila bych jet na požádání a po týdnu převážit a uvidíš. Obecně, čím míň se tím nervuješ, tím líp to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22099
7.7.20 21:03

Souhlas s vyse uvedenym. K tomu bych dodala, ze bych ho radeji nekojila hodinu, ale tech 15 -20 minut, ale klidne i casteji. Ja mam zrouta, ktery pres noc spi, takze jsme to dohaneli rano, ze si dal treba 3× po 2 hodinach a pak uz normalne po 3. Prvniho jsem mela lenocha, nechavala jsem ho spat. Pribiral normalne, ale me se postupne zastavila laktace :roll:

Normalne ho vytahni, lehni si s nim a nabidni mu, ňuňat se muzete potom. Drzim palce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
7.7.20 21:29

Malýmu je 7 týdnů, neublinkává. Spíš jde o to, že od začátku u kojení usínal. Pískavici a benedikt beru:grinning: Taky se bojím, aby se mi nezastavila laktace, když nebudu tak často kojit. Ale nevím, jak na to. Všude čtu, jak to mají maminky pravidelně, třeba po 2 nebo 3h. Já mám každý den úplně jinej a už jsem z toho zmatená. V noci spím po každý jinak. Ustálí se to nějak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14792
7.7.20 21:53
@Lucek35 píše:
Malýmu je 7 týdnů, neublinkává. Spíš jde o to, že od začátku u kojení usínal. Pískavici a benedikt beru:grinning: Taky se bojím, aby se mi nezastavila laktace, když nebudu tak často kojit. Ale nevím, jak na to. Všude čtu, jak to mají maminky pravidelně, třeba po 2 nebo 3h. Já mám každý den úplně jinej a už jsem z toho zmatená. V noci spím po každý jinak. Ustálí se to nějak?

Neboj, ty taky pokaždé nejíš ve stejnou dobu a stejnou dávku. Taky záleží na počasí. Když bude tepleji, tak třeba bude častěji, ale méně pít. A fakt nic takového jako pravidelnost není. Nám říkali cca 6-8 kojení, 6-8 počůraných plen a přírůstky na váze.
V noci bych spala, pokud ti přibírá a sám spí.

A neboj, laktace se zase tak rychle nezastaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14792
7.7.20 21:54
@P4ja píše:
Neboj, ty taky pokaždé nejíš ve stejnou dobu a stejnou dávku. Taky záleží na počasí. Když bude tepleji, tak třeba bude častěji, ale méně pít. A fakt nic takového jako pravidelnost není. Nám říkali cca 6-8 kojení, 6-8 počůraných plen a přírůstky na váze.
V noci bych spala, pokud ti přibírá a sám spí.A neboj, laktace se zase tak rychle nezastaví. Pokud máš poct, že ano. Pak bych v noci třeba trochu odstříkala, ale jen do úlevy.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
810
7.7.20 22:46

Ja v noci nebudim, pres den 2-3h, ale kdyz joo pobrekava, dam i driv, proste dle potreby… za me nevazit, po tydnu zkontrolovat, zda maly pribral je ideal… kazdy den jiny, to mame tez :lol: nekdy spi, nekdy ne, nekdy je vedro a chce casteji, jindy zas prdiky a jindy je jak slunicko a spinkaaa dlouho :palec: jo a u kojeni ja urcite,,popohanela,,, resp. se snazim aby nespal, ale cucal - bradicku prstem poklepavat, lochtat na nozce, ja i hnu s prsem, coz maly zaznamena a zase vcucne a saje, proste cokoliv co zabere, aby dite jen zbytecne neozuzlavalo, ale opravdu pilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
8.7.20 04:00

Už se mi ale taky stalo, že jsem kojení po 3/4 nebo skoro hodině ukončila a syn pak plakal:disappointed_relieved:. Takže asi jsem nakojila málo, že? A jak to pak děláte s koupání? V porodnici říkali vykoupat a pak nakojit. Ale když syn třeba brečí? Tak nejdříve kojíte a pak koupete? A koupete cca ve stejnou dobu? Já jsem chtěla zavést nějaký režim, ale když každý den kojím jinak, tak mi vychází koupání taky úplně jinak, jednou v 6h a pak zase třeba v 8h:fearful:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
810
8.7.20 05:54

Deti placou, po hodine te tak max ozuzlaval a uz davno nepil. takze jsi mu sebrala hracku a to se mu nelibilo. jak uz holky psaly, koj kratsi dobu a treba casteji, jinak ti bradavky pekne odejdou… a koupani je jedno kdy, se 7t stejne mit rezim nebudes, takze kdyz ti to bude vyhovovat koupej treba rano, kdyz se to malymu bude libit, navic neni potreba kazdy den ( ve vedrech teda jo ).. a na poucky z nemocnice se vykasli a zapoj selsky rozum - ty kdyz se najis tak taky nejdes cvicit, stejne je to s mimcem ( po nakojeni ma plny bricho a koupani/polozeni na bricho atd je tedy vhodne az po chvilce co stravi ) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13003
8.7.20 06:22

@Lucek35 kdyz je takhle droboucky a je mu teprve 7 tydnu, asi bychkojila častěji nez na požádání :think:
Kolik přibývá tydne? Kolik plen pocura?

S rezimeme neni pravda, mam dve deti, obe meli rezim od miminka a fungovalo to.
Spani a koupání ve stejny cas. Miminko vedelo, ze po koupani bude masaz, prso, pohadka a spinkani.
Nikdy jsem pak nemela problem s nespavosti a vedela jsem, kdy bude spat pres den.
Samozrejme postupně s mene spankem pres den jsme doladovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14792
8.7.20 07:46
@Lucek35 píše:
Už se mi ale taky stalo, že jsem kojení po 3/4 nebo skoro hodině ukončila a syn pak plakal:disappointed_relieved:. Takže asi jsem nakojila málo, že? A jak to pak děláte s koupání? V porodnici říkali vykoupat a pak nakojit. Ale když syn třeba brečí? Tak nejdříve kojíte a pak koupete? A koupete cca ve stejnou dobu? Já jsem chtěla zavést nějaký režim, ale když každý den kojím jinak, tak mi vychází koupání taky úplně jinak, jednou v 6h a pak zase třeba v 8h:fearful:

No, třeba s tím režimem. My ho měli a malá si zvykla. Tedy alespoň večer. Koupali jsme kolem sedmé, a pak se šlo spát. Když jsem kojila třeba v 6, tak jsem koupání o chvilku posunula, abychom nekoupali s plným břichem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
8.7.20 13:15

Dneska třeba přibral 30g. Ale nevím, na kolik těm váhám věřit. Takže radíte spíše kojit podle potřeby? Fakt se ale i bojím, abych neztratila mlíko. Byl to docela boj, musela jsem i odsávat, přikrmovat. Nerada bych se k tomu vrátila :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama