Jak dlouho dávat UM?

18
1.2.20 19:55

Jak dlouho dávat UM?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho jste dávaly dětem UM? Dcera má 2 roky a UM vyžaduje večer před usnutím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1022
1.2.20 20:02

Malej ma 2,5 roku a vyzaduje ho pred spanim, v noci, rano po probuzeni, odpoledne po spani a nejradeji by i pred :zed: Zacinam postupne odbouravat..Uz mi to prijde moc. Na noc v tom urcite zadny problem nevidim treba do tech 3 let..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
694
1.2.20 20:03

Syn pil UM do 3 let a do 4 jeste normalni mleko a to rano i vecer. Pak presel rano na krupinky s mlekem a vecer uz jen vodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15097
1.2.20 20:08

Ráno hrnek um měl asi do necelých 4 let (jeste když nastoupil do školky tak si ho po ránu dával) ale mě malý nechtel žádné mléko, jogurt atd, takže to um bylo víceméně jedinny mléčný výrobek, jist mi něco jinyho tak bych ho odbourala dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.20 20:12

Já chci odbourat poslední UM - večerní před spaním - teď ve 22m. Jí všechno, mléčné výrobky, tak si myslím, že to stačí. Uvidíme, jestli si to bude myslet i malá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2774
1.2.20 20:15

Ve 22 m to pila jen jakože „když jsem to uz nachystala tak ať se to nevyleje“ tak jsem to po měsíci přestala už chystat a vůbec jí to nechybělo. A pila teda už jen večer před spaním asi půl roku.

Příspěvek upraven 01.02.20 v 20:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.20 20:15

U nás těsně před rokem a půl, dceři přestalo chutnat… Mléčných výrobků jí dost a pije i kravské mléko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1329
1.2.20 20:26

Kamarádka dává UM v hrnku i školkovým dětem, a naprosto rozumným odůvodněním, že tím zajišťuje vitamíny a stopové prvky, takže pak nemusí dávat nějaké další.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7756
1.2.20 20:31

Malá má přes 3 roky a UM stále má. Minimálně ráno a večer.
A bude ho mít tak dlouho, jak ho bude chtít. :)
Nevidím důvod jí ho brát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.20 20:37

A není to jedno? Malej má 15 měsíců a má už láhev jen v noci. Jinak jí. Přesně řečeno všechno sní takže UM už není potřeba. Ale pokud dítě vyloženě vyžaduje UM tak proč ne? Předpokládám, že to dítěti nijak neubližuje. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2763
1.2.20 20:38

Pila ho asi do 3 let k snídani. Teď je jí 14, pije denně tak litr normálního mléka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3877
1.2.20 20:45

Starsi mi hodila v flasku na hlavu v 15 mes. prislo mi to brzo. Mladsi ma 18 mes. a dava si k ranu. Necham ji ho, az sama si rekne, ze nechce. Nevim proc bych ji ho brala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1928
1.2.20 20:54

První syn měl um do 3 let, dávala jsem mu ho večer před spaním. Mladšího jsem musela odmlékovat před 2 rokem, protože vyžadoval pořád jen um a moc mi nechtěl jíst. Kdyby jedl normálně a stačilo mu také jen večer, dávala bych mu ho klidně zase do 3 let, i déle. Ne ale na úkor jídla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.20 22:10

Mala má taky pořád UM, je jí necelých 2,5 roku, občas jsem ji dala plnotučný normální, nevadí j to. Ale zatím jí UM brát nechci, má ho na spaní. Ale je drobná, tak jsem ráda, že má další kalorie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama