Jak dlouho čekat, jestli se dítě nají (BLW)

216
12.4.21 21:13

Jak dlouho čekat, jestli se dítě nají (BLW)

Ahoj holky,
praktikuji s dvouletým dítkem BLW, teda jako ne oficiálně, ale v poslední době nám vyhovuje dát mu jídlo na talířek a on prostě tak nějak sám jí, mám pocit, že je to fajn, vezme si co chce a kolik chce a on není moc vybíravý, baští všechno a pěkně. Tak mi to přijde docela podobné, jako BLW, ale do podrobna jsem se tím nezaobírala :D

Nicméně k dotazu, kdy je dobré už mu talíř vzít, mám to nechat před nim třeba půl hodiny, hodinu, nebo prostě, když už vidím, že delší dobu nejí, tak mu to vzít? Nechci abych ho nějak ošidila, na druhou stranu si říkám, že dokud má hlad, tak prostě jí v kuse a pak už asi hlad mít přestane, když už ho to přestane zajímat. Někdy sní rychle všechno a někdy se v tom rejpe, tak mám mu to pak vzít? Nebo nechat? :D Dvouletý už by asi uměl nějak vyjádřit že ještě chce, nebo že mu porce nestačila, je to tak? Není problém mu to nechat na ujídání, ale zas mi přijde, že by bylo fajn, aby se naučil jist v “rozumném” čase…

Ještě nemluví a k jídlu obecně se kromě “mňam” moc nevyjadřuje, tak jsem v tomto směru trochu odkázaná na vlastní intuici :D

Omlouvám se za možná hloupý dotaz a děkuji za reakce a zkušenosti :) A obecně budu rada za zkušenosti s tou BLW metodou, docela mě to zaujalo a třeba u dalšího dítka, kdyby náhodou bylo, bych to mohla praktikovat od dřívějšího věku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23832
12.4.21 21:28

A je problem se tou intuici ridit dal? Je potreba mit na vsechno navod nebo tabulku? Kazde dite je jine a zadna „metoda“ nejde napasovat na vsechny deti. Mne byly metody sumak a deti vypadaji docela spokojene. Jedno dite by mi jeste dneska strcilo skoro vsechnu zeleninu a ovoce kamsi, bez ohledu na to, jakou formou a metodou mu ho naserviruju…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4250
12.4.21 21:35

Podle psychologa Studničky se má nechat před dítětem „bufet“ permanentně. Samo ví kdy má hald. U nás hlavní jídlo je na stole a bokem má jablíčka atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
12.4.21 21:40

@Leviatan děkuji za reakci, tak je pravda, ze mu na ten talíř něco krájím pořád, takže může také kdykoliv zobat :D A ten hlavní chod mu bereš po jak dlouhé době, nebo také necháváš? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4250
12.4.21 21:57

@Gabiiinka když už nechce tak ho dám dolů. Když to nedojí tak dám do ledničky a dojí táta tak asi než to vychladne a nevšímá si toho? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
12.4.21 22:01

Když začnr dělat blbosti - rozpátlávat jídlo po stole nebo po sobe, hazet ho psovi,… tak ji talir seberu. Jinak dostava snidani, svacinu, obed, svacinu, veceri, mliko. Kdyby mela porad neco k dispozici, nesni obed.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
12.4.21 22:06

Všem děkuji za reakce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu