Jak dlouho je vhodné chodit do práce ?

29
30.3.16 15:35

Jak dlouho je vhodne chodit do prace ?

Ahoj :mavam:.. mam na vas otazku. Budu zacinat druhy trimestr a v praci jeste nevi, ze jsem tehu. nemohla jsem jim to zatim sdělit, protoze do cca 6.4. jsem jeste ve zkusebce, tak by mi mohlj dat vyhazov.. no kazdopadne zkusebka skonci a ja bych jim to mela oznamit do konce prvniho trimestu. dvakrat jsem potratila, proto se chci zeptat, kdy je nejlepsi odejit z prace. pracuji na pokladne, takze taham i tezke veci jako jsou baliky mineralek, baleni cukru, granule atp.. pracuji 12h.. ve 4 rani vstavam a ve 20:30 se dostavam domu. takze jsem uplne vyrizena.. i psychicky.. muzete mi nekdo poradit? v patek jdu na kontrolu a na prvni poradnu k lekarce, tak snad poradi i ona, ale treba tu je nekdo, kdo to mel podobne a poradi jak se s tim mam poprat. Dekuji za odpovedi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69305
30.3.16 15:37

Chtěla bych být tvým zaměstnavatelem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8608
30.3.16 15:42
@terinka4444 píše:
Chtěla bych být tvým zaměstnavatelem

To samé si myslím také.

Jsem pro férovou hru. Končí ti zkušebka. Už vís, že jsi těhotná a odejdeš na neschopenku. Nalila bych zaměstnavateli čistého vína. Buď o tebe bude stát a přesto si tě nechá, nebo ne. Nesnesla bych takový „podvod“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3667
30.3.16 15:45
@lasička1 píše:
To samé si myslím také.Jsem pro férovou hru. Končí ti zkušebka. Už vís, že jsi těhotná a odejdeš na neschopenku. Nalila bych zaměstnavateli čistého vína. Buď o tebe bude stát a přesto si tě nechá, nebo ne. Nesnesla bych takový „podvod“.

Asi tak, ale co si budeme povídat. Pokladních má dalších x v záloze, takže určitě stát o těhotnou ve zkušebce nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4062
30.3.16 15:47

No a co se nejdřív zkusit domluvit třeba na zkrácení směn nebo přeřazení na jinou pozici, kde bys nemusela tahat ty těžké věci? Hned po zkušebce oznámit „jsem těhotná, jdu na neschopenku“ to není zrovna fér vůči zaměstnavateli. Pokud ti lékař práci nezakáže, tak nevidím důvod odcházet. Vždycky mi připadá úsměvmé, jak se u prvorodičky řeší, že tahá v práci „těžké“ balíky minerálek a pytle granulí a kvůli tomu musí mít neschopenku, ale druho- a vícerodičkám už nikdo neschopenku na práci v domácnosti, aby nemusely tahat patnácti až dvacetikilové starší dítě, nikdo nedá :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3165
30.3.16 15:48

Já bych asi odešla hned… Dělám tu samou práci jako ty a taky plánuji otěhotnět na zimu a vím, že doktoři to neradi vidí dělat když jsi PP.. takže bych prostě šla na nemocenskou hned.. Máš odpracováno 270 dní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4060
30.3.16 15:49
@lasička1 píše:
To samé si myslím také.Jsem pro férovou hru. Končí ti zkušebka. Už vís, že jsi těhotná a odejdeš na neschopenku. Nalila bych zaměstnavateli čistého vína. Buď o tebe bude stát a přesto si tě nechá, nebo ne.Nesnesla bych takový „podvod“.

Nechci se jí zastávat, ale to že ji vyrazí (pokud to řekne) je téměř jisté. Tak na ní nebuďte tak nepříjemné. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ZuzaMi
30.3.16 15:50

Tak já šla s pravdou ven… 3 dny před koncem zkušebky jsem dostala výpověď, bohužel…ale neměla jsem žaludek na to, čekat jen co mi zkušebka skončí a pak to říct :nevim: Hledala jsem práci dál, s tím, že jsem na začátku těhotenství a zaměstnali mě na půl roku jako asistentku… Já takové obcházení nesnáším, takže bohužel neporadím :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
3169
30.3.16 15:52
@Sofie92 píše:
Já bych asi odešla hned… Dělám tu samou práci jako ty a taky plánuji otěhotnět na zimu a vím, že doktoři to neradi vidí dělat když jsi PP.. takže bych prostě šla na nemocenskou hned.. Máš odpracováno 270 dní?

Co to je PP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
CokeLady
30.3.16 15:54

Tobě ani trochu trapně nevyznívá to, co píšeš? V tom nejrizikovějším (pro potrat) prvním trimestru Ti kvůli zkušebce nevadí, že taháš minerálky atd, ale sotva skončí zkušebka, tak je to najednou strašně psychicky a fyzicky náročné a ty chudinka nevyspalá s ohledem na mimino?

Kdyby gyndař měl nějaké důvody, proč tě nechat doma, nechal by tě.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
31690

Oznámila bych to až po zkušebce…ono je hezký, že ti radí to říct narovinu, ale připravila by ses tím o mateřskou na případný druhý dítě, i o proplacení dovolený. předpokládám, že je to pokladna nějakýho super hyper, a ty pár dní neschopenky a dovolený fakt nepoloží, takže bych ani výčitky neměla :oops: u nějaký malý firmičky s 5 zaměstnanci by to byla trochu jiná situace. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
@Fofrník píše:
Nechci se jí zastávat, ale to že ji vyrazí (pokud to řekne) je téměř jisté. Tak na ní nebuďte tak nepříjemné. :kytka:

nepříjemné a podraz na zaměstnavatele ti to tedy nepřijde? Čeká až skončí zkušebku, aby mu odešla marodit a pak tři roky na rodičák po odpracování tří měsíců pro firmu. A on jí bude tři a půl roku držet místo a ještě proplácet dovolenou. To je super job taková zaměstnankyně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3165
30.3.16 15:55

@KatkaX prodavač/pokladní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
CokeLady
30.3.16 15:56
@lasička1 píše:
To samé si myslím také.Jsem pro férovou hru. Končí ti zkušebka. Už vís, že jsi těhotná a odejdeš na neschopenku. Nalila bych zaměstnavateli čistého vína. Buď o tebe bude stát a přesto si tě nechá, nebo ne. Nesnesla bych takový „podvod“.

Tohle mě osobně zase nevadí, protože to by upřednostňovala zaměstnavatelům zájem nad svým, takže zase radit nějaké fantasmagorie, aby za ním šla a nechala se vyhodit, když nemusí, mi přijdou mimo.

Spíš nechápu to, že doteď se ta práce vlastně dala (protože zkušebka), ale po zkušebce už to bude tak náročné, že rychle na neschopenku.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
69305
30.3.16 15:57

@Fofrník jo, další rada, ještě mateřská a dovolená i na další dítě. Takže bude cálovat a držet místo 6let. No prostě super, tohle je aspirant na zaměstnankyni snů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat