Jak dlouho jste měli bolesti po operaci slepáku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Chii
Nováček 4 příspěvky 01.06.19 11:34
Jak dlouho jste měli bolesti po operaci slepáku?

Ahojky.
V pondělí mě hospitalizovali s akutním zánětem slepého střeva a ještě v noci proběhla laparoskopická operace. Vyndali mi tedy slepák a dokonce prý se mi z toho zánětu okolo jater usazovala nějaká kalcifikovaná hmota kterou odebrali. Ve čtvrtek mě pustili domů.
Ještě se tedy cítím taková lehce nafouklá po té operaci, nafukují prý nějak střeva, ale už jsem byla i na velké a střeva se zdá fungují. Ale to místo kde byl slepák pořád pobolívá, sem tam vůbec, sem tam víc. Předpokládám, že to ještě nějaký čas bude bolet. Ale stejně se raději zeptám na zkušenosti zkušených, jak dlouho jste měli bolesti po operaci slepáku vy? Jak velké? Já občas nevím zda si lehnout, sednout, stát, a jindy zase uplně v pohodě. V pondělí jdu na kontrolu tak s doktorkou vše proberu, ale ráda bych znala zkušenosti vaše :)

Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 17245 příspěvků 01.06.19 11:51
@Chii píše:
Ahojky.
V pondělí mě hospitalizovali s akutním zánětem slepého střeva a ještě v noci proběhla laparoskopická operace. Vyndali mi tedy slepák a dokonce prý se mi z toho zánětu okolo jater usazovala nějaká kalcifikovaná hmota kterou odebrali. Ve čtvrtek mě pustili domů.
Ještě se tedy cítím taková lehce nafouklá po té operaci, nafukují prý nějak střeva, ale už jsem byla i na velké a střeva se zdá fungují. Ale to místo kde byl slepák pořád pobolívá, sem tam vůbec, sem tam víc. Předpokládám, že to ještě nějaký čas bude bolet. Ale stejně se raději zeptám na zkušenosti zkušených, jak dlouho jste měli bolesti po operaci slepáku vy? Jak velké? Já občas nevím zda si lehnout, sednout, stát, a jindy zase uplně v pohodě. V pondělí jdu na kontrolu tak s doktorkou vše proberu, ale ráda bych znala zkušenosti vaše :)

Bolest po slepáku jsem měla déle než po císaři. Minimálně 14 dní. Chodila jsem opatrně v předklonu. Citlivou jizvu. Ale bylo mi 13. Po císaři jsem rychle naskočila do kolotoče starání se o miminko a bolest taková nebyla. Existují treba čípky proti bolesti.

brumi
Kelišová 6691 příspěvků 01.06.19 12:31

Také jsem měla laparkou, v pondělí operace ve čtvrtek domů, a další týden už ve škole, bolení jen 3 dny…

yarenka777
Kecalka 243 příspěvků 01.06.19 12:46
@brumi píše:
Také jsem měla laparkou, v pondělí operace ve čtvrtek domů, a další týden už ve škole, bolení jen 3 dny…

Tak tak, ale žádná hrůza.

Chii
Nováček 4 příspěvky 01.06.19 15:42

Děkuji všem za odpovědi :)
Ono to asi bude individuální a asi i dle toho jaký zásah tam do toho břicha byl, že? Zatím mě tedy to místo ještě pobolívá, tak mě to už trošku otravuje. Právě že jsem četla že někoho to bolelo jen takto krátce, někoho zase déle. A to nafukování, ještě pořád se cítím trošku jako balonek :D

Azeretereza
Závislačka 2897 příspěvků 01.06.19 17:19

Bratr měl asi předloni, brali ho dvakrát, klasická operace, ale ta první se nepodařila úplně. Byl v nemocnici dva týdny, potom asi týden doma, a to říkal že ho to ještě bolí. Pouzitelnej byl tak po tom týdnu doma, měl ještě antibiotika, fyzickou práci tak za měsíc. Je to individuální, víc ti řekne jen asi doktorka.

brumi
Kelišová 6691 příspěvků 01.06.19 20:08

@Chii jj to nafukování je taky různé hlavně u střev bývá delší, teď mám syna operován ve středu a taky stále velké nadýmání :lol:

Váš příspěvek
Reklama