Jak dlouho dopředu řešit svatbu?

30.11.19 15:11

Jak dlouho dopředu řešit svatbu?

Zdravím holky. Chtěla jsem se zeptat na rady. Přítel mě požádal 19.3. O ruku. A má to velký Ale.. Jak dlouho jste si zařizování dopředu svatbu?. Nevíme ani jeden, co všechno a kde se zařizuje. Kolik Vas vyšla svatba na Zámku? Nebo na Radnici? Přítel nechce v kostele, ale na radnici, coz já na radnici nechci. Kolik jste měli lidi. Budu moc ráda, za jakoukoliv radu, pomoc i jen milý názor ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

5661
30.11.19 15:13

Nezakládala bych diskuzi na emiminu, ale našla si přímo svatební portál. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
874
30.11.19 15:17

My ji řešíme už rok a půl dopředu. Bereme se v cizině, takže jsme museli sehnat někoho, kdo je ochotný to tam zajistit, překlady na úřadech, apod… Svatba náš vyjde na 70 tis., ale je to i s týdenní all inclusive dovolenou. Nebude tam nikdo, pouze moji rodiče, kteří se rozhodli, že tam také přiletí na dovolenou :). Kamarádka byla požádána teďko a budou se brát v létě, ale chtějí mít svatbu na své zahradě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 15:23

@yocheved
Jé, tak to je krásný :hearts:️.
Napadlo mě právě že bychom si sehnali koordinatorku na svatbu, ale chlap na to nemá žádnej názor. :D
My máme rozpočet 120-140 tis takže ikdyby byla menší pořád se do toho rozpočtu vejdeme. A rodina s kamarady tak 50 lidi dohromady :)
Taky jsme uvažovali na obřadu na zahradě, ale známe se, holky prostě chtějí být v dni D princezny a ukázat se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1766
30.11.19 15:23

Velký Ale? :D ty budeš trošku nervózní, co? Klid a hlavně se neupinej na nějakou představu, ať tě pak zbytečně nerozhodí, že něco bude jinak… Zkus pak taky stránky beremese(tecka)cz.
My ji chystali asi měsíc a půl. :D ale záleží, co chceš za místo. Pokud něco lepšího, chce to zamlouvat dle oblíbenosti dopředu. Pokud chcete lepšího fotografa, tak zase dopředu. A to je tak nějak se vším. :nevim:
Místo, jídlo, fotograf, jestli chcete video, kapela/dj, pozvánky, výzdoba, obleceni, prstýnky… Vysluzky, koláčky, dort.
My měli asi 45 lidi nakonec. Svatbu na magistratu. Sál v restauraci, kde se o všechno postarali (jídlo, výzdoba).
On ji chce vyloženě na radnici? Nebo jen nechce ten kostel? Nějaký místo, který se bude líbit oběma a bude vhodný, určitě najdete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 15:24
@kve-tinka píše:
Nezakládala bych diskuzi na emiminu, ale našla si přímo svatební portál. ;)

Kolikrát jsem tu našla taky příspěvky o ničem jiném. Zajímá mě prostě ostatních názor i rady, to už nemůže být ani tady? :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 15:24

Manžel mě požádal o ruku 1.1, dohodli jsme se, že se vezmeme až příští rok. V březnu prohlásil, že se vezmeme ještě ten rok. Za obřad v zahradě zámku jsme platili asi 2500 Kč a protože měli jen jeden termín volný bylo jasný. Obřad byl 16.7. ještě do jara jsem měla doma saty, nejmenovitě domluveno koho pozveme a domluveno kde bude hostina (tu jsme domlouvali asi v květnu). Známá, co měla péct dort, nás vypekla. Tak jsme ještě 14 dní před (max měsíc) před svatbou jsme sháněli někoho, kdo by nám upekl dort. Jinak zbytek jsme řešili třeba 1 před( tím myslím objednat vývazky, jmenovky na stůl, organza na stůl, kdo s kým pojede autem…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 15:31
@Kamkam píše:
Velký Ale? :D ty budeš trošku nervózní, co? Klid a hlavně se neupinej na nějakou představu, ať tě pak zbytečně nerozhodí, že něco bude jinak… Zkus pak taky stránky beremese(tecka)cz.
My ji chystali asi měsíc a půl. :D ale záleží, co chceš za místo. Pokud něco lepšího, chce to zamlouvat dle oblíbenosti dopředu. Pokud chcete lepšího fotografa, tak zase dopředu. A to je tak nějak se vším. :nevim:
Místo, jídlo, fotograf, jestli chcete video, kapela/dj, pozvánky, výzdoba, obleceni, prstýnky… Vysluzky, koláčky, dort.
My měli asi 45 lidi nakonec. Svatbu na magistratu. Sál v restauraci, kde se o všechno postarali (jídlo, výzdoba).
On ji chce vyloženě na radnici? Nebo jen nechce ten kostel? Nějaký místo, který se bude líbit oběma a bude vhodný, určitě najdete.

Já jsem z toho nervózní a bojím se že to nebudeme stíhat všechno vyřídit. :D
Cukrarku, výzdobu jak sálu tak i květiny i fotografa máme zařízený, máme v rodině, takže pár výhod. Ale že zbytkem bojují já, protože mám doma flegmatika, tomu je všechno jedno.. Kromě toho obřadu v kostele, to řekl, že prostě ne, že ikdyby to mělo proběhnout ve vzduchu, tak v kostele prostě ne :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 15:32

Obrad církevní a oslava na zahradě, cca 35 lidi a zařizování intenzivně cca 3 mesice. Něco víc dopředu, ale těch věci moc nebylo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54586
30.11.19 15:34

@Ivulka253 koukni na beremese.cz
Najdi místa v okolí, kde se oddává…my to třeba měli na malém zámečku, je v něm dětský domov a mají tam nádherný zrcadlový sál…
Jinak žádost o ruku v říjnu, svatba v lednu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 15:35
@Martanka92 píše:
Manžel mě požádal o ruku 1.1, dohodli jsme se, že se vezmeme až příští rok. V březnu prohlásil, že se vezmeme ještě ten rok. Za obřad v zahradě zámku jsme platili asi 2500 Kč a protože měli jen jeden termín volný bylo jasný. Obřad byl 16.7. ještě do jara jsem měla doma saty, nejmenovitě domluveno koho pozveme a domluveno kde bude hostina (tu jsme domlouvali asi v květnu). Známá, co měla péct dort, nás vypekla. Tak jsme ještě 14 dní před (max měsíc) před svatbou jsme sháněli někoho, kdo by nám upekl dort. Jinak zbytek jsme řešili třeba 1 před( tím myslím objednat vývazky, jmenovky na stůl, organza na stůl, kdo s kým pojede autem…)

Právě jsme tohle taky řešili, že jestli už začít teď řešit, nebo jestli už po novým roce. Chtěli bychom svatbu na začátku léta. Rozhodně ne v březnu.
My jsme to bohužel letos nestihli kvůli práci :roll: takže bychom se na to chtěli vrhnout co nejdřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.11.19 15:38

Řešila jsem rok předem, ale jen proto, že jsem na půl roku odjela studovat do zahraničí. Měli jsme přírodní svatbu, nechtěla jsem takovou tu načančanou a už vůbec ne korzetové šaty s obrovskou sukní a nedejbože zámek :mrgreen: takže jsem vílí splývavé krajkové šaty, vlasy do drdolu a v něm květiny. Obřad na louce, hostina v hotelu. Měli jsme tam cca 50 hostů (to stačí).
Jinak prvně zařídit místo obřadu, matriku, fotografa, květiny, vizážistku, dj nebo kapelu. Pak už se to dá naplánovat za 3 měsíce klidně ;)
Anonym - nechci spojit s profilem.

• Nahlásit
  • Citovat
874
30.11.19 15:42
@Anonymní píše: Řešila jsem rok předem, ale jen proto, že jsem na půl roku odjela studovat do zahraničí. Měli jsme přírodní svatbu, nechtěla jsem takovou tu načančanou a už vůbec ne korzetové šaty s obrovskou sukní a nedejbože zámek :mrgreen: takže jsem vílí splývavé krajkové šaty, vlasy do drdolu a v něm květiny. Obřad na louce, hostina v hotelu. Měli jsme tam cca 50 hostů (to stačí).
Jinak prvně zařídit místo obřadu, matriku, fotografa, květiny, vizážistku, dj nebo kapelu. Pak už se to dá naplánovat za 3 měsíce klidně ;)
Anonym - nechci spojit s profilem.

Tyjo, 50 lidí :D to si říkám, když tahle čísla čtu, že tolik lidí snad ani neznám :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.11.19 15:46

@yocheved manžel má velkou rodinu :nevim: jinak z těch 50 bylo 5 lidí z kapely a 1 fotograf :mrgreen: ale najíst jim musíš dát, tak jsem je počítala. Navíc každý kamarád má partnera, tak ho taky pozveš že :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
30.11.19 15:48
@Ivulka253 píše:
Zdravím holky. Chtěla jsem se zeptat na rady. Přítel mě požádal 19.3. O ruku. A má to velký Ale.. Jak dlouho jste si zařizování dopředu svatbu?. Nevíme ani jeden, co všechno a kde se zařizuje. Kolik Vas vyšla svatba na Zámku? Nebo na Radnici? Přítel nechce v kostele, ale na radnici, coz já na radnici nechci. Kolik jste měli lidi. Budu moc ráda, za jakoukoliv radu, pomoc i jen milý názor ????

Svatba vyjde od 10 tisíc do půl milionu. Radnice jsou taky hezké. Za mě všechno na jednom na místě s možností ubytování /odvozu, jídlo pro všechny, zdarma pivo, víno a nějaká ta láhev (nebo runda s ženichem je zdarma). Svatbu v takovém místě (obvykle statek s nějakým altánkem) pro 50 lidí počítej minimálně 150 tisíc. A plánuje se tak rok dopředu, top místa až tři roky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama