Jak dlouho jste kojily a co vas vedlo prestat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18.5.22 12:49

jak dlouho jste kojily a co vas vedlo prestat?

Ahoj,
jak dlouho jste kojily a proc jste prestaly?
mam 12 mesicni holcocku a kojily jsme 5× denne. onemocnela zanetem ucha a pak nato nemoc ruka noha usta, mela horecky, zarudly krk a byla osypana. ze dne na den prestala mit zajem o kojeni. ted je uz fit ale porad nechce. byla nemocna tak 14 dni. zatim pumpuju a davam ji to po lzickach nebo si parkrat srkne s flasky ale to je tak vse. premyslim jestli to nemam utnout. mala ji vse, na piti vodu, mliko normalni nic moc a to odstrikane jen malinko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1330
18.5.22 12:53

U obou rok. A prestala jsem proto, ze kdyz rozkousou jidlo, tak uz nepotrebuji byt na me zavisli… slo to samo, skoro ze dne na den :mavam: podle me jsou deti chytre, kdyz nechce tak nechce, cos mohla jsi ji predala, tak ted hura vkrocit do sveta bez kojeni :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
18.5.22 12:56

Podobně jsem odstavila první dítě - před rokem rýma jako trám, nechtěl pít (ale jedl normálně), tak jsem toho využila k „bezbolestnému“ odstavu. Nelituji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
18.5.22 12:58

Já kojila do 10 měsíců. Pak jsem dostala zánět duhovky, což se léčí kortikoidy. Takže jsem musela přestat ze dne na den. Malá to vzala v pohodě. UM nechtěla žádné co jsme zkusili. Doktorka mi řekla, že když nechce, ať jí nenutím. Zkusili jsme dávat tedy kravské plnotučné čerstvé a to pít začala. Malé jsou teď 2 roky a je zdravá a úplně v pohodě. :)
Asi bych tedy vyloženě malou nenutila, když nechce. :nevim:

Příspěvek upraven 18.05.22 v 12:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13405

Starsiho do 21 mesicu, mladsiho do 13m. Oba by se vesele byli kojili dal, utla jsem to ja, pac jsem toho mela dost.

Rozhodnuti je na tobe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17974
@florida2001 píše:
Ahoj,
mam 12 mesicni holcocku a kojily jsme 5× denne. onemocnela zanetem ucha a pak nato nemoc ruka noha usta, mela horecky, zarudly krk a byla osypana. ze dne na den prestala mit zajem o kojeni. ted je uz fit ale porad nechce. byla nemocna tak 14 dni. zatim pumpuju a davam ji to po lzickach nebo si parkrat srkne s flasky ale to je tak vse. premyslim jestli to nemam utnout. mala ji vse, na piti vodu, mliko normalni nic moc a to odstrikane jen malinko

Nechápu, proč by roční dítě s normální stravou potřebovalo být pětkrát denně kojeno nebo ke kojení dokonce přesvědčováno :nevim:

Abych odpověděla na dotaz - jedno dítě se odstavilo postupně a přirozeně kolem čtrnáctého měsíce, druhé samo bojkotem kojení už kolem osmého měsíce.

Příspěvek upraven 18.05.22 v 12:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
18.5.22 12:59
@florida2001 píše:
Ahoj,

Oba syny 14-15 měsíců, odstavili se sami 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3921
18.5.22 12:59

Prvni se odstavil ve 3M bojkotem a ja blba odsavala jeste dalsi rok. Druhe pilo krasne do roka a pul a vydrzelo by byvalo i dele nebyt toho, ze jsem musela skoncit pro planovanou operaci. Kazde decko je jine, od roka ci roka a pul uz to nevidim jako nutnost, kdyz ji jinou stravu a neni nejaky jiny dulezity duvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.22 13:01

Něco málo přes půl roku :oops: ale v mém případě to s tím kojením bylo od začátku složitější protože malý moc nepřibíral a dost trpěl na bříško tak si myslím že mu prostě to moje mlíko stejně nějak úplně nesedlo :think: a prostě jak mu začaly růst zoubky a on začal normálně papat tak mi i přišlo že už o to stejně nějak nestojí a i mě dost kousal tak jsem na to prostě prdla :mrgreen: snad mě tu místní kojomafie nesestřelí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33841
18.5.22 13:02

@florida2001 tak v podstatě můžeš být ráda za bezbolestný odstav - já už bych to ukončila, rok kojení je až až, předala jsi jí už, co jsi mohla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1492
18.5.22 13:03

1. Týden v nemocnici, malá byla doma s tátou, po návratu se nehlásila, tak jsem to tak nechala. Bylo jí 1,5 roku. 2. Týden před druhými narozeninami. Byla jsem těhotná a strašně mě to bolelo. 3. budou brzy dva roky a na odstav to zatím nevypadá. Pokud by ztratila zájem, budu ráda, ale aktivně odstavovat zatím nehodlám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
18.5.22 13:03

První rok a půl, druhé 2 r 8 m, v obou případech si to děti rozhodly samy. Velké dítě už jsem pak nekojila na veřejnosti a ten poslední půlrok už jen večer v posteli. Nijak mě to neobtěžovalo, jako nějakou horní hranici bych asi měla, ale děti se rozhodly samy dřív. Nabízela bych a kdyby už dítě nechtělo, na sílu bych nenutila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
18.5.22 13:10

Syna natvrdo během 2. Těhotenství, v 15m, kojení mě hrozně bolelo a nemohla jsem to vydržet.. a dcera se mi sama odstavila v teď 9m. Zatratila sama od sebe zájem o kojení, přešla na um. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
18.5.22 13:13

Kousek před prvními narozeninami sám bojkotem a já toho využila k ukončení. Byla jsem ráda, protože jsem už nechtěla kojit dítě, co normálně jí a chodí, přišlo mi to divný… :) UM nikdy nechtěl ani jako mimino, tak jsem nenutila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4336
18.5.22 13:18

Využij toho a prestan, máš to bez problémů, co by za to jiný daly. Já jsem deti kojila 10, 11 a 8 měsíců. Prvni dva se přes den odstavili sami, přes noc jsem to ukončila já, ale bez větších potíží. U třetí mi došlo mliko, byla pak na UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat