Jak dlouho jste hledali práci po RD v Covid době?

Anonymní
3.5.21 14:54

Jak dlouho jste hledali práci po RD v Covid době?

Jj dlouho v dnešní podivné době jste hledali novou práci po rodičovské dovolené? Zaměstnavatel se mnou už nepočítá a já budu muset hledat něco jiného. Vůbec nevím, jestli se v dnešní době dá vůbec něco najít, zvlášť matce s malým dítětem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8471
3.5.21 15:01

Záleží na vzdělání, oboru, zkušenostech. Nejde vůbec paušálně odpovědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8003
3.5.21 15:02

@lasička1 ještě bych doplnil místo. Ale souhlasím, že je to úplně otázka mimo, která jí nic neřekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2254
3.5.21 15:08
@Anonymní píše:
Zaměstnavatel se mnou už nepočítá a já budu muset hledat něco jiného.

A proč se nevrátit k původnímu zaměstnavateli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1208
3.5.21 15:11

Kde, v jakém oboru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8471
3.5.21 15:14

Když budeš zdravotní sestra, tak si práci budeš moci vybírat, budou se o tebe přetahovat. Nabízet podmínky tak, aby si zvládala dítě a práci. Nebo jakýkoli obor, kde je potřeba specializace.
Pokud budeš dělník v továrně, tak tam je to potom těžký. Takových lidí, co se hlásí je mraky a oni si vybírají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1407
3.5.21 15:16

Me to ceka za rok, vstupní podmínky příšerné, 3 deti rovnou po skole, tudíž žádná praxe, vzdělání sice mam, ale poněkud neuzitecne…no na me určitě všichni čekají :D ale ja se toho nebojím. Prace je, jen člověk nesmí být vybíravej. Vezmu, co bude, a u toho budu hledat něco lepšího, co by ke bavilo, za víc peněz, s lepšími podmínkami…proste se uvidí, ale že bych vůbec nic nesehnal se nebojím. Tady se hledá porad někdo, jsme okres Vyškov.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 15:18

Dobře doplním, je to Středočeský kraj, účetní. Mám dvě VŠ, plus DPS. Práci bych hledala buď ve stejném oboru nebo školství.

Příspěvek upraven 03.05.21 v 15:20

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 15:18
@Luboš P píše:
A proč se nevrátit k původnímu zaměstnavateli?

Já bych se vrátila, ale nepočítají se mnou.

• Citovat
  • Nahlásit
4648
3.5.21 15:20

Sč kraj účetní, to nezní zas tak beznadějně.. prostě se musíš už porozhlížet, začít pomalu monitorovat trh, firmy kam bys mohla jít, případně už rozesílat i motivační dopisy a cv…
samo ti nic do klína nespadne.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1208
3.5.21 15:21
@Anonymní píše:
Dobře doplním, je to Středočeský kraj, účetní. Mám dvě VŠ, plus DPS. Práci bych hledala buď ve stejném oboru nebo školství.Příspěvek upraven 03.05.21 v 15:20

Tak pořádných účetních, co fakt účto umějí, je jak šafránu. Podle mě by sis měla jít udělat nějaký kurz, zjistit, co a jak po těch letech a účto zpracovávat z domu pro firmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 15:23
@FraDeu píše:
Tak pořádných účetních, co fakt účto umějí, je jak šafránu. Podle mě by sis měla jít udělat nějaký kurz, zjistit, co a jak po těch letech a účto zpracovávat z domu pro firmy.

Diky studiu pro rodičovské nejsem úplně mimo. Novinky sleduju, chvíli jsem i měla brigádu a účto pro jednu firmu dělala. Ale to bylo na dohodu z domu. Trochu se bojím, že jakmile zjistí že mám male dítě, že mě pošlou k šípku.

• Citovat
  • Nahlásit
1466
3.5.21 15:38

No v prvé řadě bych si zašla k bývalému zaměstnavateli a promluvila si, jestli by tě vzali a nebo ne. „Nepočítají se mnou“ je takové dost zavádějící.
Třeba si myslí, že se ani vrátit nechceš. Rozhodně bych to s nima ale probrala, třeba možnost částečného úvazku s tím, že později přejdeš na plný atd. Je prostě lepší zůstat tam kde jsi, než shánět nové místo.
Pokud by jste se ale shodli, že už opravdu pokračovat nebudeš a PP ukončíte. Tak bych už pomalu rozhazovala sítě. V dnešní době to už pro účetní není takový problém pracovat převážně z domu a do kanceláře docházet jenom dvakrát/třikrát týdně. Takže ani malé dítě by tě nemuselo omezovat. Všechno záleží jak si to domluvíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25493
3.5.21 15:38
@Anonymní píše:
Diky studiu pro rodičovské nejsem úplně mimo. Novinky sleduju, chvíli jsem i měla brigádu a účto pro jednu firmu dělala. Ale to bylo na dohodu z domu. Trochu se bojím, že jakmile zjistí že mám male dítě, že mě pošlou k šípku.

Jako proč? Když jsi mohla při dítěti studovat a pracovat doma, tak proč by to měl být problém?
Já teda hledala práci před covidem, taky blbý, děti hned po škole, praxe minimální a vzdělání humanitní. Hledala jsem víc jak rok a byla ráda, že jsem něco sehnala. Teď po RD se chystám do úplně jiného oboru a mám i jiné požadavky. Kamarádka teď v covidu hledala půl roku. Napřed pořád nic a nakonec dvě nabídky schopné najednou.
Záleží na mnoha věcech a ty máš mnohem lepší výchozí pozici než mnoho nás ostatních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6023
3.5.21 15:40
@Anonymní píše:

Proč by někde měli někoho posílat k šípku kvůli dítěti?! Je celkem normální, že ženy mají děti, to se obecně ví… A ty historky o tom, jak někde někoho nevzali kvůli dětem jsou z 90 % založené na tom, že ji nevzali proto, že prostě nebyla dobrá. A protože tohle si málokdo přizná, tak je lepší všude kolem rozhlašovat, že to bylo kvůli dětem :-/

Sama jsem to zažila, když jsem odmítla uchazečku, která měla malé díte. Ta holka byla naprosto neschopná… ale pak vím, že rozhlašovala, že jsme ji nevzali kvůli dítěti. Chudák neměla nejmenší tušení, že místo ní jsem vybrala holku se 3 malými dětmi, protože byla prostě skvělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat