Jak dlouho cvičit vojtovku?

14.7.19 21:05

Jak dlouho cvičit vojtovku?

Ahoj holky, mám s předčasně narozeným synem cvičit Vojtovku. Nar. 29+6. Cvičíme cvik, který cvičili všechna miminka na neonatologii, teď jen změna, že má mít hlavičku směrem k ramínku a mačkám bod 1 cm od prsou. Máme cvičit 4× po dobu 10 minut, 5× na každou stranu, bod držet minutu, syn má zvedat nožičky nahoru a roztahovat prstíky na ručičkách. Hrozně u toho vyvádí a zdá se mi 10 minut dost… Jak dlouho cvičíte? Bojím se, že si ještě vyřveme kýlu… Táhne ho to k pravé straně, snažím se ho tedy natáčet spíše vlevo… Jsem že cvičení zoufalá a nejraději bych zkusila něco jiného, ale co? Zatím poctivě cvičíme, ale jsem nešťastná, když ho vidím… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
240
14.7.19 21:14

My taky cvicili, ale naštěstí jen chvíli. Na tu kylu jsem se taky prala a bylo mi řečeno, ze pokud cvičím na tvrdé podlozce, tak tam riziko nehrozí. Jinak se zkuste podívat na jiné metody, např. Dornova metoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920

Je Vojtovka nutna? Predstava, ze takhle drtim dite nekolikrat za den a skonci to tak, ze me uvidi a zacne rvat me desi… co by se stalo, kdyby jste takto necvicili? V tehle situaci nejsem tak nemuzu hodnotit, ale asi bych zauvazovala nad vahou toho, co dite ziska a co ztrati a verila bych sve intuici (u nikoho jineho nez u tebe zastani nema)… pokud to ovsem neni nutne zlo, bez ktereho by byl dopad na dite spatny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Doporucuji se na facebooku zapojit do skupiny „vojtova metoda“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31229
14.7.19 21:15

Cvičte podle doporučení rehabilitační sestry. I Vojtovka se upravuje každému dítěti na míru, hlavně sestava cviků a intenzita cvičení. Můžete vyzkoušet Bobath koncept.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
14.7.19 21:16
@oligenerallogin píše:
Doporucuji se na facebooku zapojit do skupiny „vojtova metoda“.
:palec: :palec: :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31229
14.7.19 21:19

@Yopii Tak toto bych si troufla napsat u zdravého dítěte narozeneho v termínu, které treba jen staví mosty a Vojtovka mu byla napsaná spíš preventivně 8o Z tohoto duvodu cvicila 3 měsíce moje dcera a taky jsme to flakaly, právě proto, že to bylo preventivně. Ale Vojtova metoda má svůj význam, účel. Rozhodně bych to nepsala nikomu, kdo ma dítě narozene o více než dva měsíce dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.7.19 21:27

@Yopii 40 minut každý den ryčí- cvičí. Hrůza. Cvičí protože se narodil o 10 týdnů dříve a tyto děti prý musí cvičit… Jsem zoufalá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
14.7.19 21:28

@Jana206 psala jsem at zhodnoti pro a proti, otazku co by se stalo kdyby necvicili ( to opravdu nevim a podle me je to dulezite at se clovek rozhodne ) atd. At si to zhodnoti sama :nevim: opravdu to nebylo mysleno proti tomuto cviceni :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.7.19 21:29

@fly.zuzka Díky, dám mu tedy jen zavinovačku na přebalovák a žádná postel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
14.7.19 21:32
@evina bublina píše:
@Yopii 40 minut každý den ryčí- cvičí. Hrůza. Cvičí protože se narodil o 10 týdnů dříve a tyto děti prý musí cvičit… Jsem zoufalá…

Co by se stalo, kdyby jste necvicili? Urcite existuji i jine metody, nedoporucil pediatr i jinou moznost (kraniosakralni terapie atd.) Jak dukladne te “proskolili”? Jinak se podivej na ten fb, co tady byl zminen, treba je to tim, kdo rehabilitoval :nevim: nebo Vam to proste nesedi a i ty k tomu mas nechut a to je pak na houby… kolik je miminku?
Edit:doplneni

Příspěvek upraven 14.07.19 v 21:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19693
14.7.19 21:39
@evina bublina píše:

tobě na rehabilitaci neřekli že se má cvičit na tvrdé podložce a né na posteli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
14.7.19 21:39
@evina bublina píše:

My cvicili na stole na karimatce. Na posteli určitě necvicte. rehabilitační sestra mi právě říkala, ze kylu z důvodu cvičení zažila jen jednou a to právě z důvodu, ze rodiče cvicili s dítětem na gauči…
Jinak tedy přeji pevné nervy a hodně síli, abyste to nevzdala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.7.19 21:40

@Yopii 4 měsíce, jen Vojtovku a prý je třeba vydržet…Prý brečí, protože ho nutím dělat co nechce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.7.19 21:41

@fly.zuzka děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie