Jak dlouho budu krvácet/špinit po kyretáži

1545
24.6.21 09:38

Jak dlouho budu krvácet/špinit po kyretáži

Ahoj holky,
14/6 jsem podstoupila hysteroskopii a kyretáž z důvodu vysoké děložní sliznice a dlouhodobého krvácení.
Sestra při propouštění mi říkala, že budu cca 7 dní nejdřív lehce světle krvácet a pak se to bude zbarvovat do hněda a tmava a bude to špinění a pak to přestane.
Krvácela jsem asi dva dny, pak jsem špinila, pak pár dní nic a dneska ráno mám zas na vložce světlou krev.
Nevím, zda je to normální, že jsem 10 dní po zákroku a furt to neustalo?
Bolesti ani horečku apod. nemám.
Jsem teď na chalupě 200km od domova, tak nechci zbytečně někde shánět pohotovost apod. :zed:
Díky za zkušenosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
696
24.6.21 15:50

Nejsem doktor, ale z mé aktuální zkušenosti myslím, že je to normální. Krev může odcházet nepravidelně, já mám po revizi a týden jsem špinila, potom se to „zaseklo“, v nemocnici mi píchli injekci, aby odešel zbytek (mimochodem říkali, že mi to ani píchat nemuseli, že by to odešlo samo, ale mám přepečlivou doktorku), takže to jsem potom jednorázově zakrvácela. Teď dva dny nic, takže už jsem vysadila i vložky a dneska večer pode mnou loužička na prostěradle. :roll: Dneska jsem taky 10 dnů po zákroku. A výsledky z nemocnice byly ok - žádný zánět ani infekce tam není, utz taky v pohodě. Doktorka mi vysvětlila, že je to tím, jak se čípek už uzavře, tak to chvíli trvá, než se krev dostane ven, i když jsou tam ještě zbytky. Má se to řešit až kdyby jsi krvácela dýl jak 2 týdny nebo najednou nějak silně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1545
25.6.21 14:07

@Anett.taa Diky, je fakt, ze to nejvic jde ven treba po velke potrebe, takze to zni logicky, ze ten cipek se zavrel a odchazi to postupne.
Pockam si do pristiho tydne a pak si kdyz tak zavolam na gyndu na kontrolu radsi..
Je to des, takovehle starosti.
Jinak histologie je taky v poradku pry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3095
27.6.21 07:29

@Kacatko1986 jsem porodní bába a ženy po kyretáži vidím denně. Špinit, krvácet můžeš celé „šestinedělí“ po výkonu, zpravidla 4-6 týdnů.
Po tuto dobu bys měla dodržet i hygienický režim, pouze sprcha, žádné tampony, bez sexu. Máš otevřené děložní hrdlo, tak neriskuj zánět.
Takže to, že zakrvacis je normální. Je to ještě chvíli po výkonu 🙂
Co je špatně: masivní krvácení, třeba i s koaguly, kdy během chvíle prokrvacis velkou vložku durch (ne slipovku) a neustává to. Jednoduše řečeno „liješ“.
Více o gynde a porodnictví i na mém Instagramu 😘
https://www.instagram.com/…_asistentka/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1545
27.6.21 14:43

@fragollinna Diky za info, to co popisujes jako spatne, to nemam.
Jen lehce spinim svetle cervenou krvi, obcas hnede. Dneska cely den nic a ted zas lehke spineni.
Hygienu jinak dodrzuji, to mi tam rekli, ze je to jako v sestinedeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
27.6.21 15:18
@Kacatko1986 píše:
@Anett.taa Diky, je fakt, ze to nejvic jde ven treba po velke potrebe, takze to zni logicky, ze ten cipek se zavrel a odchazi to postupne.
Pockam si do pristiho tydne a pak si kdyz tak zavolam na gyndu na kontrolu radsi..
Je to des, takovehle starosti.
Jinak histologie je taky v poradku pry.

No tak já dneska opět musela měnit prostěradlo. (Po dvou dnech pauzy opět špinění. Zítra to bude dva týdny od zákroku. Je to fakt otravné. :roll:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3095
27.6.21 15:50

@Kacatko1986 to co popisuješ je úplně normální, no stress :-) Přejde to a opravdu to může trvat až 6 týdnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1545
4.7.21 21:58

Tak jsem mela par dni pokoj a vcera rano jsem se vzbudila a regulerne mi prijde jak kdybych dostala menstruaci (ale tu jsem nemela od 5/1, protoze 5/1 jsem zacla krvacet a stridave to bylo spineni, stridave krvaceni az do 14/6, proto jsem byla taky na hysteroskopii a kyretazi).
Neni to brzy, kdyz jsem tu kyretaz mela 14/6?
Mam i jemne krece v podbrisku…
Uz me to stve, ve stredu si radsi asi zavolam na gyndu.
Protoze jsem 2/7 byla na kontrole u Apolinare, kde mi to delali, histologie v poradku, jen hyperplasticke endometrium bez atypii, navrhl mi jako lecebnou variantu Mirenu (nemohu vsechny hormony apod kvuli tromboze a Mirena je i dle me cevni doktorky takovy kompromis).
A kdyz jsem mu rikala, ze stale trochu krvacim, tak se divil, ze uz bych asi nemela, ale tak at chvili pockam..
No a ted toto..
Ach jo proste :zed:
jsem si myslela, ze aspon po te kyretazi budu mit s krvacenim chvili pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat