Jak dlouho je možné užívat Neurol

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

petula1108
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 11.04.18 09:17
Jak dlouho je možné užívat Neurol

Dostala jsem předepsané AD Cipralex. V noci špatně spím, pomáhá mi Neurol. AD mám dneska 5. dne. Jak dlouho je možné užívat Neurol? Bojím se závislosti…

Reklama

Reakce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 33902 příspěvků 11.04.18 09:34

Kolik toho beres, jak silny a jak casto? a jak dlouho uz?

petula1108
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 11.04.18 09:36

Beru 2 týdny, ale ne denně, celkem jsem ho zatím měla 6×. Mám 0,5 a někdy musím přidat ještě 0,25, abych usnula. Beru jen v noci, když už skutečně nemůžu usnout.

hehehe
Extra třída :D 11514 příspěvků 11.04.18 09:39

@petula1108
A takové ty bylinné přípravky ti nezabírají? Něco jako Persen forte?

petula1108
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 11.04.18 09:41

Nezabírají. Dostanu se do stresu, že druhý den budu nepoužitelná a čím víc se vystresuju, tím víc nemůžu usnout. Proto ten Neurol na uklidnění. Pořád doufám, že se to zlepší až zaberou AD.

novakova.t
Závislačka 3166 příspěvků 1 inzerát 11.04.18 09:43

Neurol je silně návykovy…tak bacha na to

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 09:45

Prober to s lékařem. Jsou léky, nenávykové, které pomáhají s usnutím. Já beru Trittico.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 09:46
@petula1108 píše:
Dostala jsem předepsané AD Cipralex. V noci špatně spím, pomáhá mi Neurol. AD mám dneska 5. dne. Jak dlouho je možné užívat Neurol? Bojím se závislosti…

Mě napsal Dr. k Cipralexu na spaní Prothazin. Není návykový a funguje. U Neurolu nebo Lexaurinu bych se teda asi bála, aby nevznikla závislost.
 M.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 09:50

Mohu napsat jen zkušenost, jeden lékař mi doporučuje vzít si občas podobné léky na neuro problémy a druhý mi je zakazuje, že je kvůli možné návykovosti nesmím vůbec (asi má ten lékař své zkušenosti). A to jsem člověk, kterému je (nejen) po těchto lécích špatně a brala jsem je jen velmi sporadicky (max.1 za měsíc, někdy ani to ne).

hehehe
Extra třída :D 11514 příspěvků 11.04.18 09:51

@petula1108
Snad ano… Ale AD jsou jen malinká pomoc do začátku, musíš hlavně vyřešit svůj problém. :kytka:
Ty Perseny můžeš užít až 2 najednou, pro mě je neuvěřitelné, že by po tom někdo neusnul, i když už mi to jeden člověk také tvrdil, já si dám sem tam jednu a jsem v limbu do 30 min.
Ten Neurol bych se asi bála třeba déle než 2-3 týdny a denně, jinak když je to s přestávkami, tak je to snad v pohodě. Lékař ti nedal instrukce k tomu?

petula1108
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 11.04.18 10:01
@Anonymní píše:
Mě napsal Dr. k Cipralexu na spaní Prothazin. Není návykový a funguje. U Neurolu nebo Lexaurinu bych se teda asi bála, aby nevznikla závislost.
M.

Já Prothazin zkoušela a neusnula jsem taky. :-( Jak dlouho před spaním bereš?

petula1108
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 11.04.18 10:03

Navíc mi přijde, že nasazením toho Cipralexu se mi ten spánek ještě zhoršil. :-( Snad se to upraví… Neurolu se snažím vyhýbat, ale občas to fakt nejde.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 10:07
@petula1108 píše:

Brala jsem O,5 mg denně asi měsíc než se dostavil účinek AD. Můj psychiatr toto hodnotí jako bezpečné užívání :nevim:. Závislá jsemna neurolu nebyla. Po tom měsíci jsem teda brala 14 dní 0,25 obden asi 3 neděle a pak vysadila Neurol úpně, vše bez potíží

petula1108
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 11.04.18 10:09
@Anonymní píše:
Brala jsem O,5 mg denně asi měsíc než se dostavil účinek AD. Můj psychiatr toto hodnotí jako bezpečné užívání :nevim:. Závislá jsemna neurolu nebyla. Po tom měsíci jsem teda brala 14 dní 0,25 obden asi 3 neděle a pak vysadila Neurol úpně, vše bez potíží

A brala jsi přes den nebo taky na noc na spaní?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 19:34
@petula1108 píše:
Já Prothazin zkoušela a neusnula jsem taky. :-( Jak dlouho před spaním bereš?

Beru ho už po osmé hodině z důvodu, že na mě působí dlouho a když ho vezmu později, tak mám ráno jakoby dojezd, jsem prostě dlouho taková spavá. Pokud jo nemůžu usnout, pak si chvíli před spaním k tomu Prothazinu vezmu 1/2 tablety Lexaurinu, (1/2 tablety 1,5 mg, takže 0,75 mg aby bylo jasno) a to mi stačí abych usnula fakt jako dřevo. Jednou jsem si vzala Prothazin a celou tabletu Lex. a byla jsem totálně mrtvá do rána.
 M.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Reklama