Jak dlouho boli zub po extrakci?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.10.21 16:04

Jak dlouho boli zub po extrakci?

Ahoj, Mam treti den po extrakci dolni sestky a vubec to neprestava bolet, neni to pulzujici bolest, proste to boli a bez analgetik se neobejdu. Navic to I tez oteklo…cetla jsem, ze po extrakci to muze bolet I o otect, ale obavam se, aby to nebyl zanet…krevni srazenina se mi tam udelala a nyni je potazena bilozlutym povlakem …tak nevim jestli se vypravit k zubari pred vikendem nebo tomu dat cas po vikendu …ibalgin docela zabere a muzu normalne fungovat, bez nej to nejde…atb jsem nedostala…mate nekdo zkusenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9425
21.10.21 16:12
@Anonymní píše:
Ahoj, Mam treti den po extrakci dolni sestky a vubec to neprestava bolet, neni to pulzujici bolest, proste to boli a bez analgetik se neobejdu. Navic to I tez oteklo…cetla jsem, ze po extrakci to muze bolet I o otect, ale obavam se, aby to nebyl zanet…krevni srazenina se mi tam udelala a nyni je potazena bilozlutym povlakem …tak nevim jestli se vypravit k zubari pred vikendem nebo tomu dat cas po vikendu …ibalgin docela zabere a muzu normalne fungovat, bez nej to nejde…atb jsem nedostala…mate nekdo zkusenost?

To co popisuješ mi přijde normální - jestli nemáš teplotu či se bolest nezhoršuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
21.10.21 16:18
@Anonymní píše:

Skoro bych se vypravila, at mas na vikend klid…třeba je nemusíš začít hned brát, ale at mas jistotu kdyby ti najednou vylitla horečka… manželovi rvali pětku nebo sestku, ted nevím, pak mu dělali 2× implantát, a bolelo ho to hodně, jednu stranu měl i dost dlouho oteklou, ale povlak neměl. ATB dostal rovnou s implantáty, preventivně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1786
21.10.21 16:23

Ja mela cca rok zpatky a me to teda nebolelo, ale asi proto, ze ten zub uz byl fakt v haji.. takze jsem to ani nijak neledovala nic, zadny prasky na bolest apod, jen jsem to lehoulilince vyplachovala ustni vodou, spis povalet nez klasika a dobry.. za ani ne tyden jsem uz jedla i normalne a zub byl zahojeny do mesice.
Mozna bych preci jen litla na zubni at Te zkontroluji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11358
21.10.21 16:55

Šla bych na kontrolu. Vloni jsem absolvovala trhání 2 sedmiček a druhý den jsem o tom nevěděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5025
21.10.21 17:00

Tyjo, za poslední rok mi trhali 4 zuby a nebolelo to nikdy… A kdysi i operativně z dásní a krom otoku taky dobry. Vzdycky si vezmu analgetikum hned po extrakci a pak ještě jednou po doporučené době, takhle mi to doporučili a funguje to. Ale když uz to boli, hůř se to potlacuje. Naposledy jsem mela v díře po zubu ještě kousek kosti, tak jsem tam jeďte musela, ale i tak dobry. Pokud mas pocit, ze to nejde vydrzet, tak bez :nevim: max. budes trošku za bebicko, no a vo. Kazdej to snáší jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 17:02

Tak se tam asi vypravim, uvidím přes noc (uprimne se mi to moc nehodi, nemam hlidani a zubar je 50 km daleko)…trhany tedy byl zub pro zanet, ktery tam byl, tak me pak až došlo doma, ze jsem nedostala žádné atb …jinak když mi trhali osmičky, tak jsem už o nich druhy den nevěděla …fakt nevim co s tím :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2158
21.10.21 17:08

Mne trhali spodni moudraky minuly rok. Zadne komplikace jsem pri zakroku nemela a 14 dni jsem nemohla ani otevrit pusu a poradne se najist(diky bohu, ze jsem si je nenechala vytrhnout najednou). Po mesici uz to bylo dobry. Jsem rada, ze uz mam vsechny venku a nemusim trpet znovu. Zajimavy je, ze pri trhani hornich jsem problem nemela a druhy den jsem si v klidku odletela lyzovat a snist jsem tam mohla uplne vsechno :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
21.10.21 17:20
@Anonymní píše:
Tak se tam asi vypravim, uvidím přes noc (uprimne se mi to moc nehodi, nemam hlidani a zubar je 50 km daleko)…trhany tedy byl zub pro zanet, ktery tam byl, tak me pak až došlo doma, ze jsem nedostala žádné atb …jinak když mi trhali osmičky, tak jsem už o nich druhy den nevěděla …fakt nevim co s tím :nevim:

Tak jeste jedine, pokud mas bliz PL a je vstricny, jestli by Ti ATB nenapsal preventivne on/ona. Ja toto nemusim, aby si clovek jen tak sam sobe ordinoval atb, ale u Tebe bych to na zanet tipovala a kdyz mas zubare takhle daleko, mozna by to pomohlo… nebo zubni pohotovost nekde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9297
21.10.21 17:46

Já jsem po vytrhnutí stoličky brala prášek na bolest tak týden. Řekli mi, že i 14 dní je bolest normální. Teď jsem čtvrtý den po implantátu, tvář mám oteklou, stále to dost bolí. Ale myslím si, že to chce jen čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 18:13

@Paoloska si prave říkám jestli to třeba není ještě v pohodě, a zbytečně nejancim

• Citovat
  • Nahlásit
9297
21.10.21 18:37
@Anonymní píše:
@Paoloska si prave říkám jestli to třeba není ještě v pohodě, a zbytečně nejancim

Tak je to zákrok.. :nevim: Někdo má hojení delší. Ale dojet tam určitě můžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
866
21.10.21 18:42

Mojemu trhali zub a nekecám, MĚSÍC ho to pobolivalo..? Zubařka ho zkontroloval, nic tam neměl.. Prý se to může stát :nevim: já takový problém ale nikdy neměla a to jsem si sakra zažila se zubama :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1537
21.10.21 18:43

Loni trhaná osmička.. pět dní jsem se ládovala léky proti bolesti. Bez nich se to nedalo. Pak už jsem se snažila bolest vydržet bez nich. Takže bych tomu ještě dala chvilku čas. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6501
21.10.21 19:14

Mne pred x lety trhali vsechny osmicky najednou a myslim, ze me to bolelo asi 2 dny :think: ale nijak znicujici bolest to nebyla, stacil Ibalgin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat