Jak dlouho trvá, než se potravina dostane do mateřského mléka?

zdenka_v
5.8.13 19:52

Jak dlouho jde potravina do mateřského mléka?

Jediná otázka - jak dlouho trvá, než se dostane do mateřského mleka to, co jsem snědla?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24467
5.8.13 19:57

Podle mých pozorování :D asi 6-8h.
(Na oběd „riziková“ potravina, večer bolebřuch :roll: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6902
5.8.13 19:59

A dostane se to tam?? Mateřské mléko se tvoří z vody a tuku v prsech. Nikdy nebylo prokázáno, že by se třeba zelí nebo fazole ze stravy dostaly do MM. (Malému je deset měsíců a pořád trpí na prdíky, kojím, ale je úplně jedno, co jím. Takových případů je spousta a taky je spousta dětí, které trpí, když mamka pojí třeba hrášek). Jen jsem chtěla upozornit na to, že je to velmi individuální. Pokud hodinu po kafi máš pocit, že dítě dostalo kofein, tak si prostě před kojením kafe nedávej. (Já si ho dát můžu, u malého to vliv nemá). V těhotenství jsem podle kopání odhadovala, že kofein dostane tak po půl hodině až 45 minutách, proto uvádím ten příklad.
Přeju, ať zjistíš to, na co se ptáš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
336
5.8.13 20:00

U mě přespříští kojení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19486
5.8.13 20:01
@zdenka_v píše:
Jediná otázka - jak dlouho trvá, než se dostane do mateřského mleka to, co jsem snědla?

Ono asi taky dost zalezi na tom, jak se ktera vec rychle vstreba. Podle me to nejde pausalizovat. Lide jsou ruzni a jedi ruzna jidla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14814
5.8.13 20:06

@mroe Přesně to jsem chtěl napsat. :potlesk:

Do mateřského mléka se nedostává potravina, ale (přes krevní oběh) obsahové látky potravin (pokud jsou vstřebatelné) a produkty trávení potravin (pokud jsou vstřebatelné). Některé látky jsou vstřebány okamžitě, jiné - pomalu po strávení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zdenka_v
5.8.13 20:15

Včera asi ve 14 hod.jsem si dala u švagrový domácí hamburger - nešlo odolat. Byl v něm trochu česnek. Malé jsou 3 měsíce, prdiky už jsou téměř pryč. Ale dneska odpoledne tak strašně řvala, že jí bolí bříško…hrůza! Proto ten dotaz.

• Nahlásit
  • Citovat
29442
5.8.13 20:25

Já si dala kterýsi den na večeři (kolem 20h.) k chlebu kedlubnu (jo, jsem blbá, ale fakt mě to v tu chvíli nenapadlo…) a druhý den po obědě měl malej šílené bolení, pomohla až rektální rourka. Jinak mu zatím nevadí nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.13 20:30

taky to tak mám

My to takhle máme druhý den. Zkusila jsem kousek pizzy večer a další den odpoledne a večre byla krize…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22707
5.8.13 20:53

Říká se 6-8 hodin. Já mám zkušenost, že když něco sním, tak to malá „dá najevo“ asi za 15 hodin - než se to dostane do mlíka, než to ona vytráví. KDyž si dám večer čerstvý pečivo, tak řve druhý den kolem poledne. Měla to podobně i první. Ale každá maminka je jiná a každý dítko je jiný :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22707
5.8.13 20:54

@gabi.design Tak to máme podobně. Jinak gratuluju, dlouho jsem tě „neviděla“ a koukám už máte dalšího chlapáka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
5.8.13 21:45

@avm3 Děkuju. :D A vám taky k další princezně. :kytka: ;) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama