Jak dlouho drží zaměstnavatel místo u druhého dítěte?

2724
4.1.11 19:57

Jak dlouho drzi zamestnavatel misto u druheho ditete?

Ahoj,

zajimalo by me, jak dlouho drzi zamestnavatel misto, v pripade, ze otehotnim tesne pred vyprsenim trileteho rodicaku u prvniho ditete a tech par mesicu do porodu budu doma na rizikovem tehotenstvi. Musi mi drzet opet 3 roky misto? Jsem na zamestnana na plny uvazek, rodcak mi konci v unoru 2011 a dalsi mimco by se melo narodit v srpnu 2011.

Diky moc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4823
4.1.11 20:00

Ahoj, presne tohle me zajimalo taky. Tak jsem zasla v praci na personalni. Pani mi rekla, ze zase normalne do tri let ditete. Tak tomu verim :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
4.1.11 20:00

Do tří let věku mladšího dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
4.1.11 20:10

Holky, dekuju vam moc. docela jste me potesili. Myslela jsem, ze kdyz budu tech pul roku na rizikovem, tak mi nic drzet uz nebude.DIKY!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
4.1.11 22:00

Buď v klidu, můžeš mít 10 dětí a pořád, pokud budou v tříletých intervalech (event. + rizikové= nemoc, čili to tě taky propustit nemůžou)ti to místo drží. Jsem doma již 5 let a ještě tak 3a půl mám v plánu. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
4.1.11 22:03

UF! SUPR! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
5.1.11 08:45

Holky a máte nárok znovu na PMM?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
5.1.11 09:52

pokud máš stále zaměstnavatele,tak máš nárok na PPM a při přechodu z PPM na RD dokonce i na dovolenou na zotavenou :-D Taky jsem přecházela z rodičáku na mateřskou a pak zase na rodičák :-)
Místo mi drží zase do 3 let mladšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68238
5.1.11 10:01

Jen doplním, že pokud by se rušil zaměstnavatel nebo jeho část, kde pracujete, tak může dát výpověď kdykoliv, i během těhu, mateřské a rodičovské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
5.1.11 13:09

Díky holky :-) Ještě mám jeden dotaz. A můžu skončit RD a být na nemocenské třeba jen dva měsíce a pak už přejít na MD, abych měla znovu PMM a možnost volby délky RD?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
5.1.11 14:07

Nevím, co myslíš skončit RD. Vím, že jde, že třeba kamarádce: skončila RD v srpnu, syn měl 3 roky, měla termín porodu prosinec, čili do prosince na nemocenské, pak PPM a výběr rodičáku zas na 3 roky. To, že jsi na nemocenské, se de facto bere jako výkon práce, čili ti normálně nabíhá dovolená, na PPM ti taky nabíhá, pak ti to proplatí, až ukončíš PPM a budeš na RD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
5.1.11 14:10
Betty03 píše:
Nevím, co myslíš skončit RD. Vím, že jde, že třeba kamarádce: skončila RD v srpnu, syn měl 3 roky, měla termín porodu prosinec, čili do prosince na nemocenské, pak PPM a výběr rodičáku zas na 3 roky. To, že jsi na nemocenské, se de facto bere jako výkon práce, čili ti normálně nabíhá dovolená, na PPM ti taky nabíhá, pak ti to proplatí, až ukončíš PPM a budeš na RD.

Ano, tak jsem to myslela :-) Díky moc za informace :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
5.1.11 19:49

Holky, a ještě bych měla jeden dotaz, slibuji že poslední :-) Jakto je s PMM, když skončím RD, nastoupím do práce již těhotná (nepůjdu na nemocenskou) a budu tam docházet třeba 2-3 měsíce a pak zase odejdu na MD? Taky budu mít nárok na PMM? Děkuji moc za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68238
5.1.11 19:54

Budeš a pokud bys měla vyšší plat, tak se PPM bude počítat z aktuálního platu, pokud menší, tak z to před první MD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68238
5.1.11 19:55
Betty03 píše:
Nevím, co myslíš skončit RD. Vím, že jde, že třeba kamarádce: skončila RD v srpnu, syn měl 3 roky, měla termín porodu prosinec, čili do prosince na nemocenské, pak PPM a výběr rodičáku zas na 3 roky. To, že jsi na nemocenské, se de facto bere jako výkon práce, čili ti normálně nabíhá dovolená, na PPM ti taky nabíhá, pak ti to proplatí, až ukončíš PPM a budeš na RD.

Za nemocenskou dovolená nenabíhá, nebere se to jako výkon práce, ale pro nárok na PPM se to počítá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama