Jak dlouho jste cvičili Vojtovu metodu?

1254
13.1.20 12:36

Jak dlouho jste cvičili Vojtovu metodu?

Ahoj! :)

Cvičíme Vojtovku od 10. týdne. Začali jsme kvůli predilekci hlavičky vlevo, cvik s bodem mezi žebry a za uchem. Predilekce se během tří týdnů upravila, krásně se rozhlížel všude, hlavička se nám taky krásně rovná. Cvičíme cca 2 měsíce, teď mu tedy budou 4m. Na fyzio mě upozorňovali, že budeme cvičit tak ty 4 měsíce, že hlavička se upřednostňuje už v bříšku 2m před porodem a takže stejnou dobu trvá, než se to napraví.
No, dnes jsem šla na kontrolu s tím, že třeba nebudeme cvičit už tak často. Cvičíme 4× denně po 3 sériích. Na břiše je taky velmi často, krásně drží hlavu, rozhlíží se (před měsícem ji ještě ukláněl na jednu stranu, kvůli těm zatuhlým svalům). No ale bohužel, cvičit máme pořád stejně a ještě se nám přidalo cvíčo na balónu, abychom trénovali těžiště, jelikož na bříšku si dělá z pravé ruky trochu opěrku a nedává ji pořádně dopředu a nešmatá s ní, jako s tou druhou 8o :?
Proto se chci zeptat - byl jste na tom někdo podobně a za jak dlouho se upravilo? Nepřijde mi to nějak hrozné, někde se i dočtu na lékařských webech, že to mimča dělají a až v tomhle období se přestanou tou druhou opírat :nevim: To samé, nechtěl si vzít hračku, ale vzbudil se, byla cizí hračka a defacto cizí paní, takže doma je bere krásně :nevim: Na středu těla občas neví, ale to taky údajně přichází až později.

Cvičit samozřejmě budem, o tom není pochyb. Spíš mě zajímá, kdy se Vašim dětem všechno upravilo - opravdu se nemůžu dočkat, až budem slavit úspěchy s tím břichem. On člověk pak nedělá nic jiného, než jen cvičí :D

Předem díky za jakékoliv odpovědi a zkušenosti! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

154
13.1.20 12:42

My cvicili od 2m do necelých 6m, také kvůli predilekci a později se jim na fyzio nezdálo i něco dalšího, ale popravdě tyhle věci teď vidím snad u každého dítěte v okolí a nejsou sledované ani necvici. Každopádně to cvičení je opravdu opruz, taky jsem skoro nic jinyho nestihala, ale pomáhá to. Tak preju ať mate brzo docviceno ;) :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2664
13.1.20 12:42

Nas ‚nepustili‘, az kdyz se zacal stavet a trochu chodit. Mam pocit ze si vzdycky neco najdou… :nevim:… ale cvicili jsme az do konce poslusne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1440
13.1.20 12:46

Cvičili jsme, ale kratší dobu, a na rehabilitace jsme přestali chodit až když malý lezl s tím, že při lezení po čtyřech se všechny pohybové vady už srovnají samy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14731
13.1.20 12:50

Cvičíme už 7 krásným rokem :mrgreen:
Ale v nasem případě to je o dost složitější.. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1254
13.1.20 12:52

@Lenii1 Tyjo, to by byl ideál, v 6m skončit. Někdy je to fakt mazec, ono to sice nezabere dlouhou dobu, ale zkoordinovat den, když kolikrát je člověk rozlítanej + do toho pobyt na břchu, aby nebyl přetáhlej, nabaštěnej… no sranda :D A máš pravdu, taky se teď u dětí na tohle zaměřuju, člověk je tím úplně “zkažený´ :roll:

@czaky Tak to je síla! To doufám, že skončíme dřív :think:

Výhoda je, že malej u toho už vůbec neřve. Každopádně příště nám prý ještě ukáže další cvíčo na břiše, tak to už opravdu budem jen cvičit :mrgreen: Na tom míči (vyfouklém) máme cvičit taky 4× denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1254
13.1.20 12:54

@PenelopaW Taky se těším, až se víc rozhýbe. Ono kolikrát jeden den ještě nic a druhý den má novou dovednost, ani neví jak. Tak věřím, že ta ruka se taky brzy srovná.

@Malike To mě mrzí :( Hlavně, aby to pomáhalo, držím palce! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
13.1.20 12:57

@Janinna23 přesně, se vším souhlasím, prcek byl ještě dost blinkaci typ, tak jsme museli cvičit před jídlem, vždycky jsem byla rada, když jsme stihli jít na hodinu ven, pořad svlékat do naha a oblékat, milion pocuranych latkovych plen z cvičení…to mi dávalo :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1440
13.1.20 13:01

Když to teď čtu, vzpomínám si na zasuté vzpomínky, jak jsem z toho taky byla nešťastná, protože se člověk nezastavil… Ale říkala jsem si, že to dělám pro něj, že pak nebude mít nějaké zdravotní či pohybové problémy, že se ten čas stokrát vrátí na zdravém dítěti. A i když to byl častokrát vopruz, tak výsledky tam fakt byly. Vtipné akorát je, že chlapeček začal lézt a ihned se postavil, takže netuším, zda vůbec měl čas cokoli si sám lezením srovnat :-).

Jak tu padlo, držím palce, ať je to co nejdříve ok a kromě starostí nastoupí i radosti a zaměřování se na to hezké, co se s dítětem dá přes den dělat a prožít :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14731
13.1.20 13:02
@Janinna23 píše:
@PenelopaW Taky se těším, až se víc rozhýbe. Ono kolikrát jeden den ještě nic a druhý den má novou dovednost, ani neví jak. Tak věřím, že ta ruka se taky brzy srovná.@Malike To mě mrzí :( Hlavně, aby to pomáhalo, držím palce! :srdce:

Pomáhá..ale jde to pomalu.
Nicméně má to cenu a chce to vůli a trpělivost i když se zdá, že to nemá konce. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1254
13.1.20 13:12

@Lenii1 A vy jste látkovali nebo jste museli být i bez plenky? To si neumím moc představit, plenku naštěstí mít můžem a to cvičení na míči můžem cvičit naštěstí oblečení :mrgreen:

@PenelopaW Přesně tak, člověk to dělá pro ně :) Když vidím, jak manžel trpí se zády, tak si jsem na 90% jistá, že se to taky táhne z problémů v miminkovském věku, které se prostě dřív takhle neřesily :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
13.1.20 14:11

@Janinna23 my pravé museli cvičit bez plenky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1254
13.1.20 14:52

@Lenii1 Tak to si neumím představit. Před ho přebaluju a po cvičení + pobytu na břiše je ta plenka jak granát :D :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
13.1.20 15:12

@Janinna23 ahoj syn měl ten samý problém. Cvičili jsme od 9.týdne a až do jeho 6 měsíců. Pak už ho jen chtěla vidět až začne chodit a vše bylo v pořádku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1254
13.1.20 15:23

@kavenka Fakt? A taky jste měly problém s tou ručičkou? Ta mě teď trápí nejvíc :? Tak snad to taky na 6m bude ok! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama